Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

LiPo LRP 6200 mAh 65C Fat Cobra - jak je na tom ?

Hlavní foto

Tento akumulátor jsem pořídil jako zánovní. Při pořízení měl perfektní balancování, kapacitu.

Potom jsem jej používal velmi málo. V podstatě jsem jej měl chvíli v modelu Pan Car (cca jeden závod), kde jsem s ním poháněl motor 13.5T. V tu dobu byl ještě naprosto v pořádku.

Pak však přišla série testů rychlosti na Masarykově okruhu Brno. Šlo o zjištění maximální rychlosti na cílové rovince. A to ve třech případech: Xray T2R s motorem 3.5T, pak ten stejný motor v Pan Caru Serpent S100 a posledním hřebíčkem do rakve byl TOP SPEED Lamborghini Gallardo na podvozku Xray T2R v březnu.

Vždy byl v modelu velmi těžký převodový poměr. Již po prvním testu ke konci roku 2011 se obal akumulátoru mírně nafoukl.

Další zvětšení tohoto stavu nastalo po testu Pan Caru.

Definitivní konec této baterie byl dne 28.3.2011, kdy se v rámci akce ONE LAP jel opět TOP SPEED. Zde jsem projel rovinku cca 4x a model se zastavil.

Kdybych neměl HARD CASE zpevněn páskou, asi by se celá baterie rozletěla. Obal u sebe příliš dobře nedržel.

Dnes jsem se tedy rozhodl podívat dovnitř akumulátoru. Opatrně jsem jej rozdělal a zjistil, že sada LRP je typ 2S 2P a pouze jeden článek byl nafouklý. Ostatní se zatím jeví v pořádku. Na první pohled to však z foto neuvidíte.

I když se napětí při balancování tváří v pořádku, není vhodné takto poškozený akumulátor nadále používat. Proto jej vyřazuji z provozu.

Jak jsem se doslechl, tyto typy LiPo akumulátorů pocházejí z vadné série a je možné je reklamovat.

V galerii vidíte postupnou demontáž akumulátoru.

Nedoporučuji toto provádět především začátečníkům. Nesmí totiž dojít k poškození obalu článků nebo kabeláže. Pokud se vám stane něco podobného jako mně, pak je lepší se poradit s prodejcem a akku nechat bezpečně zlikvidovat.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
lesní osivo
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport