Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR Blansko 11.5.2002


Čtyřicetosm závodníků se přihlásilo k prvnímu závodu MČR v Blansku. Již od ranních hodin se pilně trénovalo a testovalo zvláště obutí. Dobře zvolené pneumatiky jsou základem úspěchu i na tak "sedivé" dráze jako je v Blansku. Jak se později ukázalo na chladnější trati byly dosahovány lepší časy než později na teplém povrchu.

Od prvních tréningů byly v permanenci váha i měřidla pro technickou kontrolu modelů. Mnoho závodníků včetně mne dovažovalo a řek bych ještě více upravovalo zadní křídlo na správné rozměry, které jsou uvedeny v propozicích. (Přesto, že je používána elektronická váha, která by se neměla "plést", mělo by být k dispozici referenční závaží 1500g po otestování váhy. Dle mých zkušeností elektronická váha vykazuje odchylku při vyšších teplotách nebo není-li umístěna ve vodorovné poloze zkontrolované libelou - dle základních pravidel metrologie. Dobré nastavení váhy je důležité zvláště měříme-li s odchylkou menší jak 0,5% z hmotnosti). Myslím, že nastavený kurs přísného hodnocení technických parametrů modelů je nanejvýš správný a pro vývoj závodu spravedlivý.

Zpět již k vlastním závodům. Po rozdělení do skupin, rozpravě, nastal čas na měřený 3. minutový trénink, který určil dle nejrychlejšího kola pořadí na startu do prvních rozjížděk všech skupin.

V samotných rozjížďkách k žádnému většímu překvapení nedošlo. Všichni favorité Michael Bok, Aleš Pelikán, Tomáš Staníček, Juraj a Martin Hudý, Roman Kořínek, Vašek Strupek postoupili bezproblémů do "A" finále. Snad jen postup takových jezdců jako je Honza Kanina a Tomáš Juřík jen do finále "D" svědčí o velké vyrovnanosti ostatního startovního pole za první desítkou.

První A finále:
Od začátku to byl boj mezi Michalem Bokem a Alešem Pelikánem. Michal měl skvěle připravené, rychlé auto a potřebnou dávku stěstí a toto finále vyhrál, druhý byl Aleš.

Druhé A finále:
Opět odstartoval nejlépe Michal Bok, ale technická závada v průběhu finále ho vyřadila z boje o druhé vítěztví ani Aleš Pelikán na tom nebyl o moc lépe a tak vyrovnanou jízdou se do čela dostal Tomáš Staníček a s přehledem ji dotáhl do vítězného konce před Jurajem.

Třetí A finále:
Kdo vyhraje třetí finále? Podaří se někomu porazit Michala Boka v přímém souboji? Na odpověď stačilo počkat ani ne pět minut a bylo jasné, že prvenství si připíše Michal. Boj o druhé místo se přesunul mezi Tomáše Staníčka a Juraje Hudýho. Tomáš svoji celkově druhou pozici uhájil. Hodně zklamaným z vývoje všech tří jízd "A" finále byl jinak dobře jezdící Martin Hudý.

Jak se jezdilo v dalších finálových skupinách?
Například, že neplatí pravidlo: "Nevyhrává se v první zatáčce po startu" se přesvědčil Olda Podlešák v druhém B finále, kde byl za ním jedoucím jezdcem přímo katapultován ven z dráhy - ale nesl to statečně a v průběhu finále stahoval náskok svých soupeřů.
O další okřídlené moudrosti "Nečin druhému, co nechceš, aby Ti druzí činili." se přesvědčil mladý závodník Michal Rajdu, který by měl hledat více úcty ke svým soupeřům, bez nich může akorát tak jezdit sám doma po dvoře.

Až na pár takovýchto okamžiků všechny finálové jízdy byly férové, velmi vyrovnané a pohledné, svědčící o celkově zvyšující se kvalitě jezdeckého pole.


Celkově: 2. Tomáš Staníček, 1. Michael Bok, 3. Juraj Hudý

Junioři: 2. Michal Němeček, 1. Michal Kreslík, 3. Tomáš Kubica

Poděkování patří RC Autoklub Blansko za bezproblémovou organizaci hodnou pořadatele závodů na úrovni MČR a také panu Strupkovi.

Další závod seriálu MČR 1/10 ETCS se jede na dráze v Brně 25.5.2002DzejTy

Depa jižní sektor

Depa severní sektor

V pohodě, Honza Kanina

Před startem finále "A"

Startovní rošt

Finalisté "A" finále

První zatáčka pro startu

Foto: Pavel Magda, Blansko

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport