Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Předepsané pneumatiky pro MČR 2002 TCS

Zcela otevřeně se přiznám, že jsem nevěděl jak na článek uveřejněný na Infernetu ohledně předepsání pneumatik na MČR reagovat. Zúčastňuji se pravidelně a pravděpodobně i podstatně většího počtu závodů než pisatel tohoto článku. Komunikuji velice často se všemi závodníky, jejich tatínky a pochopitelně i se zainteresovanými osobami v tomto adrenalínovém sportu. Dosud však ani jeden z jezdců nebo tatínků se na mne neobrátil s požadavkem na předepsání pneumatik. Avšak již v minulé době jsem byl atakován dovozci pneumatik, např.panem Kořínkem, abych na MČR určil typ pneumatik - nejlépe třeba Corally-Také Off. Jestliže jsou to nejlepší pneumatiky, které používají všichni špičkový jezdci a všichni je mají protože jezdí v Kolíně, proč by je nemohli použít i na MČR ??? Tam dosud nebyly žádné pneumatiky předepsány.

Nevím, jestli pisatel tohoto článku navštívil některý vrcholový závod v Evropě, já ano a vím jaké podmínky na těchto závodech jsou předepsány, ale hlavně vím co musí oficiální dodavatel pneumatik - pro kterého je toto reklama - dát z vlastní kapsy jako sponzorský dar pořadateli.Myslíte, že RCAČR nabídne některý dovozce např. 20.000.-Kč na ceny ?? Ne dosud se to nestalo, dosud se nestalo, že by někdo mimo firmy Lestr-Models cokoliv na ceny dal. Nebo máte jiný pocit ??

V naší republice se roztrhl se závody a různými poháry doslova pytel. Sám také jako RC Lestr-Models jeden seriál pořádám. Vím co to obnáší a vím co mě to stojí. Vím co to stojí jezdce a jejich rodiny - peníze a čas. Vím co to je dráhu po závodech uklízet ve dvou nebo třech lidech. Na závodech pořádaných naším RC nemusí nikdo kupovat předepsanou kotvu, nikdo nemusí kupovat uhlíky a pneumatiky. Každý jezdí s tím co má. Mohl bych jako dovozce určitě předepsat kotvu a uhlíky ORION, pneumatiky YOKOMO. Jezdci by museli vynaložit další finanční prostředky. Proč ???

Pisatel má určitě pravdu, že větší vyrovnanosti by přispělo, kdyby všichni měli stejné podmínky. Takže závodníci, kteří jezdí seriál Tamiya a není jich málo, budou muset, pokud budou chtít jezdit MČR, nakoupit pneumatiky. Troufám si konstatovat, že ekonomická situace v Anglii, v Německu je úplně jiná než u nás. Cena 1 páru pneumatik na LRP Masters od HPI stála 27 DM, cca vyjádřeno kupní silou 50.-Kč. Pokud budou stát pneumatiky u nás 50.-Kč a budou vždy k dostání, určitě budu první, který navrhne na MČR předepsaný typ pneumatik. Nevím, jestli jsem úplně vyjádřil svůj názor, podotýkám svůj, protože za cizí názory se zásadně neschovávám.


předseda sekce TC při RCAČR
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport