Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Reakce a názory jezdců po MČR E 1:10 TCS

Před uvedením následujícího příspěvku považuji za natuné uvést kratičkou předmluvu, bez které by to nešlo. Jsem v kontaktu s řadou závodníků nebo jejich tatínků z celé rebubliky ať již e-mailem nebo telefonicky a znám jejich názory a postoje, proto si mohu dovolit napsat i jejich jménem tento článek:

Máme vážný zájem o závody mistrovství ČR na asfaltu v kategorii Touring Car. Trápí nás však stálre neomezené pneumatiky při tomto vrcholném podniku. "Volné ruce" a tak nesmyslné utrácení peněz některých závodníků či tatínků za mnoho typů pneumatik pro co nejlepší možnou adhezi jejich modelu, je pro nás většinu nadšenců tohoto sportu velkým znevýhodněním a hlavně impulsem pro zamyšlení jestli jsou to závody kdo má lepší jezdecké schopnosti nebo kdo je ochoten utratit více peněz, navíc většina juniorů je i přes svůj případný talent už předem vyřazena z boje o přední pozice.

Dnes už jsou v každé zemi, kde je národní šampionát vrcholem tohoto sportu, omezené pneumatiky na jednu značku dvou či tří tvrdostí právě proto, aby se zamezilo továrním a zámožnějším pilotům zásadního zvýhodnění, vždyť právě pneumatiky jsou alfou omegou úspěchu. Typ pneumatik by však neměl rozhodně určovat jeden člověk, například předseda sekce Touring Car E1:10 pan Václav Strupek nebo vlivný prodejce, ale stejně jako v některých zemích (např. v Anglii) samotní jezdci, kteří se chtějí zúčastnit národního mistrovství. Rozhodně by tyto pneumatiky měli splňovat tyto požadavky, přijatelná cena, dobrá přilnavost, slušná životnost. Rozhodně velkým plusem by bylo zvolit typ pneumatik, které jsou u nás již zaběhlé a většina závodníků je již používá.

Pravděpodobně jediným vhodným kandidátem v současné době splňující všechny tyto požadavky jsou pneumatiky TEKE OFF SS-A a SS-B (s označením Team Corally a bez něj).

Apelujeme tímto na předsedu sekce E1:10 Touring Car, aby se zamyslel na tímto problémem, který je tak lehce řešitelný, bylo by totiž nanejvíš vhodné zveřejnit pravidla MČR pro rok 2002.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport