Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

BPA K080 MTX 1-06 B pro RC formule 1/10

Hlavní foto

Dne 17.12.2011 na závodě OPEN Tour Trutnov jsem obdržel od pana Radka Pavlíčka ze společnosti BPA Slot Racing Team novou karoserii Formule 1.

Kromě lexanové karoserie, která je opatřena ochrannou fólií, jsem obdržel i jednu z PET materiálu. A to z důvodu, bych si nanečisto mohl vyzkoušet vystřihnout a řádně nasadit karoserii na můj podvozek Tamiya F103RM.

Teprve až budu mít jistotu, že je vše správně, pak přistoupím k vystřižení lexanové karoserie.

Přímo na závodě jsem seděl s Radkem Pavlíčkem a dostával podstatné rady, jak postupovat při vystřihování karoserie, jak ji usadit na podvozek F103 atd. Radek mi namaloval i návod a na karoserii naznačil i polohy, kde zhruba vystřihnout obrysy.

Práce to nebude jednoduchá. Ale v každém případě s touto karoserií proběhne nejen rychlostní test (například na závodním okruhu v Brně), kde bude přítomen i samotný pan Pavlíček. Karoserie je nejen zdařilou replikou, ale má i tvar, který pomůže zajistit dostatečný přítlak ve vysoké rychlosti.

Kromě karoserie jsem obdržel i zadní difuzor. Jeden bude namontován na podvozek F1, druhý pak na Pan Car Serpent S100.  I zde to dle slov pomůže přítlaku. Oba podvozky pojedou opět přes 100 km/h a každá drobnost zde bude hrát úlohu.

I k montáži této komponenty jsem dostal instrukce.

Toto bylo úvodní seznámení s novinkou a v brzké době dojde k druhé části - tedy k vystřižení karoserie, její lakování a příprava na první testy. Ale to až v dalším díle.

Na foto vidíte karoserii ve formě a jak zhruba bude usazena na šasi Tamiya F103RM. Na foto je i difuzor, který bude použit při testech. Ze stránek výrobce jsem si vypůjčil foto již hotové karoserie. Aby jste měli představu, jak to bude ve výsledku vypadat.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

14.11.2018 - Termíny Rebels Race Trutnov zaneseny do kalendáře závodů.
- Igor Vlahovič -


10.10.2018 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu ZVK Vizovice
- Igor Vlahovič -


06.09.2018 - Do kalendáře závodů vloženy termíny seriálu Rebels Race Praha.
- Igor Vlahovič -


02.09.2018 - Do kalendáře závodů doplněny termíny seriálů
- Igor Vlahovič -


28.06.2018 - Na základě odstoupení dvou ze tří jezdců společně kategrie TC Stock + TC Modified je tímto tato skupina zrušena a NEPOJEDE se v rámci Slavkov Masters 2018! Přesto zůstává přes 50 přihlášených jezdců ve dvou skupinách formulí, 3 skupinách Le Mans série a jedné společné skupiny spalováků IC1/8+IC1/10
- Roman Krejčí -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport