Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Xray T2R vs Speed Passion Ultra Sportsman 21.5T

Hlavní foto

Po náročném testu maximální rychlosti Xray T2R, kdy tento podvozek osazen motorem LRP X12 3.5 o výkonu 719W uháněl po cílové rovince Masarykova okruhu rychlostí 133 km/h, musel projít určitým repasem.

Odjel jsem s touto výkonnou kombinací ještě závod Mibosport Cup 10.12.2011, kdy jsem byl schopen se svézt až při hodně staženém výkonu na RC soupravě.

A již na tomto závodě jsem musel vyměnit kardany na přední pevné ose. Vůle byly neskutečné. Po repasu je nyní pohonné ústrojí jako nové a připraveno na další testování.

Chtěl jsem jet původně na závodě OPEN Tour Trutnov 17.12.2011 kategorii OPEN právě s motorem X12 3.5T, abych jej vyzkoušel. Ale závod Mibosport můj test uspíšil a závěr byl stanoven - pro kobercové tratě zbytečně výkonný motor.

A tak jsem se rozhodl udělat absolutní protipól a model jsem po generální opravě osadil motorem Speed Passion Ultra Sportsman 21.5T. Tento motor jsem jel například na závodě 12 hodin Blansko. Nechal si líbit těžký převod i časování (BOOST).

Já ho tedy nyní mám v podvozku Xray T2R a udělal jsem to z jednoduchého důvodu. Závod OPEN Tour si chci užít v naprosté pohodě, vychutnávat si pomalejší a na pohled krásnou jízdu. Také jsem zvědav, kde se umístím v celkovém pořadí s takto slabou motorizací.

Jízda se silným motorem vyžaduje hodně soustředění a člověk se musí hodně krotit s plynem, aby se do zatáček vešel dle svých představ. S tímto motorem to bude pohoda s příslibem studeného motoru, regulátoru, minimálního odběru z LiPo baterie. Navíc si odpočinou všechny hybné části modelu včetně ložisek. Navíc si u jízdy odpočinu i sám...

Test proběhne a na konci reportu bude opět souhrn poznatků a dojmů.

 

Na závěr snad jen již shrnu připraveného modelu:

Podvozek: Xray T2R

Baterie: LiPo 2S LRP 6200 mAh, 60C

Motor: Speed Passion Ultra Sportsmann 21.5

Regulátor: LRP SPX Bullet Reverse

Převod koncový: 4.4

Pneu: Take Off CS 27R

Karoserie: Mazda 6

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport