Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Xray T2R vs Speed Passion Ultra Sportsman 21.5T

Hlavní foto

Po náročném testu maximální rychlosti Xray T2R, kdy tento podvozek osazen motorem LRP X12 3.5 o výkonu 719W uháněl po cílové rovince Masarykova okruhu rychlostí 133 km/h, musel projít určitým repasem.

Odjel jsem s touto výkonnou kombinací ještě závod Mibosport Cup 10.12.2011, kdy jsem byl schopen se svézt až při hodně staženém výkonu na RC soupravě.

A již na tomto závodě jsem musel vyměnit kardany na přední pevné ose. Vůle byly neskutečné. Po repasu je nyní pohonné ústrojí jako nové a připraveno na další testování.

Chtěl jsem jet původně na závodě OPEN Tour Trutnov 17.12.2011 kategorii OPEN právě s motorem X12 3.5T, abych jej vyzkoušel. Ale závod Mibosport můj test uspíšil a závěr byl stanoven - pro kobercové tratě zbytečně výkonný motor.

A tak jsem se rozhodl udělat absolutní protipól a model jsem po generální opravě osadil motorem Speed Passion Ultra Sportsman 21.5T. Tento motor jsem jel například na závodě 12 hodin Blansko. Nechal si líbit těžký převod i časování (BOOST).

Já ho tedy nyní mám v podvozku Xray T2R a udělal jsem to z jednoduchého důvodu. Závod OPEN Tour si chci užít v naprosté pohodě, vychutnávat si pomalejší a na pohled krásnou jízdu. Také jsem zvědav, kde se umístím v celkovém pořadí s takto slabou motorizací.

Jízda se silným motorem vyžaduje hodně soustředění a člověk se musí hodně krotit s plynem, aby se do zatáček vešel dle svých představ. S tímto motorem to bude pohoda s příslibem studeného motoru, regulátoru, minimálního odběru z LiPo baterie. Navíc si odpočinou všechny hybné části modelu včetně ložisek. Navíc si u jízdy odpočinu i sám...

Test proběhne a na konci reportu bude opět souhrn poznatků a dojmů.

 

Na závěr snad jen již shrnu připraveného modelu:

Podvozek: Xray T2R

Baterie: LiPo 2S LRP 6200 mAh, 60C

Motor: Speed Passion Ultra Sportsmann 21.5

Regulátor: LRP SPX Bullet Reverse

Převod koncový: 4.4

Pneu: Take Off CS 27R

Karoserie: Mazda 6

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport