Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MČR E 1:10 TC

T O U R I N G C A R S E 1 : 10
MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY

Od pátku 15.6. do neděle 17.6.2001 se v Brně, na velmi pěkném okruhu, jelo mistrovství ČR v kategorii Touring Cars E 1 : 10. V této nejrozšířenější a nejoblíbenější kategorii rádiem řízených modelů aut se po dlouhých letech jel jediný závod, který rozhodoval o titulech mistra republiky v kategoriích senior a junior pro jezdce narozené v roce 1986 a mladší. K tomuto závodu se přihlásilo 53 jezdců, ale v den závodu se prezentovalo pouze 41 jezdců. Některé pravděpodobně odradila špatná předpověď počasí, ale je špatné, že s vyjímkou dvou jezdců se ostatní nedokázali omluvit.

Závodů se zúčastnilo i 7 zahraničních jezdců, 5 z Polska v čele s velice dobrým Marcinem Mazurkem z Waršavy a dva závodníci ze Slovenska, Juraj a Martin Hudy z Trenčína. V pátek již v poledních hodinách se sešli k tréninku první nedočkavci a za velice pěkného počasí se zkoušely pneumatiky, motory a ladily se podvozky. Trénink končil až po 8 hod. večer.

V soboru byly zahájeny kvalifikační jízdy v 7mi skupinách. Po prvních rozjíždkách patřilo první místo Tomáši Staníčkovi, jehož auto bylo evidentně nejrychlejší.Jeho 18 kol s časem 5,04 a nejrychlejším kolem 16,18 dávalo tušit velký boj. Překvapil nestárnoucí Jirka Kolman, který najel 17 kol a dostal se na 11.místo. Po druhých rozjíždkách se situace změnila, když před Staníčkovo YOKOMO se dostal jeden z favoritů Aleš Pelikán s podvozkem XRAY, najel 18 kol s časem 5,03. V tomto kole dosáhl překvapivý čas i Michal Němeček, který se vešel do prestižních 10ti jezdců - dosáhl stejně jako Aleš 18ti kol, ale s horším časem. Po odjetí 2 kola rozjížděk začalo zlobit počasí, ale nakonec se umoudřilo a alespoň pro první 4 skupiny dalo pokoj a umožnilo odjet kompletní 3 kolo. Ve třetím kole a jak se ukázalo i posledním s ohledem na neutuchající déšť se dařilo i hlavnímu favoritu Martinovi Kořínkovi s Kolína, který najel 18 kol s časem 5,00,19 a dostal se na pozici č.1 pro finálové jízdy. Na druhé místo nakonec postoupil stále se zlepšující Juraj Hudy z Trenčína, který také zajel do té doby nejrychlejší kolo 15,98 sec. Další pořadí na startu finále A -Aleš Pelikán, Tomáš Staníček, Martin Hudy, Michal Bok, Václav Strupek, Stanislav Vondra, Petr Jelínek a jako desátý překvapení a zároveň již jistý mistr ČR v kategorii žák Michal Němeček. Do A finále se nevešel ani výborný Marcin Mazurek z Waršavy.

Bohužel další kvalifikační jízdy, kterých bylo plánováno 5 se nemohly uskutečnit.

Nedělní program měl začít v 9,30 hod. ale s ohledem na velice vydatný déšť, který skončil ráno v 6,30 byl trénink na finalové jízdy zahájen až v 10 hod. Od té doby však počasí bylo bez problémů a všechny finalové jízdy byly odjety dle programu.Všechny finálové skupiny se jely na 3 jízdy. Již v první finálové jízdě dal Martin Kořínek všem na vědomí, že on je hlavní favorit a naprosto perfektní jízdou přesvědčivě vyhrál před Vaškem Strupkem a Alešem Pelikánem. Ve druhé finálové jízdě nastaly problémy s počítacím zařízením a nakonec poděkování patří všem finalistům, kteří velice korektně sestavili pořadí v této počitačem nezvládnuté jízdě. Výborným výkonem opět nedal soupeřům šanci Martin a po dvou finálových jízdách bylo o mistru ČR pro rok 2001 rozhodnuto. Druhé místo obsadil Aleš a třetí byl Tomáš Staníček. Třetí finálová jízda měla rozhodnout o dalších místech na stupních vítězů. Tentokrát se velice vydařila Juraji Hudymu , který jel ve velkém stylu a dokázal porazit i druhého Martina Kořínka. Oba slovenští jezdci však jezdí velice rasantním způsobem, který občas vybočuje z rámce pravidel. Třetí se umístil Michal Bok, kterému však tato jízda byla zrušena pro podlimitní váhu vozu. Tato diskvalifikace ovlivnila i pořadí na třetím místě.

Tabulka nejúspěšnějších jezdců finále A a technické údaje
Jménoteampodvozekmotorregulátorservopřijimač
1. Martin KořínekTeam XRAYXRAYCorally 8x2GM V12XCKoPropoLRP Phaser
2. Aleš PelikánTeam XRAYXRAYCorally 8x2LRP QuantumKoPropoLRP Pheser
3. Tomáš StaníčekLestr ModelsYOKOMOLRP 9x2LRP QuantumKoPropoLRP Phaser
4. Václav StrupekLestr ModelsYOKOMOLRP 9x2LRP QuantumKoPropoLRP Phaser
5. Juraj HudySlovenskoXRAYHudy 8x2LRP V7.1KoPropoKoPropo
6. Michal BokLestr ModelsYOKOMOLRP 9x2LRP QuantumGraupnerKoPropo

Vítězové dalších finálových jízd :
Finále B1. Tomáš Rajdus2. Marcin Mazurek3. Erik Muff
Finále C1. Tomáš Juřík2. Piotr Blazucki3. Tomáš Kubica
Finále D1. Radek Knížek2. Jiří Cigánek3. Tomáš Juřík jun.

Oficiální výsledky Mistrovství České republiky pro rok 2001

Závodů se zúčastnilo 41 jezdců, pouze 14 jezdců však mělo platnou licenci RCAČR pro oficiální uvedení v tabulkám MČR.

Mistr republiky v kategorii senior pro rok 2001Martin Kořínek
2. místo Aleš Pelikán
3. místo Tomáš Staníček
4. místo Václav Strupek
5. místo Michal Bok
6. místo Michal Němeček jun.
7. místo Erik Muff jun.
8. místo Kateřina Kubicová jun.
9. místo Michal Hladík jun.
10. místo Marcel Vítek jun.
Mistr republiky v kategorii junior pro rok 2001Michal Němeček
2. místo Erik Muff
3. místo Kateřina Kubicová

A co konstatovat na závěr tohoto závodu : do špičky závodního pole se derou mladí a nadějní jezdci, ale na profesionalitu Martina Kořínka a Aleše Pelikána zatím nemají. Je škoda, že se závodu nezúčastní i jezdci pravidelně jezdící některé poháry - např. Bohemia West Cup. Myslím si, že srovnání těchto jezdců se špičkou alespoň na jednom závodě za rok by přineslo určitý užitek ne jenom pro jezdce samotného, ale i pro úroveň závodů. Jde ovšem také o ekonomickou stránku celé věci a je nutné konstatovat, že tento velice zajímavý sport nepatří nákladově k těm levnějším. RCAČR se bude nadále zabývat otázkou, jak do tohoto pro mládež velice atraktivního sportu, přitahnout větší počet zájemců. Ale to je také otázka pro tatínky a fandy tohoto sportu.

Můj obdiv a poděkování za bezproblémový průběh tohoto závodu patří panu ing.Hetmánkovi, panu Továrkovi, Žemličkovi a Šimáčkovi z RC Autoklubu Brno. Přál bych všem, aby takových závodů bylo čím dál tím více.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport