Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Blansko 24.9.2005

K předposlednímu závodu seriálu Morava cup se sjelo na blanenskou dráhu celkem 37 závodníků ve čtyřech kategoriích. V E1:10TC startovalo 10 závodníků, vlastně jedenáct, ale Jirka Janoušek při tréninku poškodil svůj model a tak ještě před rozpravou sbalil svoje "nádobíčko" a odjel. V kategorii Standard se na start postavilo 10 závodníků, v Hobby 7 závodníků a v kategorii F1 10 závodníků.

Od rána bylo jasné, že celý závodní den bude krásné a příjemné skoro letní počasí a že se bude dráha rychle ohřívat, proto většina závodníků nastupovala do první rozjížďky na ještě chladnou dráhu spíše opatrněji.

Kategorie F1: v této kategorii se pozornost soustřeďovala na trojici závodníků Libor Vévoda, Milan Peška a Ludovít Košík. Při počtu deseti závodníků je již na co koukat a i souboje jsou zajímavější a startovní pole vyrovnanější a o každé místo se musí tvrdě bojovat.

1.Vévoda Libor
2.Peška Milan
3.Košik Ludovít

Kategorie Hobby: blanenský Tomáš Pavlovec a třebíčský David Dohnal z kategorie určené pro začínající závodníky udělali velice pohledný a dramatický závod.

1.Pavlovec Tomáš
2.Dohnal David
3.Kopecký Josef

Kategorie Standard: souboj mezi Pavlem Magdou a Zdeňkem Pekařem o první místo v celkovém pořadí pokračoval. Této kategorii se věnuje samostatný článek Igora Vlahoviče který najdete zde. Jen si neodpustím připomenout, že se regulérně odjelo třetí finále, které se později po hlasování jezdců opakovalo s tím, že nebyl zřetelně slyšet pokyn ke startu. Můj názor na tuto záležitost je stálý a neměnný. Buď toto finále mělo být přerušeno po prvním nebo druhém kole, tak jako by došlo k poruše např. na měřícím zařízení, nebo měly být výsledky tohoto finále jednoznačně uznány. Domnívám se, že tu hlasování jezdců a demokracie nemá co dělat.

1.Pekař Zdeněk
2.Magda Pavel
3.Vlahovič Igor

Kategorie E1:10E: i v této kategorii měly o celkovém vítězi rozhodnout poslední dva závody a mělo se rozhodnout na dráze. Od první rozjížďky jednoznačně kralovali Martin a Roman Kořínkové celému zbytku startovního pole nadělili jedno i více kol.

Do prvního finále startoval z TQ Martin Kořínek následován Romanem dále pak, Švec Vlastimil, Cigánek Jiří jun., Parák Vít jun., Malchárek Vít, Malachta Lukáš, Toman Jiří, Cigánek Martin, Šustr Michal. První finále vyhrál Martin Kořínek před bratrem Romanem. Následně však byl diskvalifikován pro použití jiných disků na svém modelu, přitom se stejným "obutím" absolvoval již třetí rozjížďku a jeho model prošel technickou kontrolou bez jakýchkoli výhrad!!! Martin další finálové jízdy již nejel a pravděpodobně tím přišel i o celkové vítězství v celém seriálu. Tím pádem Roman Kořínek vyhrál první finále a naprosto jasně vyhrál i druhé finále po kterém i s Martinem neprodleně odjel domů.

1.Kořínek Roman
2.Švec Vlastimil
3.Cigánek Jiří jun.

Až na tyto dva excesy probíhal celý závod v klidu a pohodě díky pořádajícímu klubu RC Blansko.

Na večer bylo připraveno grilování s pivkem, ale to už jsme jeli domů, tak že reference z této události musíte hledat jinde.

Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport