Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Xceed mechové pneu vs Serpent S100

Hlavní foto

Po prvním zkušebním závodě v Ostravě jsem se rozhodl omladit podvozek Serpent S100. V první fázi to budou nové mechové pneumatiky Xceed a ve fázi dvě pak nová karoserie Sophia GT.

Nyní k fázi jedna, tedy Xceed mechové pneumatiky.

S podvozkem jsem zakoupil již hodně používané mechy Corally. Ale i na těch jsem závod odjel a pocit z jízdy byl vynikající. Ale daší závod se blíží a já potřeboval jednak sadu náhradní a také jsem chtěl vyzkoušet jinou značku. Podle slov některých jezdců této kategorie jsou Xceed velmi dobré. A tak jsem v Praze sadu této značky zakoupil.

Narozdíl od Corally jsou Xceed provedeny v černé barvě a přichycení je stejné jako u ostatních značek. Tedy čtyřmi šroubky na zadní unašeče a matičkou ty přední.

Na výběr je celkem ze třech tvrdostí a to SOFT, MEDIUM a HARD. Jak na zadní, tak na přední nápravu. Prodejce neměl zadní SOFT a tak po poradě jsem pořídl na testy na obě nápravy směs MEDIUM. Měla by držet a přední nápravu budu řešit mazáním či otupením krajů kol. Bylo potřeba hlavně zakoupit směs na koberec. Protože je k dispozici i asfaltová.

Další konzultace s jezdci kategorie GT vedla směrem na úpravu nových kol. Všichni ihned brousí přinejmenším zadní kola skoro o polovinu. A to z důvodu, aby mohli jet zřejmě naplno. Připadá mi při ceně celého páru kol broušení naprostou šíleností. Koupit nové obutí a hned mu skoro polovinu vzít a zkrátit tak životnost ? Věřím, že na nižším profilu je možné s podvozkem mnohem rychleji projíždět zatáčky. Ale pak mohly být pneumatiky takto provedeny již z výroby a i cena mohl být jiná. Ale to je jen můj pohled.

Já nechám směs bez úpravy a vyzkouším jednak zcela novou směs Xceed a poté i hodně sjeté Corally. Porovnám tím jízdní vlastnosti a pak se rozhodnu, zda raději budu kroužit v zadní části pole a čekat na požadovaný průměr kol a nebo dojde k požadovanému zbroušení.

Ale jel jsem na podvozku Tamiya F103 nové mechové obutí Tamiya HBR Medium a nepociťoval jsem oproti silné konkurenci příliš nevýhodu. Ale nepředbíhejme, závod vše ukáže.

Na foto máte srovnání nových a hodně použitých kol. Jak předních, tak zadních. To jen pro představu, co budu testovat.

Každopádně až bude hotová nová karoserie Sophia GT v bílé barvě a s doplňky, na černých kolech Xceed to bude vypadat velmi dobře. Mně osobně vždy záleží i na tom, jak to vcelku bude vypadat.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport