Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

MIbosport Cup 8.10.2011 - oficiální report

Hlavní foto

S prvním premiérovým závodem v hale i venku zavládlo nevlídné počasí a tak bylo načasování prvního závodu jak má být. Již v pátek se sjíždělo mnoho lidí k prvním tréninkům na koberci, omlouváme se, že trénink nebyl možný jak byl plánován, ale tato chyba vznikla na straně hotelu a nebude se do příště opakovat. Závodu se zúčastnilo na 70 jezdců a tentokrát nemusel být ranní trénink organizovaný.

Napřed offroady. V kategorii 2wd byla malá účast, kterou nikdo nečekal. Tady jednoznačně zvítězil Kája Novotný. Ve 4wd už situace byla jiná a bojovalo se o finále, TQ si vybojoval Radek Flek, před Vaškem Strupkem a Adamem Dubákem. Celý den to byl hlavně souboj Radka s Vaškem. Finále bylo malinko nervóznější, musely padat tresty za zakracování dráhy a narážení. Radek byl opět nejvyrovnanější a zajížděl nejrychlejší kola a tak se stal po zásluze celkovým vítězem. Druhý pak Vašek Strupek, který jel velice dobře a byl jediným, který sekundoval Radkovi. O třetí místo to byl velký souboj mezi Adamem Dubákem, Kájou Novotným a Jardou Kopeckým. Poslední jmenovaný pak při svém druhém startu s buggy hned na bedně. Poprvé s buggy jel Tono Sloboda a bylo to krásné šesté místo celkově a hned za ním Dominik Mašek, kterému kategorie naprosto sedla. Komu pak naopak ne je Marek Černý, který byl desátý. B finále vyhrál Petr Pšondr.

Pokračujeme v onroadech, resp. kategorií Formule, zde TQ Igor Vlahovič, ale ve finále se musel sklonit před Petrem Sekulou. Ve značkovém poháru Tamiya Cup, který je tou ideální možností a volbou jak začít vyhrál podle očekávání její zakladatel Igor Vlahovič. Na bedně ho doplnili Miloš Klaus a Patrik Maňoušek, kteří jsou tradičními účastníky. Kdo tu ale chyběl byly jména jako Tomáš Erdelyi, Pavel Bartoněk nebo Petr Baxant. Dostáváme se k vrcholu a to nejpočetnější kategorii Touring Car Open, kde se sjela celá špička od nás, ze Slovenska i z Rakouska. Už kvalifikace byl velký souboj o finále. Kdo ale jel po celý den jinou ligu byl Zdenko Kunák, za ním to bylo vyrovnané mezi Mario Sowkem, Radkem Flek a za nimi o kousek osamoceně Marek Černý. Pak smečka pronásledovatelů. Ve finále měl smůlu Radek Flek a skončil až na pátém místě, což si za svůj výkon za celý den určitě nezasloužil. Druhý zůstal Mario Sowka a na třetí se probojoval Marek Černý. Kdo jel výborně byl Víťa Hola, opravdu skvělý výkon a čtvrté místo. Závodění nezapomněl Jirka Janoušek a v téhle konkurenci skvělé deváté místo. B finále vyhrál s přehledem Adam Dubák před Wernerem Schmitzerem, taková jména byla v B finále. Céčko výhrál Karel Štěpánek. Všechny finále byly opravdu skvělé vyrovnaná a jsem rád, že tato kategorie smlinila mé očekávání.

Příště se můžete těšit při prezentaci na 2 ceny od výrobce Yokomo, nové skoky v offroadech, online výsledky na MyRCM a monitor pod tribunou pro aktuální průběh závodu.

VÝSLEDKY ZÁVODU (při shodě bodů rozhoduje postavení na startu).

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport