Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Svitavy 5.7.2005


Dalšího závodu seriálu Morava Cup na svitavské dráze, který byl přeložen z deštivé soboty na úterý, se zúčastnilo 24 závodníků ve čtyřech kategoriích: F1, Hobby, Standard a E1:10TC. Nejlépe a nejvíce závodníky (12) byla obsazena kategorie Standard (kotva 17x2), kde hned z trojice závodníků Martin Zvára, Pavel Magda a Zdeněk Pekař mohl vyhrát kdokoli. Další kategorie byly obsazeny, tak že se bojovalo jen o postavení na roštu ve finálových jízdách E1:10TC - 5 závodníků, Hobby - 4 závodníci a F1 - 3 závodníci.

Z důvodu možného deště byl závod zahájen již v 9:00 hod. krátkou rozpravou a hned se začalo s rozjížďkami. Jak jsem již vzpomenul krom kategorie Standard kde se bojovalo o účast ve finále A v ostatních kategoriích se jelo jen o pole-position ve finálových jízdách.

Rozjížďky byly skončeny za sucha a byl proveden sort a krátká pauza před finále. Ale ..., jeden ze závodníků, který se nedostal do finále A Standard požadoval u pořadatelů a ředitele závodu rozdělení do finále A a B po šesti závodnících, tak aby mohl finále B též absolvovat. Zpravidla se finále nejedou pokud na startu nejsou tři a více závodníků. Osobně mi připadá takový požadavek jako nesmysl již od začátku o něčem takovém vůbec uvažovat, když finálovky se jedou dle propozic po 10 závodnících. Samozřejmě takový požadavek byl zamítnut a bylo dotyčnému navrženo, že bude moci finále B absolvovat a to i o dvou závodnících. Bohužel dotyčný se urazil - alespoň tak jsem to viděl já a ze závodů odjel.
Na tomto místě si dovolím poznámku na toto téma. Domnívám se, že by propozice všech závodů měly být upraveny tak aby závodník, který váží cestu někdy i stovky kilometrů a platí startovné jako každý jiný měl právo absolvovat tolik jízd a finálových jízd jako každý další. Jedou-li se například 4 rozjížďky a tři finále měl by každý z přihlášených ať v rozjížďkách dopadl jakkoliv jet celkově 7 jízd. Pokud ovšem se tohoto práva sám nevzdá.

Finálové jízdy začaly za sucha, ale oči všech aktérů tohoto závodu se čím dal častěji upíraly k jihozápadu odkud se nebezpečně přibližovaly dešťové mraky. A nakonec déšť samozřejmě přišel, velmi jemně začalo poprchat již při prvním finále Standard. Následovalo finále E1:10TC. Startovalo se již na vlhkém asfaltu a na trati to bylo zásadně znát. Ke konci finále byla trať už dost mokrá, ale bez kalužin. Tímto finále bylo uzavřeno celé první kolo finálových jízd a začala debata jak dál. Padaly návrhy, že se udělá pořadí po rozjížďkách nebo po prvním kole finálovek. Protože však na Morava Cupu platí pravidlo, že se jezdí do první kalužiny na dráze a ta se zatím nikde neobjevila a déšť mírně ustal bylo správně rozhodnuto pokračovat druhým kolem finálových jízd.

Rozhodnutí o pokračování nesli někteří závodníci dosti nelibě, ale co naplat pravidla je třeba ctíti. Druhé finále formulí tak absolvoval jen jeden závodník a tím že vyjel na trať vyhrál celý závod. K druhému finále Hobby nastoupili všichni závodníci a déšť přinesl štěstí třebíčskému závodníku. David Dohnal toto finále vyhrát a jeho úhlavní soupeř Tomáš Pavlovec skončil až třetí. Závodníci kategorie Standard nastoupili snad všichni. Druhé finále kategorie E1:10TC jsem již vypustil tak, že na startu se objevili jen tři jezdci, Martin Zvára jun. též do finále nenastoupil. Po chvíli svůj vůz dostavil i Tomáš Svoboda a na dráze tak bojovali o vítězství jen Jirka Janoušek a "vodní expert" Honza Štrof. Již ke konci tohoto finále stála na trati v některých místech voda a bylo jasné, že závod bude ukončen. A tak se také stalo. Byly spočítány výsledky a dekorování vítězů proběhlo již v krásné klubovně RC klubu Svitavy.


Kategorie E1:10TC
1. Strof Jan
2. Janoušek Jiří jun.
3. Svoboda Tomáš

Standard
1. Zvára Martin
2. Pekař Zdeněk
3. Magda Pavel

Hobby
1. Dohnal David
2. Pavlovec Tomáš
3. Barta Lukáš

F1
1. Mrázek Patrik
2. Groch Jiří
3. Pekař Zdeněk ml.
Celkové výsledky z tohoto závodu i celého seriálu naleznete na RC Blansko

Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport