24 hodin Le Bystřice 13-14.8.2011

Jiří Vaněk

Na pozvání pořadatelů z Cody´s Racing Team se RC Team Vysoké Mýto ve dnech 13-14.srpna 2011 zůčastnil vytrvalostního 24 hodinového závodu RC aut Mini-Z v Bystřici pod Hostýnem.

Před hlavním závodem proběhla juniorská hodinovka členů místního modelářského kroužku SVČ Včelín (na fotografiích to jsou kluci v oranžových tričkách).

Závod se po vzoru slavného závodu „24 hodin Le Mans“ jel pod názvem „24 hodin Le Bystřice“.

Akce proběhla v sále Bystřického společenského domu Sušil a pod patronací bystřického starosty.

V sále byly instalovány čtyři webové kamery a po celých 24 hodin mohli rodinní příslušníci a příznivci Mini-Z i z tepla svých domovů průběžně kontrolovat vývoj závodu. Všechny týmy od pořadatelů při prezenci „vyfasovaly“ jednotné a označené motory „standard“ a zamontovaly je do svých modelů. Zvláštností byla i trať, sestavená částečně z gumové dráhy Kyosho a částečně k kobercového sekce. Povrch tratě se vystřídal 4x za každý okruh.

Pořadí týmů na startovním roštu určil nejrychlejší okruh zajetý v kvalifikaci všemi přítomnými soutěžícími.

V průběhu závodu na trať několikrát vyjel i safety car, ať už z důvodů menších technických úprav dráhy nebo z důvodů přechodu na noční/denní režim, neboť v době od 22:00 do 5:00 hodin byla intenzita osvětlení v sále přiměřeně snížena a týmy nasadily karoserie s osvětlením. Vidět tolik aut s rozsvícenými světly byl zážitek a pro piloty to byla nevšední nová zkušenost.

RC Team Vysoké Mýto navzdory probíhajícím dovoleným sestavil a nasadil dva své týmy.

Další foto najdete na stránkách RC teamu.cz.