Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Blansko 2.5.

Masters.cz
Společné foto
 

K prvnímu závodu V. ročníku MORAVA CUPu se do Blanska sjelo celkem 52 závodníků. Závodilo se ve čtyřech kategoriích: E1:10 TC (21 jezdců), E1:10 TC Standard (9 jezdců), Formule 1 (5 jezdců), Hobby TC (17 jezdců). Po sobotním večerním dešti byla ráno dráha ještě mokrá, a tak k ladění aut nebyl žádný prostor. První série rozjížděk se jela na částečně vlhké dráze, ale ostatní série se již jely na suché dráze. Závod nebyl vůbec jednoduchý, teplota asfaltu se velice výrazně měnila. Krátkodobé vysvitnutí slunce dráhu ihned ohřálo, ale vzápětí mrak a studený vítr dráhu opět ochladil.

E 1:10 TC
První místo na roště ve finále A si vybojoval Zdeněk Hamák, kterému se podařilo zajet shodný čas s Martinem Kořínkem, který v čele startovního pole stál v květnu 2003. Oba najeli shodně 32kol s dojezdem 8 sekund. Druhé místo na startovním roštu si vybojoval Tomáš Kubica, který zaostal o 2 sekundy.

První a druhé finále se jelo na suché trati a ukázalo, že o prvenství bude bojovat Hamák, Svoboda, Kreslík a Kubica. Nejhůře na tom byl Kreslík, který první jízdu pro poruchu nedojel a skončil desátý. Třetí finále bylo velmi zajímavé a prokázalo rozvahu a cit pro jízdu na zvlhlé, kluzké dráze. Bohužel černý mrak na obloze to nevydržel a začalo pršet.. Nejlépe tuto nevýhodu zúročil zkušený Tomáš Svoboda z Hradce Králové, který vyhrál a zajistil si druhou příčku v celkovém pořadí. Zdeněk Hamák dojel na druhé příčce a potvrdil si celkové vítězství. Třetí dojel Michal Kreslík a díky vítězství v druhé jízdě skončil celkově 3. Tomáš Kubica to ve třetí jízdě vzdal a tak na něho zbyla celkově čtvrtá pozice.

Překrásně zajel i domácí závodník Zbyněk Koupý, kterému se podařilo vyšvihnout na sedmou příčku v celkovém pořadí.

E 1:10 TC Standard
V téhle kategorii hned první jízdy nastínily celkové pořadí. Standa Němeček nenechal nikoho na pochybách, udržel nervy na uzdě a někdy krkolomným kličkováním mezi pomalejšími jezdci si dojel pro celkové prvenství. Druhou příčku obsadil Martin Zvára, třetí příčku Jirka Toman. Bohužel v této kategorii se sešli vynikající i méně zruční jezdci a tak některé jízdy trochu zaskřípaly. Nejhorší to bylo na rovince, kde došlo k několika škaredým kolizím.

Hobby TC
Druhou nejvíce obsazenou kategorií byla právě kategorie Hobby TC (19-ti závitové kotvy), ve které se sešlo 17 závodníků. O prvenství bojovali Milan Peška a Tomáš Kohut. Nepřízeň počasí v závěru závodu a neodjetí třetího finále prospělo Milanovi Peškovi, kterému se ve druhém finále podařilo zajet 44 kol. (pozn.: jízdní čas 10 min. !)

Podrobná výsledovka na stránkách RC Blansko.

Masters.cz
rozprava
Masters.cz
sešlost
Masters.cz
Zvárovi
Masters.cz
Zubr
Masters.cz
MiniLosi
Masters.cz
1:18 truck
Masters.cz
před rozjížďkou
Masters.cz
rozjížďka F1
Masters.cz
v pletivu
Masters.cz
Standa Vondra
Masters.cz
F1 Corally
Masters.cz
F1 Ferrari
Masters.cz
pěkně barené
Masters.cz
finále
Masters.cz
závodníci
Masters.cz
vítězové Hobby
Masters.cz
vítězové F1
Masters.cz
Pavel Magda
Masters.cz
vítězové TC
Masters.cz
vítězové Standard

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport