Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

JZD Cup 2.7.2011 - závod, který se vydařil

Hlavní foto

K prvnímu závodu  nového seriálu závodu JZD CUP 2011 se sjelo celkem 18 jezdců. Při ranní rozpravě byl zrušen trénink na nejrychlejší kolo a bylo rozhodnuto, že se pojede 7x finálová jízda na 6 minut a do pořadí se bude sčítat 6 finálových jízd.

Začalo se kategorií Hoby,do které nakonec nastoupili jen 3 jezdci. Bohužel mnoho jezdců nevyužilo možnosti si přijet do Blanska zajezdit. Nepřijel ani žádný junior a tak přichystaný pohár zůstane do příštího závodu. Vyhrál Marek Pilát s jedním kolem náskoku před Tomášem Erdelyim.

 

1. Pilát Marek

2. Erdelyi Tomáš

3. Pokorný Miloš

 

Druhá kategorie v pořadí byla GT. Zde se sešlo 6 jezdců . O prvenství bojoval Hradecký a Krejčí, ale v posledních dvou finálových jízdách Roman Krejčí ubral a Roman Hradecký nakonec zvítězil náskokem 3 kol.  Michal Abrahámek  se v dnešním závodě věnoval ladění blanenského speciáu na dvanáctihodinovku a s motorem 21.5T si vyjel krásné třetí místo.

 

1. Hradecký Roman

2. Krejčí Roman

3. Abrahámek Michal

 

Poslední kategorie byla TC Race. Tato kategorie je v závodech JZD hlavní a předpokládalo se nejvíc účastníků. Zde se také jelo o velký putovní pohár a byly připraveny i poháry pro juniory. Bohužel opět žádný junior nepřijel.

Na start nastoupilo 9 jezdců a bojovali rozděleni do dvou skupin. Hned od první jízdy bylo jasné, že o prvenství se poperou dva mladí domácí jezdci Jarda Kopecký a Libor Vévoda.

Postupně se střídali ve vedení a rozhodovali drobné jezdecké chyby. Poslední finálová jízda měla rozhodnout. Oba jezdci jeli velice opatrně a vyčkávali na jezdeckou chybku.

Jízdu vyhrál Jarda kopecký s náskokem půl sekundy a udržel tak celkové vítězství v prvním závodě JZD Cupu. Jeho náskok v celkovém výsledu byl 1,5 sekundy, což byl v počtu najetých 165 kol a dojezdového času 36 minut a 22 sekund minimální náskok.

Libor Vévoda je ale připraven v podzimním závodu JZD Cupu to Jardovi vrátit a putovní pohár mít tak přes celou zimu u sebe doma.

 

1. Kopecký Jaroslav

2. Vévoda ml. Libor

3. Magda Pavel

 

Závod měl ještě jednu záludnost, se kterou se jezdci museli porvat. Jedna finálová runda se jela po směru a druhá v protisměru a tak se to celý den střídalo. Nejvíce to nevyhovovalo Romanu Hradeckému, který nakonec zorganizoval vzpouru ve skupině GT a došlo k losování korunou a bohužel padla „panna“ ,která znamenala jízdu GTček jen v jednom směru. Ostatní jezdci to brali jako zpestření v závodě.

Při celkovém vyhodnocení závodu došlo i k losování tomboly, kterou připravil Eshop Kopecký-RC. Hlavní cenu karoserii si odnesl Broněk Vykutil, který může přemýšlet, jak si ji pro příští závod nastříká.

Na závěr dne došlo ještě k jízdě s dřevěným kačerem na tři kola. Honza Štrof jako první najel 3 kola bez nehody a dosáhl času 2:26:415. Nakonec vyhrál Pavel Magda, který havaroval v poslední zatáčce, kačer neudržel rovnováhu a převrhl se a zůstal ležet na boku, ale díky obětavému nasazovači se kačer dostal na svoje kulaté nožičky a mohl pokračovat do cíle v čase 2:21:360.

 

Příjemně strávená sobota v poklidné atmosféře - to byl cíl tohoto závodu a byl splněn, což je velice dobře. Poslední co musím zmínit je výzva jezdcům, kteří nejezdí pravidelně na závody, nebojte se a přijeďte si za námi zajezdit.

Pro podrobné výsledky a fotogalerii navštivte stránky pořadatele.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport