Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

LRP X12 13.5T, instalace do podvozku

Hlavní foto

Stále mi vrtalo hlavou, jak by jel motor SP Competiton 3.0 13.5 na regulaci NOSRAM Pearl V2 v ZERO nastavení BOOSTu. Dostal jsem proto nápad v podobě dalšího testu na závodě MIBOSPORT nyní ve Svitavách. Jak účastníci ví, může se vybírat ze dvou kategorií STOCK a to klasický Stock a Stock ZERO. Mylně jsem se domníval, že v ZERO Stocku je povolen pouze systém Speed Passion (regulace Cirtix Club Stock Race s motorem SP 3.0 13.5T). Když se podíváme do pravidel, zní takto:

 

STOCK ZERO 

Kategorie Stock s regulátorem Speed Passion Cirtix Stock Club Race nebo libovolnou regulací o nastavení ZERO a motorem s počtem závitů 13.5T.

  • motor min. 13.5T o velikosti 540 jakéhokoliv výrobce
  • libovolný regulátor s 0 softwarem zero boost nebo regulátor Speed Passion Stock Club Race, seznam nejpoužívanějších regulátorů a nastavení níže
  • baterie max. 7,4V LiPo, LiFe, NiMh, NiCd v pevném netříštívém obalu
  • mazání na pneumatiky libovolné bez zápachu
  • pneumatiky Solaris Hard

Seznam je pak na stránkách pořadatele a Nosram tam je uveden.

Z toho jsem usoudil, že kromě toho mohu požít jakýkoliv motor o počtu závitů 13.5 a více. A také mohu použít regulaci současnou, kterou je Nosram Pearl V2. Proto jsem se k regulaci rozhodl pořídit motor LRP X12 13.5T. Nejedná se o nový motor, ale z bazaru. Ovšem v dobré kondici a z dobrého zdroje.

Osobně si myslím, že tento motor bude o něco výkonější jak SP 13.5T. A možná se budu mýlit, ale i regulace Nosram v ZERO časování bude mít jiné parametry jak Cirtix Stock Club Race. Ale o tom je celé testování, že.

 

Motor jsem usadil do modelu Hot Bodies Cyclone TC a nastavil pro začátek tyto parametry:

Časování motoru: 5°

Převodový poměr koncový: 4.51

Regulace: BOOST na ZERO a FEEL na parametru 3

Baterie: NOSRAM 5900 mAh 50C

Chlazení motoru: NE

 

Neměl jsem možnost zajet na dráhu a tak jsem na silnici před domem simuloval cca 3 minuty jízdy stylem: plný plyn, brzda a tak jsem to střídal po celou dobu. Po skončení "testíku" jsem naměřil na motoru 58°. Teplota asfaltu cca 30°. Teplota se zdá býti zatím v normálu, ale za slunného dne bude asfalt mít i 40° a více a myslím si, že časování motoru budu muset změnit na 0 nebo i -5°. Chci opět udržet teplotu motoru do 80°.

Každopádně rychlost byla na Stock velmi slušná. Ale pokud to mohu srovnat zevrubně s rychlostí kolegy, který měl převod určitě pod 5.0 a systém SP Cirtix a motor 13.5, myslím že moje kombinace byla rychlejší. Ale jak píši, jedná se o první pocit. Závod vše objasní.  

 

Na závěr technické informace o motoru LRP X12 13.5:

Pracovní napětí: 3,7 - 7,4V

RPM: 21960

Otáčky na volt: 3050

Power: 241W

Účinnost: 93%

Magnety: sintered (12,45mm)

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport