Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Brno

Šestadvacet závodníků od rána čekalo na oschnutí tratě po nočním dešti. S přibývajícím časem se mezi mraky objevilo i sluníčko a západní vítr schnutí urychlil a tak první nedočkavci vyjeli na trať.

Po nervozním průběhu kvalifikačních jízd byly na pořadu již rozjížďky, které bez jakýchkoli překvapení stanovily postupový klíč do jednotlivých finálových jízd. V kategorii seniorů bylo o vítězi již rozhodnutu a tak boje o lepší umístění probíhaly na dalších příčkách závodního pole. Jiná situace byla v kategorii juniorů, kdy tři závodníci mohli stanou na stupni nejvyšším - Jan Štrof, Marcel Dostál a Marek Zavadil. První finále vyhrál Jan Štrof a tak se očekávala velká bitva ve finále druhém.
Ihned po startu druhého finále juniorů šel v první šikaně do čela Marek Zavadil a začal svým soupeřům ujíždět, ale osudnou se mu stal nájezd do "spodní" zatáčky kde najel na obrubník, který jeho model katapultoval ven z dráhy a při nárazu utrhl zavěšení kola a závod pro něj skončil. O několik kol později stejný osud potkal Marcela Dostála, taktéž utržené kolo a tak již bez soupeřů si pro vítěztví v tomto finále ale i celém seriálu Morava Cup kategorie junior dojel Jan Štrof.

V kategorii seniorů se dařilo Michaelu Bokovi z Třebíče, který vyhrál i tento poslední závod a potvrdil tak letošní suverenitu venku na asfaltu. Velmi dobrý výkon podal i Tomáš Staníček z Prahy, který po výměně podvozku Xray za Asso dokázal tento pro něj nový materiál vyladit na optimální výkon a skončil za Michalem druhý. Třetí skončil Martin Hudý s podvozkem Xray, připravující se tak na závody v Soulu v Jižní Korei

Celkovým vítězem seriálu Morava Cup se tady stal Michael Bok (Asso) z Třebíče před Martinem Kořínkem (XRAY) z Kolína a třetím Stanislavem Vondrou (Tamiya ??) z Blanska.

Výsledky jsou na serveru RC autoklubu Blansko

Dovolím si několik svých vlastních postřehů k právě skončenému seriálu Morava Cup:

 • V kategorii juniorů startovalo velmi málo závodníků sice celkově 16, ale v jednotlivých závodech v průměru 5 závodníku, což se mi zdá málo na oblast, ve které se závody Morava Cup pořádají. Je těžké dát návod na získání mladých závodníků, ale pravděpodobná cesta je ještě snížením nákladů na materiál (jen jeden druh a vzor pneumatik, stockovým motor atd.)
 • V kategorii seniorů se celkem zúčastnilo 36 závodníků, z tohoto se všech závodů zúčastnilo 6 závodníků a všech šest se umístilo v TOP-TEN! Deset závodníků se zúčastnilo jen jednoho závodu.
 • Na závěr bych si dovolil poděkovat všem pořadatelům jednotlivých závodů za uspořádání a organizaci závodu a všem kolegům - závodníkům bych chtěl popřát mnoho úspěchů v zimní "kobercové" sezoně

  DJI drony a nejen to
  Kontakt

  E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

  Reklama
  smartwear.sk
  Víťa Černík fotograf
  jsme s vámi již 10 let
  YT kanál Igor Vlahovič
  Krátké zprávy

  01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
  - Jiří Groch -


  04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
  - Marek Sova -


  06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
  - Igor Vlahovič -


  18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
  - Igor Vlahovič -


  02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
  - Igor Vlahovič -


  zobrazit starší > >
  ©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

  Reichard modelsport