Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Prostějov

Svatý Petr jako by se chtěl omluvit za minulý deštěm pokažený a přeložený závod, připravil naprosto skvostný slunečný den. Tentokráte mohou litovat ti, co nepřijeli. Celkem se do Prostějova sjelo 18 závodníku 1:10 ETSC a 3 závodnici PRO10. Z Česko-Slovenské Top10 nechyběli mistr ČR 2002 - Michael Bok, mistr SR 2002 - Martin Hudý a stále skvělý Martin Kořínek.

Přesto, že kategorie seniorů byla velmi kvalitně obsazena omezím se jen na konstatování, že vítězem se stal Martin Hudý, druhý skončil Michael Bok a třetí Martin Kořínek.

To podstatné se dělo ve finále v kategorii juniorů. V prvním finále nejlépe odstartoval Jan Štrof, jeho největší soupeř Marek Zavadil po drobných strkanicích v prvních zatáčkách až z posledního místa. Přesto se po pár kolech protlačil až těsně za Jana Štrofa. V dalších minutách jezdili těsně za sebou v nádherném souboji jaký se normálně nevidí. Občas se jeden nebo druhý z přemíry snahy dopustil nějaké té chybky, tak že jejich rozestup se neustále zkracoval a prodlužoval. Drama se stupňovalo s koncem finále. Stále vedl Jan Štrof před Markem.
V posledním kole udělal Jan hrubou chybu, kterou kompenzoval zkrácením si tratě, přesto že chvilinku počkal což je mu ke cti, ihned akceleroval a finále před Markem vyhrál o dvě desetiny. Po dojetí finále ihned protestoval proti výsledku Martin Kořínek i moje maličkost, ale výsledek byl ke škodě všech uznán. Ke škodě všech? Ano. Je třeba si uvědomit aspekty (ne)rozhodování i v těchto okamžicích a zvláště u juniorů, kteří takovouto křivdu nesou velmi těžce. Ještě jednou tady musí zaznít, ze zkrácení tratě v podani Jana Štrofa nebyl primární úmysl, ale vyplynulo to z vypjaté situace, přesto tento prohřešek měl být potrestán třeba penalizací 10 sec. po dojezdu. Ale i tak to bylo nádherné finále.

Druhá finálová jízda se vyvíjela úplně jinak. Od startu šel do čela Marcel Dostál a během prvních dvou minut si vybudoval značný náskok před Štrofem a Zavadilem. Ale náskok neudržel a po dvou hrubých chybách a výletech mimo trat klesl na třetí příčku. Vedení se ujal Jan Štrof před Markem. Jelikož rozestupy byly větší než v prvním finále k přímému souboji nedošlo a pořadí zůstalo nezměněno.

Pořadí juniorů - na prvním místě Jan Štrof, druhý Marek Zavadil a třetí Marcel dostál.

Celkové výsledky jsou na serveru RC autoklubu Blansko.

Další závod seriálu Morava Cup se pojede 5.10.2002 na dráze v Brně. Bohužel dnešní předpověď počasí opět nevěstí nic dobrého.


Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
6S FULLFPV Drone Parts
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport