Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Blansko

Morava CUP 2002 - čtvrtý závod, který byl přeložen z dráhy ve Svitavech do Blanska.

Po vznesení prosby hlavního pořadatele Morava CUPu pana Ilgnera přeložit závod do Blanska, začal ve čtvrtek na dráze úklid a příprava na nedělní závod. Hlavním kontrolorem přes úklid byla koza z hostujícího cirkusu.

V neděli ráno teploměr ukazoval 5oC, obloha byla bez mráčku, slunce svítilo. První na dráhu dorazili reprezentanti Slovenska Martin a Juraj Hudy. Nejméně se chtělo vstávat Michalu Bokovi, který dorazil poslední.

Po ranní rozpravě a přivítání jezdců začal měřený trénink na nejrychlejší kolo. Po odjetí tréninku se vytiskl sort nejrychlejších kol a závodníci byli rozděleni do čtyř skupin. Pátou skupinu tvořili závodníci PRO 10.

V první serii rozjížděk dosáhlo svého nejlepšího času 6 závodníků, ve druhé sérii dosáhlo svého nejlepšího výsledku 15 závodníků, ve třetí sérii dosáhlo svého nejlepšího výsledu 5 závodníků.

Z celkového počtu 25 závodníků byli odděleni čtyři junioři do samostatného finále a Černý Petr za 21.místo připadl domácímu závodníkovi Zbyňkovi Koupému, kterého v poslední rozjížďce předjel o 3 sekundy Jirka Pavlovec.

První finále A "senior" vyhrál Michal Bok cca 2 sekundy před Martinem Kořínkem. Druhé finále A "senior" vyhrál Martin Kořínek cca 5 sekund před Michalem Bokem, a tak vše musela rozhodnout třetí finálovka. Třetí finále A "senior" vyhrál Michal Bok a Martin Kořínek dojel až na 4. místě, ale přesto si udržel celkové druhé pořadí před dotírajícím celkově třetím Romanem Kořínkem. Pořadí na dalších místech : 4. místo Martin Hudy, 5. místo Michal Kreslík, 6. místo Juraj Hudy, 7. místo Standa Němeček, 8. místo Standa Vondra. Startovní pole finále A "senior", uzavírali Josef Richter s Liborem Vévodem, kteří neustále museli prvním závodníkům uvolňovat jízdní dráhu. Lépe z tohoto boje vyšel Richter, který obhájil svoji postupovou devátou příčku a desátý skončil Libor Vévoda.

První finále B "senior" vyhrál Jirka Toman, když Pavel Magda dojížděl poslední dvě kola s prasklým řemínkem. Druhé finále B "senior" vyhrál Pavel Magda před Zdeňkem Pekařem a Jirkem Tomanem. Druhá finálová jízda byla rychlejší a tak se Jirka Toman musel spokojit se třetí příčkou.

Finále junior se jelo jen za účasti čtyř jezdců. Ve druhé finálové jízdě najel domácí závodník Jan Štrof 30 kol a kategorii junior vyhrál před Markem Zavadilem a Marcelem Dostálem.

Kategorie PRO 10 byla obsazena jen třemi jezdci. Vyhrál Marcel dostál, před Petrem konečným a Zdeňkem Pekařem.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport