Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Blansko

Morava CUP 2002 - čtvrtý závod, který byl přeložen z dráhy ve Svitavech do Blanska.

Po vznesení prosby hlavního pořadatele Morava CUPu pana Ilgnera přeložit závod do Blanska, začal ve čtvrtek na dráze úklid a příprava na nedělní závod. Hlavním kontrolorem přes úklid byla koza z hostujícího cirkusu.

V neděli ráno teploměr ukazoval 5oC, obloha byla bez mráčku, slunce svítilo. První na dráhu dorazili reprezentanti Slovenska Martin a Juraj Hudy. Nejméně se chtělo vstávat Michalu Bokovi, který dorazil poslední.

Po ranní rozpravě a přivítání jezdců začal měřený trénink na nejrychlejší kolo. Po odjetí tréninku se vytiskl sort nejrychlejších kol a závodníci byli rozděleni do čtyř skupin. Pátou skupinu tvořili závodníci PRO 10.

V první serii rozjížděk dosáhlo svého nejlepšího času 6 závodníků, ve druhé sérii dosáhlo svého nejlepšího výsledku 15 závodníků, ve třetí sérii dosáhlo svého nejlepšího výsledu 5 závodníků.

Z celkového počtu 25 závodníků byli odděleni čtyři junioři do samostatného finále a Černý Petr za 21.místo připadl domácímu závodníkovi Zbyňkovi Koupému, kterého v poslední rozjížďce předjel o 3 sekundy Jirka Pavlovec.

První finále A "senior" vyhrál Michal Bok cca 2 sekundy před Martinem Kořínkem. Druhé finále A "senior" vyhrál Martin Kořínek cca 5 sekund před Michalem Bokem, a tak vše musela rozhodnout třetí finálovka. Třetí finále A "senior" vyhrál Michal Bok a Martin Kořínek dojel až na 4. místě, ale přesto si udržel celkové druhé pořadí před dotírajícím celkově třetím Romanem Kořínkem. Pořadí na dalších místech : 4. místo Martin Hudy, 5. místo Michal Kreslík, 6. místo Juraj Hudy, 7. místo Standa Němeček, 8. místo Standa Vondra. Startovní pole finále A "senior", uzavírali Josef Richter s Liborem Vévodem, kteří neustále museli prvním závodníkům uvolňovat jízdní dráhu. Lépe z tohoto boje vyšel Richter, který obhájil svoji postupovou devátou příčku a desátý skončil Libor Vévoda.

První finále B "senior" vyhrál Jirka Toman, když Pavel Magda dojížděl poslední dvě kola s prasklým řemínkem. Druhé finále B "senior" vyhrál Pavel Magda před Zdeňkem Pekařem a Jirkem Tomanem. Druhá finálová jízda byla rychlejší a tak se Jirka Toman musel spokojit se třetí příčkou.

Finále junior se jelo jen za účasti čtyř jezdců. Ve druhé finálové jízdě najel domácí závodník Jan Štrof 30 kol a kategorii junior vyhrál před Markem Zavadilem a Marcelem Dostálem.

Kategorie PRO 10 byla obsazena jen třemi jezdci. Vyhrál Marcel dostál, před Petrem konečným a Zdeňkem Pekařem.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport