Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Údržba Tamiya TT-01E před závodem AKTUALIZACE

Hlavní foto

Jak všichni víme, pro letní sezónu 2011 byla vytvořena značková kategorie Tamiya Cup, kde se můžete zúčastnit s podvozkem Tamiya TT-01 všech verzí. Já se po zimní sezóně dokonce rozhodl zkontrolovat podvozek jako takový. Zaměřil jsem se na hybné části a ložiska.

No... nyní se kaji před všemi majiteli těchto modelů. ANO, je to bezúdržbový model, ale přece jen zejména na kobercovém povrchu, by bylo vhodné občas zkontrolovat ložiska. Protože se jich z 8 kusů (u kol) 6 netočilo...

Na druhou stranu i přes tento nedostatek jel model pořád stejně a já nepociťoval zpomalení či jiný neduh. Takže jsem s autem pořád bezproblémů jezdil a i vítězil.

Také jsem zkontroloval vůle v kardanech, které jsou ocelové a univerzální a taktéž oba kuličkové diferenciály. Kardany 100% stav. Zatímco originál Tamiya diferenciál byl naprosto v pohodě, 3 Racing se již zadíral a bylo potřeba jej vyčistit a znova promazat. Nyní je opět jako nový.

Vůle nikde na podvozku nejsou a všechny spoje a klouby jsou jako nové. A to jsem na podvozku jel kromě motoru Johnson také střídavé motory 13,5 a 17,5.

Dal jsem si práci a vše pořádně odmastil a promazal. Najednou to jede všechno lehčeji :-) a ta setrvačnost nyní. A to i s motorem. Shrneme si tedy základní pravidla údržby TTčka:

  1. zkontrolovat ložiska alespoň jednou za měsíc
  2. zkontrolovat stav kuličkových diferenciálů. 3 Racing je potřeba více udržovat jak Tamiya. Když máte planetové, máte klid úplně
  3. motor vyčistit čističem na brzdy a potom promazat kluzná ložiska

Co se týče závodu a přípravy na první Tamiya Cup, pojedu níže uvedené nastavení s tím, že ještě doplním do tohoto článku teplotu motoru a dojezd na LiPo baterii 5000 mAh.

Podvozek - Tamiya TT-01E, kuličkové diferenciály (nejsou podstatné pro tuto rychlost a nemusíte se o nic starat), zadní sbíhavost, ALU kardan, ostatek bez nastavení, kuličková ložiska

Tlumiče - olejové Made in China (z druhé ruky)

Karoserie - ARTA Garaiya Super Japan GT 300

Kola - VTEC 27R (použitá)

Regulátor - LRP QC2 (na bazaru za 1000 Kč)

Baterie - LiPo IP 5000 mAh 40C (použité)

Motor - Johnson 540-J (předepsaný a již celou zimní sezónu ježděný)

Převodový poměr - 55/28. Teplota motoru při teplotě asfaltu 23°C byla 55,8°C. Bez jakéhokoliv chlazení !!!

Délka jízdy - cca 25 minut

- nevýhodou budou staré NiMh 6ti články, které nedrží stabilní napětí a v průběhu jízdy klesá výkon. U LiPo tomu tak není

- regulace Tamiya 104BK by měla naprosto vyhovovat a až takový rozdíl to nebude oproti LRP QC2, QC3. Bude se testovat a údaje doplněny

- kuličková ložiska doporučuji

- ruce závodníka a cit je další podstatný parametr, protože jsem jezdil TT-01E v základu na kuličkových ložiskách na základním regulátoru a bedýnka tam taky byla :-)

Tamyia Cup musí být pohodová akce pro všechny spojená s radami, pomocí a srovnáním startovního pole.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport