Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Val. Meziříčí

Další závod seriálu Morava Cup zavítal do Valašského Meziříčí kde pořadatelé z Rajnochovic za přispění Domu dětí a mládeže Valašské Meziříčí připravili rozlehlou, rychlou a technicky nenáročnou trať v areálu bývalých kasáren. Pro některé z nás to byla nostalgická připomínka dvou roků strávených v obdobných objektech tehdejší ČSLA.

Měřený tréning jen potvrdil pozdější nasazení do skupin - a začíná být skoro zbytečným institutem místo čtvrté rozjížďky - možná jak už jsem psal dříve, by stačil jen na 3 minuty a pak čtyři rozjížďky tak jak v minulých letech.

"To je vedro ... ", znělo depem téměř jednohlasně - blížilo se poledne a rozjížďky byly v plném proudu. Naprosto suverénně si počínal Michael Bok, který nenechal na pochybách kdo, že je letos nejlepší.

Nyní si dovolím mírně odbočit od tématu, ale ne zas tak moc daleko. Zaujala mě podpora města a DDM Valašské Meziříčí tomuto modelářskému sportu a věřím, že po úspěšných závodech bude dále pokračovat. Dále mě zaujal zájem médií, stačil jsem zaregistrovat dva novináře a jeden televizní štáb.

Ale zpět k závodům, pokud jsem na začátku napsal, že organizátoři připravili rozlehlou trať, tak to nyní musím uvést na pravou míru. Trať nebyla špatně postavena jen protilehlá stana proti nízké tribuně závodníků byla příliš daleko a modely téměř nebyly vidět. Na tuto skutečnost si stěžovali téměř všichni, se kterými jsem hovořil a to jsem hovořil téměř se všemi závodníky. Další nepříjemností bylo rušení. Rušilo to skoro všem a to i s takovými vysílači jako je Graupner R1, Kopropo Mars a kvalitními přijímači LRP Phaser, Kopropo atd.

Finálové jízdy byly opět v režii Michaela Boka, který nadělil druhému v pořadí jedno kolo. V třetí jízdě musel po závodní kolizi odstoupit pro poruchu modelu přesto o vítěztví přijít nemohl.

A jak to celé dopadlo?

 1. Michael Bok
 2. Stanislav Němeček
 3. Libor Vévoda
 4. Pavel Magda
 5. Josef Richter
 6. Oldřich Podlešák
 7. Milan Peška
 8. Jiří Toman
 9. Zdeněk Pekař
 10. Zbyněk Koupý

Junioři:
 1. Katařina Kubicová
 2. Tomáš Kubica
 3. Marek Zavadil
 4. Marcel Dostál
 5. Stanislav Čech
 6. Martin Podlešák
 7. Lukáš Malachta
 8. Vojtěch Novický

Pro 10:
 1. Marcel Dostál
 2. Milan Štěpán
 3. Petr Konečný
 4. Ivo Novosad
 5. Zdeněk Pekař
 6. Jiří Kunc

Průběžné výsledky po třech závodech senioři, junioři, Pro 10

Poděkování patří pořadatelům z Rajnochovic a DDM Valašské Meziříčí za téměř bezchybnou organizaci a dodržování časového plánu. A my se můžeme těšit na další závody.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport