Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - druhý závod - Brno

Brno přivítalo účastníky druhého závodu Morava Cup příjemným letnim slunečným dnem. Přijela celá česká špička: bratři Kořínkové, Michael Bok, Aleš Pelikán, tentokráte chyběli přátelé ze Slovenska Juraj a Martin Hudý, kteří se účastnili s týmem XRAY MS v Jihoafrické Republice.

28 závodníků ETSC a 4 závodníci v kategorii PRO10 (placky) od rána pilně trénovali. Po rozpravě byly sestaveny skupiny pro kvalifikaci. Kvalifikační rozjížďky stanovily pořadí pro tři rozjížďky. Bohužel po kvalifikaci nastala dlouhá pauza, kterou někteří závodníci nesli s nevolí, neboť počítali s možnosti po skončení závodů shlédnout ještě závody na brněnském Masarykově okruhu. Mezi automodeláři je mno příznivců ať již DTM nebo série Le Mans.

Po odjetí prvního kola rozjížděk někteří opravdu nevydrželi a na autodrom odjeli, kdo by nechtěl vidět Tomáše Engeho v akci, svoji absencí při nasazování sice přišli o nejlepší výsledek, ale stačili se vrátit včas aby si ve třetí rozjížďce zabezpečili místa ve finále "A". Finále "B" jeli všichni ostatní co se nedostali do finále "A". Juniorů bylo akorát deset, tak že bojovali "jen" o postavení na startu finále.

Všechny tři jízdy "A" finále vyhrál Michael Bok z Třebíče před Romanem Kořínkem a Martinem Kořínkem oba z Kolína.

Obě finálové jízdy "B" finále a celkově 11. místo vybojoval Zdeněk Pekař. Nicméně finále "B" nebylo nijak pohledné i strkanic bylo více než při minulých závodech v Blansku, možná by si zasloužilo přísnější dohled rozhodčího.

Finále juniorů s přehledem vyhrál Tomáš Kubica před Tomášem Liptákem ze slovenského Trenčína a Markem Zavadilem z Třebíče. Méně se již dařilo vítězi z minulého závodu Marcelu Dostálovi, který dojel až šestý.

Výsledky po druhém závode (soubor.PDF) Senioři, Junioři, Placky.

Foto: Pavel Magda, Blansko

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport