Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - první závod

Předpověď počasí na sobotu nevěstila nic dobrého, ani celonoční déšť na celém území republiky nepřidával příliš optimismu. Blanenští pořadatelé již od šesti hodin od rána sledovali vývoj počasí přímo na dráze a možná jimi rozevřený zelený deštník přiměl dešťové mraky k ústupu a trať začala pomalu osychat a tak byl operativně posunut start závodu až na 10:30 hod.

Každý kdo přijížděl na blanenskou dráhu si nemohl nevšimnout změn, které přes zimu prodělala. Byly upraveny obrubníky ve všech zatáčkách dále přibylo rozhraničení na tyto obrubníky navazující čímž se zvýšila bezpečnost a šetrnost k modelům. Celá trať dostala nový barevný kabát. Blanenští pořadatelé udělali další ne nepodstatný krok ke zkvalitnění závodů na své dráze.

Těsně po desáté hodině na ještě ne zcela suché trati se začalo zvolna trénovat. Mokrá část působila velké většině problémy auto zde bylo značně přetáčivá. Krátký volný trénink ukončila rozprava, kde byli závodníci znovu seznámeni s propozicemi seriálu Morava Cup s povolenými - předepsanými komponentami a novým systémem kvalifikace do rozjížděk. Kvalifikace do rozjížděk je novinka tohoto ročníku. Systém je jednoduchý, závodníci jsou rozlosování do skupin a každá skupina absolvuje jednu jízdu na 6 min. kde je měřen čas na jedno kolo. Pak je sestaveno pořadí dle nejrychlejšího kola a dle pořadí se udělají skupiny pro rozjížďky.

Můj osobní názor na tuto změnu je velmi pozitivní jen bych se přimlouval aby se jela tato kvalifikace po krátkém volném tréninku a 4 rozjížďky.

Rozjížďky byly spíše o hledaní správného nastavení neboť dráha již zcela oschla a na teploměru přibyl nějaký ten stupeň Celsiův. V elitní skupině bojovali o pole-position do "A" finále zvláště Michael Bok s Martinem Kořínkem sekundovali jim Martin Hudý a Tomáš Staníček. V ostatních skupinách probíhaly též velmi zajímavé souboje o co nejlepší pozici a možnost bojovat pokud možno v "A" finále.

Finále "A" bylo ochuzeno o účast Martina a Romana Kořínkových, kteří již na začátku závodu avizovali předčasný odjezd domů kvůli jiným povinnostem. A tak vítěztví bylo snadnou záležitostí Michaela Boka z Třebíče, ale o druhé místo sváděli boj Tomáš Staníček a Martin Hudý. Nakonec z této dvojice byl úspěšnější Martin Hudý, který měl s Tomášem stejný počet bodů z finálových jízd a tak muselo rozhodnou lepší postupové místo do finále a to měl Martin lepší. Další pořadí: Stanislav Vondra, Juraj Hudý, Michal Kreslí, Stanislav Němeček, Václav Strupek, Martin Kořínek a Roman Kořínek.

Finále "B" bylo velkým soubojem všech deseti jezdců neboť rozdíl mezi prvním postupujícím a posledním byl jen jedno kolo (29 a 28) a pár sekund. První místo s přehledem vybojoval Libor Vévoda z domácího klubu před Oldem Podlešákem a Petrem Martínkem. Další pořadí: Pavel Magda, Josef Richter, Jiří Toman, Zdeněk Pekař, Lubomír Vítek, Jiří Hofbauer a Jiří Kmoníček.

Finále "C" vyhrál Petr Konečný.

Morava Cup jako jediný seriál závodů tohoto typu dává možnost přímého souboje juniorů v separátním finále což je pro ně ještě více motivující. Nejinak tomu bylo i v těchto finálových jízdách. Nejlépe zvládl přípravu svého modelu a koncentraci Marcel Dostál, který v této kategorii zvítězil. Na druhém místě, po administrativním zásahu vedení závodu skončil Stanislav Čech a třetí Martin Podlešák oba z Třebíče.

První závod Morava Cup se vydařil po všech stránkách i přes "temnou stránku" diskvalifikace dvou juniorů za používání nepředepsané kotvy.

  Stupně vítězů - senioři:
  1. Michael BOK
  2. Martin HUDÝ
  3. Tomáš STANÍČEK

Stupně vítězů - junioři:
  1. Marcel DOSTÁL
  2. Stanislav ČECH
  3. Martin PODLEŠÁK

Stupně vítězů PRO10 - placky
  1. Petr Konečný
  2. Jiří Kmoníček
  3. Zdeněk Pekař

Celkové výsledky jsou dostupné v PDF souborech senior, junior, placky.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport