Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

4. závod MSP modelů 1:18

Hlavní foto

V předsilvestrovské pohodě se uskutečnil v sobotu, dne 29.12.2007, poslední závod letošního roku v malé obci Branka u Opavy, v kategorii 1/18 touring a truck seriálu MSP 2007/08, nazvaný "O POHÁR STAROSTY OBCE BRANKA U OPAVY". Starosta osobně přihlížel průběhu závodu a předával ceny při vyhlášení výsledků. Závod probíhal stejným způsobem jako předcházející závody této kategorie, jelo se na 2 kvalifikační jízdy po 5 minut a 4 jízdy finálové po 10 minut.

Z důvodu úspory času byly jízdy "terénních monstříků" zkráceny na 7minut. Toto se uskutečnilo na žádost závodníků ze Zlína, kteří jezdí se střídavými motory a ty nevydrží jezdit po celou desetiminutovou finálovou jízdu. Díky tomuto se však tito umístili na předních pozicích.

Po nelítostném boji bylo nakonec pořadí následující:

Konečné pořadí 1:18 TRUCK:

1./ Richard Granát
2./ Jiří Kubánek
3./ Miroslav Dolanský

Konečné pořadí 1:18 ECO:

1./ Karel Kratochvíl
2./ Jakub Vícha
3./ Pavel Rajdus

V cestovních vozech 1:18 ECO nenechal nikoho na pochybách Karel Kratochvíl a dokázal, že je našim nejlepším jezdcem. Zvítězil ve třech jízdách ze čtyř před druhým, domácím Jakubem Víchou a Pavlem Rajdusem.

O dramatičnost celé soutěže se postaralo šero, které vládlo po celý den v místním kulturním domě. Bylo špatně vidět na rychle jedoucí modely a proto docházelo k četným haváriím.

Rovněž nemálo k tomu přispěla i nevhodně postavená trať, která byla velmi úzká a proto se špatně předjíždělo a docházelo k přejíždění do protisměru a k následným kolizím. Pro začínající a méně zdatné jezdce to byla jistě zkušenost, ale pro příště je potřeba postavit trať širší a více plynulejší.

Další závod Moravskoslezského poháru se uskuteční 19. ledna v tělocvičně v Hradci nad Moravicí a to tentokrát společně v obou kategoriích 1/10 i 1/18.

Další informace a průběžné pořadí najdete na http://www.rccarostrava.cz/ a http://rccarsteam.nolimit.cz/

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport