Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky

1. závod MSP v Hradci na Moravicí

Hlavní foto

První závod 2. ročníku Moravskoslezského poháru
Tak se rok s rokem sešel a máme tady opět Moravskoslezský pohár v plné parádě. První závod, již klasicky, proběhl v Hradci nad Moravicí, ale místo hotelu Belaria byla zvolena nově vybavená tělocvična ZŠ. Závod byl opět koncipován jako společný pro obě kategorie a to pro modely 1:10 a 1:18 a opět dokázal, že vzhledem k počtu účastníků je toto řešení mírně řečeno nešťastné. I když účast, na první závod, byla celkem slušná, dostavilo se 70 účastníků, je více než nutné obě kategorie od sebe oddělit. Tělocvična byla naštěstí velmi prostorná a skvěle natažené koberce toto vše podtrhly. Dík za to patří především Pavlovi Víchovi a jeho synům Ondrovi a hlavně Kubovi, který byl rovněž autorem trati. Trať byla postavena atraktivně a byla velmi technicky náročná. Byla spíše pro modely 1:18, ale i desetiny ji zvládaly dobře. Jediný problém byl se šířkou v technických pasážích. Na toto bohužel dopláceli ti nejrychlejší, protože nešlo dobře předjíždět. Ale i přes vše řečené, dráha byla na jedničku

Závod byl zahájen dle rozpisu rozpravou a společnou fotografií, Tomáš Rajdus objasnil pravidla a začalo se závodit. Škoda, že vzhledem k časové tísni, byl zmenšen počet finálových jízd na 2. Ale toto je v budoucnu řešitelné rozdělením kategorií. Trošku bych zmínil nervózní projevy nejrychlejších závodníků na adresu pomalejších. Nejde zde o závod MČR a body do celkového pořadí, ale „pouze“ o regionální seriál. Proto špičkoví závodníci nemohou chtít po ostatních „normálních“ špičkové výsledky a bezchybnou jízdu. Na takovou si musí počkat až na mistrovské závody. Jinak byly závody vedeny v přátelském duchu. Organizace probíhala dobře a rozjížďky na sebe navazovaly bez prodlev.

3.Kubánek Vít

Celkové výsledky najdete v příloze Průběžné výsledky na www.rccarostrava.cz, které budou pravidelně aktualizovány.

Kalendář závodů
  1. 03.11.2007 – tělocvična ZŠ v Hradci nad Moravicí / desetiny a osmnáctiny/
  2. 01.12.2007 - tělocvična Stř.vol. času Ostrava Ostrčilova / desetiny/
  3. 09.12.2007 – Kulturní dům Branka u Opavy / osmnáctiny/
  4. 29.12.2007 - Kulturní dům Branka u Opavy / osmnáctiny/)
  12. XXXX – Autosalon Ostrava / desetiny a osmnáctiny/

Seriál se tedy pěkně rozběhl, v tomto ročníku je jediným organizátorem RC CAR Ostrava. Jednotlivé závody však jsou organizovány na různých místech Moravskoslezského kraje a v okresech Opava, Ostrava a Frýdek-Místek. Doufejme, že počet závodníků ještě vzroste a zvýší se tak prestiž tohoto oblíbeného seriálu.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -

06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.

02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách