Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Morava Cup - Prostějov


Za určitých předpokladů kdy člověk nemůže porovnávat je spokojený s tím co má. Pokud ovšem může porovnat pak se vždy jeví něco jako lepší a tudíž musí být i něco horšího. Pokud se k tomuto přidá i jistá zkušenost ať již blahá či neblahá pak jsou závěry řekněme méně kompromisní.

Je velmi nešťastné nechat pořadatele, kteří pořádají podnik Morava Cup poprvé, v tom vymáchat až po uši - jak se říká, bez rady a pomoci. Vim kolik úsílí stojí vybudování trati na parkovišti v Třebíči, zpravidla to děláme den předem aby přijíždějící závodníci mohli hned trénovat. Je nepříjemné pro všechny, když se ještě staví trať a závodníci, kteří jsou zvyklí jezdit brzy a trénovat, jezdí mezi pořadateli dostavující trať. Další nepříjemností je šířka trati, dle propozic by vymezená dráha měla být propustná pro 10 modelů měřítka 1:10, pokud je šířka nedostatečná a je dostatek místa měla by se ještě před začátkem závodů rozšířit nebo by se pořadatel a ředitel závodu neměl dopustit fatální chyby a pustit víc jak 8 modelů v rozjížďkách na trať - podobně jako v jiných podobných případech v celém seriálu závodů. Další zásadní nedostatek vidím v nedodržení zaběhaného časového plánu závodů. Začít okolo 11 hodiny se mi jeví jako přinejmenším nezdvořilost vůči lidem, kteří např. z Prahy cestují více jak 3 hodiny.

Dalším fenoménem, který jsem zaregistroval pouze na těchto závodech je skryté nadávání jednotlivých závodníků svým soupeřům na tribuně tak aby to neslyšel rozhodčí což je skoro neuvěřitelné. Normálně bych to nezaregistroval, ale protože jsem odstoupil z první finálové jízdy pro, řekněme technické problémy a zůstal na tribuně, slyšel jsem věci tu nereprodukovatelné. To co někteří volně ventilovali nahlas z tribuny a za co byli pokárání bylo proti tomuto nesrovnatelné.

Co říci na závěr, pořadatelé z místního RC klubu dělali co mohli, přesto se závod dle mého mínění z výše uvedených důvodů nepovedl. Viděl bych tu poučení buď takovémuto pořadateli zásadně pomoci již od stavby dráhy, nebo a v tom vidím zásadní věc, jezdit jen na stálých, čistých speciálních tratích určených primárně pro RC auta.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport