Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Globus Brno 5.6.2010 - tribuna stojí !!!

Hlavní foto

LAST UPDATE: 5.6.2010, 23:55 - záznam ke stažení

5.6.2010 - sobota 8:15 a začíná den, kdy se dokončuje tribuna na dráze Globus. Igor Vlahovič přijel na dráhu a čekal na další účastníky. První dorazil s dodávkou Martin Košťál. S ním Igor provedl krátkou poradu a posléze čekali na spolupracovníky.

Jako další přijel na dráhu Petr Baxant a posléze Tomáš Erdelyi. A postupně další borci. Počasí krásné, teplota příjemná. Neuvěřitelné, jak to vyšlo.

Po ránu jsme narazili na problém, že nebyl profesionální svářeč. Největší zkušenost měl Petr Baxant a vypadalo to nadějně. Ale nakonec jsme se rozhodli, že přípravíme trubky a zavoláme odborníka na slovo vzatého - mého otce. Ten je profesionální svářeč.

Poté na dráhu přijeli Tonda Pospíchal, Jirka Lukáš a také Kaen Rainwell. Práce se rozdělila a někteří zametali, a další dvojice řezala dřevěné latě. Ale nemohli jsme vařit a řezat zaráz. Vypadával jistič. A tak činnosti probíhaly postupně.

Na dráze se zastavil Jirka Hájek a i on nabídl podporu a navíc jsme probírali časomíru na nadcházející 10ti hodinovku TT-01. Pak se zastavil Jirka Kubát a přispěl na tribunu.

Díky mému otci šla práce dobře od ruky a všichni tvrdě pracovali. Já se přiznám jsem fungoval spíše jako žurnalista, ale pomáhal jsem také. Jirka Lukáš nejprve zametal a potom společně s ostatními pomáhal připravovat materiál na tribunu. Tuto činnost dělali všichni společně. Práci řídil Martin Košťál s Lubomírem Vlahovičem. Byli to lídři.

Podrobně popisovat stavbu a průběh dráhy není potřeba popisovat. Vše budete mít na fotogalerii s hudbou a na videu. To vám vše poví o celém průběhu.

Každopádně konec práce byl kolem 19:00 hodiny. Začalo se kolem 9:00. Takže níže uvedení lidé odvedli hodně moc práce a všem dekuji za pomoc. A děkuji i všem, kteří přispěli a ještě třeba přispějí. Ještě není konec přátelé. A kdo dnes pomohl ?

Kaen Rainwell (pomáhal jak mohl), Jiří Lukáš (tribunu oslaví brzkým narozením dcery a my mu přejeme mnoho štěstí a zdraví), Martin Košťál (zajistil dřevo, většinu nářadí a spojovacího materiálu), Petr Baxant (zajistil správnou svářečku u známého - díky Petře), Antonín Pospíchal (na svůj věk dřel jako kůň), Tomáš Erdelyi (pomáhal mi točit super pomalé záznamy a také dřel). Hlavní postavou byl také můj otec Lubomír Vlahovič, díky němu jsou sváry dokonalé a pevné. Tento člověk byl po zásluze odměněn. No a byl jsem tam i já. Staral jsem se o občerstvení, dokumentování akce a taky jsem pomohl (snad mi to budete věřit :-)). Zapomněl jsem na někoho ? Snad ne.

A co bude dále ? Není zdaleka konec. Ještě je potřeba natřít celou konstrukci a dodělat drobnosti na dráze. Například něčím zajisti betonové mantinely proti poškozování modelů při nárazu. Ale je tu stále jedno riziko - a to takové, že by mohlo dojít k poškození naší práce. Je to na volném prostranství. Ale já a všichni ostatní doufáme, že se lidé budou chovat slušně a nejen ti, co budou na dráze.

Rozpočet: vybralo se hotově a přes účet 2850 Kč. Dřevo stálo 1800 Kč, odměna pro svářeče cca 320 Kč, barvy a drobný materiál cca 300 Kč a zbylo 400 Kč. Kolegové ví, že tomu tak bylo.

A co ještě ? Nyní počkám týden na doslání finanční pomoci od těch, kteří mají ještě zájem. Po týdnu (tedy 13.6.2010) uzavřu akci Globus Brno a nechám vyrobit reklamní tabuli, kde budou uvedena jména všech lidí, kteří pomohli při stavbě tribuny a i těch, kteří finančně přispěli. Nechám to na reklamní agentuře. Část peněz půjde z vybraných peněz a část dám ze svého, protože tam bude i moje reklama na portál. Koupí se barvy a další drobnosti. Zbytek bude uložen ve firmě Reichard a bude to sloužit pro úrdžbu. Máte jiný návrh ? Napište mi ho, zavolejte. Nejsem dokonalý.

Takže už mne nenapadá, co dodat. Díky, díky všem a kouknětě na foto a video. Není to o závodě, ale stojí to za shlédnutí. O dalších akcích na tomto místě budete informováni.

Snad jen poznámka na závěr: Tonda Pospíchal i ostatní byli z nové tribuny nadšení a byla i vyzkoušena. Vše na foto a video. Fakt už nevím, co napsat dále.

Tento záznam ukazuje, jak jsme se nadřeli a to naprosto detailním způsobem...

 

 

Tento záznam ukazuje, práce dne 5.6.2010 od A do Z - klasika - tři díly. Nezkracováno, autentické záběry z celodenní práce...

 

 

 

 

 

 

Pokud budou mí kolegové spolupracovníci chtít (samozřejmě i ostatní) si stáhnout celou akci na památku, připravil jsem pro ně soubor .mpg, který si můžete stáhnout přímo ZDE .

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport