Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Johnson typ J vs Robitronic 21,5 - test Globus

Hlavní foto

Krátká chvíle na dráze Globus postačila na další testík. Osobně jsem nestačil vyměnit střídavý systém za stejnosměrný. Ale to vůbec nevadilo. Kolegové Pavel Bartoněk a Petr Baxant již ve svém modelu Tamiya TT-01E měli instalován předepsaný motor na Speed Passion seriál a oba tam měli převodový poměr 55/25. Já měl na motor Robitronic 21,5 převod 55/28. Všichni jeli LiPo baterie a závodní kola.

Na záznamu uvidíte reálnou rychlost modelů. Jel jsem společně s Pavlem Bartoňkem a bylo to velmi vyrovnané. Ve venkovním prostředí Johnson typ J bez problémlů obstál a těžký převod vydržel. Navíc rychlost je velmi přijatelná a neměla by být handicapem i pro prvně startující. Kobercový povrch motor tento převod možná také zvládne. Pokud budou problémy, půjde se na 58/24 a mělo by to být určitě v pohodě.

Na dráze kroužili i další jezdci (uvidíte v galerii) a v podzimním dnu tu bylo živo. Petr Baxant si liboval, jak se jeho zdravotní stav lepší každou minutou jízdy. A že to byly těsné souboje Petře, ne ? V té rychlosti, kterou modely jedou se dá dělat spousta věcí.

Podle prvních náznaků by mohla být kategorie Hobby v rámci Speed Passion Challenge velmi zajímavá. Osobně jsem zvědav na účast a především jaké podvozky se v závodě objeví. Je tam celkem velká benevolence šasi a tak například i majitelé podvozku Xray FK05 mají zřejmě zelenou. A tam vidím jistou výhodu oproti TT-01. Ale vše se otestuje a uvidí se, co dále.

Osobní poznání zase říká, že 21,5ka střídavý motorek je velmi dobrý ekvivalent motoru Johnson (i typu J). A tak někdy v budoucnu by to mohlo býti povoleno.

Uvidíme se na první závodě SPCH v Hrotovicích dne 9.10.2010...

 

 

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport