Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Johnson typ J vs Robitronic 21,5 - test Globus

Hlavní foto

Krátká chvíle na dráze Globus postačila na další testík. Osobně jsem nestačil vyměnit střídavý systém za stejnosměrný. Ale to vůbec nevadilo. Kolegové Pavel Bartoněk a Petr Baxant již ve svém modelu Tamiya TT-01E měli instalován předepsaný motor na Speed Passion seriál a oba tam měli převodový poměr 55/25. Já měl na motor Robitronic 21,5 převod 55/28. Všichni jeli LiPo baterie a závodní kola.

Na záznamu uvidíte reálnou rychlost modelů. Jel jsem společně s Pavlem Bartoňkem a bylo to velmi vyrovnané. Ve venkovním prostředí Johnson typ J bez problémlů obstál a těžký převod vydržel. Navíc rychlost je velmi přijatelná a neměla by být handicapem i pro prvně startující. Kobercový povrch motor tento převod možná také zvládne. Pokud budou problémy, půjde se na 58/24 a mělo by to být určitě v pohodě.

Na dráze kroužili i další jezdci (uvidíte v galerii) a v podzimním dnu tu bylo živo. Petr Baxant si liboval, jak se jeho zdravotní stav lepší každou minutou jízdy. A že to byly těsné souboje Petře, ne ? V té rychlosti, kterou modely jedou se dá dělat spousta věcí.

Podle prvních náznaků by mohla být kategorie Hobby v rámci Speed Passion Challenge velmi zajímavá. Osobně jsem zvědav na účast a především jaké podvozky se v závodě objeví. Je tam celkem velká benevolence šasi a tak například i majitelé podvozku Xray FK05 mají zřejmě zelenou. A tam vidím jistou výhodu oproti TT-01. Ale vše se otestuje a uvidí se, co dále.

Osobní poznání zase říká, že 21,5ka střídavý motorek je velmi dobrý ekvivalent motoru Johnson (i typu J). A tak někdy v budoucnu by to mohlo býti povoleno.

Uvidíme se na první závodě SPCH v Hrotovicích dne 9.10.2010...

 

 

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport