Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Team Losi nářadí A99170

Masters.cz
TECH: Team Losi nářadí A99170

Team Losi nářadí A99170 pro seřizování olejových tlumičů je mnohostranný přípravek, jak již bylo popsáno v článku představující tento výrobek. Přes to, že skoro všechny délkové údaje na tlumiči se dají změřit šuplerou a druhý tlumič nastavit stejně, je tento připravek jedinečný v tom, že pracuje s párem tlumičů současně ve všech parametrech najednou: absolutní délka, délka aktivní dráhy, stav oleje, tlak oleje, viskozita, počet otevřených otvorů pístu, síla pružin a omezení.

První zkušenosti:
Po rozbalení přípravku z originálního balení máme k dispozici vlastní přípravek a sadu šroubů, matic a plastových úchytů tlumičů. Všechny šrouby jsou s plochou hlavou a palcovým závitem. Připevnění tlumičů k přípravku je konstruováno pro tlumiče, které se sundávají z čepů (Losi). V mém případě tlumiče XRAY, který má kulový čep se závitem šroubujicím se přímo na šroub v ramínku nebo "parozích", jsem musel vyměnit šrouby za metrické a nastavit pro uložení tlumičů vodorovnou polohu vymezovací plastovou podložkou.

Masters.cz
úprava pro tlumiče XRAY

Samotné měření je velmi jednoduché namontujeme tlumiče a jezdec posuneme do hormí mezní polohy, pokud jsou tlumiče nestejně dlouhé vychýlý se ložisková váha ke kratšímu z nich. Upravíme délku a měření opakujeme až váha zůstane uprostřed.

Podobně měříme stav oleje v tlumičích. Přejíždíme jezdcem přípravku pomalu nahoru a dolů a sledujeme stupnici váhy. Pokud zůstává po celou dobu na středu oba tlumiče mají stejné vlastnosti, mají stejný tlak, viskozitu oleje a stejný počet otevřených otvorů pístu.

Masters.cz
něco je špatně

Masters.cz
vše je v pořádku

Pokud tlumiče osadíme přužinami a jezdec přípravku posuneme směrem dolů až ucítíme odpor pružin změříme délku aktivní dráhy, váha by měla být ve středové poloze. Drobné rozdíly v délce odstraníme stavěcími maticemi na tlumičích. Stlačujeme-li jezdec přípravku přes odpor pružin zjitíme případné rozdíly v síle pružin.

Masters.cz
aktivní dráha je stejná

Masters.cz
stupnice váhy

Správné a shodné nastavení tlumičů v páru je důležité pro celkové nastevení závodního modelu. Ne, že by to bez tohoto přípravku nešlo jde to, ale s nim je to jednodušší, pohodlnější a přesnější.


DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport