Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH. - Staráme se o elektroniku.


 

Nejen vlastní podvozek (ložiska, pohyblivé klouby) a motor, potřebuje pravidelnou údržbu i elektronika. I do přijímače a regulátoru, pokud ovšem nemají speciální protiprachovou úpravu a/nebo jsou vodě odolné, se dostanou nečistoty z koberce nebo asfaltové dráhy. Mezi nečistotami se objevují i nepatrné kovové třísky, které v lepším případě způsobují rušení nebo malý výkon regulátoru v horším destruktivní zničení. Proto je nanejvýš vhodné čas od času přijímač i regulátor rozdělat, zkontrolovat průchodku s kabely (anténou) zda nejsou zlomeny (přerušeny) a vyčistit. V případě malého znečištění stačí očistit vlasovým štětcem. V případe že štětec nepomůže a nečistoty jsou pevněji přichyceny na deskách s plošnými spoji a mezi součástkami pomůže speciální spray na elektroniku - varuji před některými "motor spray", které nejsou výslovně určeny pro elektroniku, ty mohou způsobit poškození povrchu desky s plošnými spoji nebo mohou poškodit i připájené součástky.

 
 

Ještě jedno upozornění - na některé regulátory poskytuje výrobce lifetime - doživotní záruku, zde je nutné přečíst záruční podmínky zda je demontáž přípustná nebo se poraďit s prodejcem.

U přijímačů by toto nastat nemělo, neboť zde je předpoklad, že si uživatel bude měnit anténu sám tudíž lze přijímač demontovat. U regulátoru i přijímače doporučuji přelepit otvory pro nastevení a/nebo konektorovou šachtu průhlednou lepící páskou pro zamezení vnikání nečistot.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
jsme s vámi již 10 let
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport