Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Použití LiPo baterie ve vysílači Spektrum DX2

Hlavní foto

Vlastním soupravu SPEKTRUM DX2. Ještě tu původní, první verzi. Jen přijímač již není SR 3000, ale micro DSM. Ve vysílači se nachází klasických 8 článků nyní NiMh 2600 mAh. Ale celý pack je těžký - 243,3 g. Což je poměrně znát na celkové váze vysílačky. Když jsem nyní jednal o bateriích DESIRE POWER, padla řeč i na LiPo sadu do vysílače. V nabídce jsou sady s kapacitou 2500 mAh 2C. Ale do Spektra DX2 se nedají rozměrově použít. Ale když zvolíme velikostně příznivý článek 3S, což je 11,1V, napětí vyhovuje a kapacita není zase tak špatná. Svůj nápad jsem pro vás opět zdokumentoval fotoreportáží níže.

Po dlouhém výběru jsem zvolil LiPo baterii DESIRE POWER 3S 15C, 1300 mAh. Ale abych ji dostal do vysílače, musel jsem udělat nenápadnou úpravu ve spodní části přístroje. Jednoduše jsem vypiloval dvě prostřední žebra na vnitřní straně krytu. Potom již nebyl problém baterii do otvoru v pohodě umístit. Volné místo mezi baterií a krytem jsem vyřešil vypodložením oboustrannou lepící páskou. Baterie je plně zajištěna.

Na dotykové plošky kontaktů ve vysílači jsem napájel kontakty 2mm vedoucí k baterii. Kabeláž mi nijak nebrání v použití i původního packu. Takže je možné LiPo baterii zkusit v modelu XRAY M18 PRO. Kabely jsem zajistil páskou proti pohybu. Po vložení LiPo článku krásně kabely srovnám a mohu zavřít kryt.

Proč jsem to vlastně tvořil ? Z několika důvodů. Moje starší NiMh články byť o kapacitě 2500 mAh už nějak rychle vadnou. Navíc při delší odstávce se vybíjí, což je vlastností NiMh článků obecně. A tak použitím LiPo sady jsem získal následující:

1. získal jsem delší výdrž baterie při delším nepoužívání. Napětí nebude klesat tak, jako u NiMh varianty. Kapacita 1300 mAh si myslím bude stačit pro absolvování závodu či delších tréninků.

2. snížil jsem hmotnost vysílače z cca 646 g na hezkých 496,8 g. Což už v ruce poznáte.

3. v každém případě mám k dispozici i možnost návratu k 8mi článku NiMh.

Uvedenou úpravu lze použít dle mého názoru u všech vysílačů, které mají stejný bateriový pack jako Spektrum DX2 (viz foto).

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport