Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Měl jsem ji v ruce

Značku FUTABA není třeba mezi modeláři nijak zvlášť představovat. Vysílače Futaba patří mezi nejoblíbenější zvláště v kategorii "páček" ale u "volantovek" je tomu na našich dráhách poněkud jinak, zde převládá KoPropo a Graupner, občas se objeví i značka Futaba, ale vše může byt zanedlouho jinak.

Měl jsem možnost seznámit se s vysílačem FUTABA 3PK 3-Channel Radio Systems. Již při vybalení z krabice upoutá velmi elegantním designem ve stříbrnočerné barvě s velkým LCD displayem na boční straně. Umístění LCD na boku směrem k uživateli je základním předpokladem bezproblémové konverze z pravo na levorukou modifikaci, která je snadná.

Madlo opravdu dobře sedí v levé i pravé ruce a není potřeba si na něj nějak zvlášť zvykat. Ovladač plynu/brzdy má velmi příjemný odpor a taktéž si na něj není třeba zvykat. Mechanika volatnu je propracovaná a velmi příjemná, samozřejmostí je nastavení napětí vratné pružiny . Bohužel jsem nemohl vyzkoušet osobní nastavení s adaptérem a ještě více si přizpůsobit vysílač co do vyvážení a pozice volantu.

Elektronika je prezentována velkým grafickým podsvíceným LCD displayem. Na základe procházení jednotlivými menu s velkým množstvím nastavovacích položek si dovolím tvrdit, že tento vysílač je plně programovatelný ve všech potřebných i nadstandardních funkcích.

Vysílač Futaba 3PK mě velice příjemně překvapil po všech stránkách, jen cena by mohla být příznivější, dnes se pohybuje okolo 20 tis. Kč

Některé základní vlastnosti 3PK:

 • Velký, podsvícený LCD display s nastavitelným kontrastem - rozlyšení 128 x 64 bodů
 • Paměť na 10 modelu, 10-ti místné jmého, kopírování, mazaní, přenášení a blokovancí funkce
 • Výběr z "New Driver", "Race-Ready" nebo "Expert" menu, jednoduché programování pro sportovní závodníky a dvě úrovně sofistikovaného nastavení pro profesionály
 • "Direct Select" rychlé nastavení funkcí
 • 2 prog. mix pro komplexni set-up, brzdový mix pro měřítko aut 1/5 a lodní mix
 • Digitální trimy
 • Subtrimy ve všech kanálech
 • Servo revers ve všech kanálech
 • EPA (End Point Adjustments) nastavení koncových bodů ve všech kanálech
 • Výměnný RF modul
 • Jednoduchá změna z pravé na levou ruku
 • APA (Advanced Positioning Adapter) adaptér pro lepší nastavení těžiště a pozice volantu
 • Měření a počítání kol

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport