Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Oficiální dovoz SANWA M8 a MX-3 do ČR


V nabídce rádiových souprav pro RC auta zatím chybělo výraznější zastoupení nejrozšířenější soupravy M8 od firmy SANWA (v Americe se prodávaná pod značkou Airtronics). Tento typ volantového rádia je v časopisu Car Action vyhodnocen již 4 x po sobě jako vysílač roku.

Do ČR byly přivezeny přímo z Japonska vzorky soupravy M8 na otestování.

Zde jsou první dojmy:

Vysílač je při odložení překvapivě stabilní "i na stojáka" a není ho nutné pokládat. Na druhou stranu je poněkud těžší než konkurenční vysílače. Má kratší anténu a dobře sedí do ruky. Vyznačuje se mohutnou rukojetí i pro větší chlapské ruce. Za velkou výhodu lze považovat jednoduché otočení horní části o 180 stupňů a bezproblémové využití levorukými piloty.

Za největší výhodu však považuji naprosto snadný způsob programování. I jako člověk počítačově gramotný (živím se řídícími systémy), jsem byl maximálně překvapen jednoduchou mnemotechnikou programování. Je to umožněno velkým displejem, kde se pohybujete pouze šipkovými tlačítky mezi předdefinovanými vyznačenými ikonami nastavované funkce vysílače. Tlačítkem Hvězdička pak přepínáte mezi kanály řízení, plynu a přidaného 3. kanálu. Hodnoty se nastavují tlačítky Plus a Minus. Veškeré tlačítka lze proti nahodilému nastavení zamknout vypínačem. Digitální trimy jsou samozřejmostí. Velmi se mi navíc líbilo ergonomické umístění tlačítka pro tréninkové stopování časů na jednotlivá kola. Pokud jsem zkoušel toto tlačítko u konkurenčních vysílačů ovládat palcem na rukojeti, tak mne to vždy "rozhodilo". K mému překvapení je toto tlačítko na M8 umístěno u volantu a stopování mezičasů na přímém úseku tratě bylo překvapivě pohodové špičkou jednoho z prstů svírajících volant.

K dispozici je jako doplnění M8 plný výrobní rozsah závodních digitálních serv od 8 kg a 0,06 sec až po jednoduché laciné serva do komerce.

Přijímač je obvyklého miniaturního rozměru s běžnou malou hmotností a 3 kanály.

Kromě trošku větší hmotnosti vysílače jsem zatím nenašel na soupravě žádnou chybu. Nyní je potřeba testovat odolnost proti rušení v pásmu 40 MHz a pak bude možné učinit celkové zhodnocení. Co se týče sedivosti vysílače v ruce, tak pro mne nebyl problém pocitově zapomenout na novou M8 SANWA po dvou soutěžních rozjížďkách.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport