Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: opotřebení ozubení na podvozku Tamiya TT-01

Hlavní foto

Mnozí čtenáři tohoto portálu a i kolegové ví, že s podvozkem Tamiya TT-01E jezdím více jak rok a půl. A nejezdím občas, ale v podstatě jsem na drahách a závodech pořád.

Auto až na alu kardan a nyní olejové tlumiče mám v základu. My se dnes podíváme na výdrž převodového ústrojí tohoto podvozku po takto dlouhé době provozu.

Dne 20.8.2010 se poprvé ozval ze zadní nápravy při akceleraci neblahý zvuk v podobě typického přeskočení zubů. Na řadu přišel šroubovák a demontáž zadního diferenciálu a jeho ozubení. Včetně "ozubené hrušky" přes kterou se přenáší síla z kardanu.

Jak jsem si správně myslel, ozubená hruška byla již velmi opotřebována. Ozubení na diferenciálu bylo ještě v pořádku. A tak bylo potřeba tuto část vyměnit. MPM s.r.o. v Brně díl skladem bohužel nemělo, ale firma Reichard mě opět překvapila. Podvozky TT-01 prodávají a tím pádem vedou i základní náhradní díly. Jeden na mě čekal a to v hodnotě 165 Kč. Za tuto cenu jsem pořídil kompletně nové ozubené ústrojí modelu tedy:

- těla planetových diferenciálů, obě ozubené hrušky, základní převodové kolo 61Z, pojistný plastový kroužek a hnací ozubení diferenciálů. Tímto balíčkem jsem po roce a půl repasoval to nejvíce namáhané. Přirozeně jsem vyměnil i předek, který byl přece jen v lepším stavu.

Když uvážím hodnotu opravy vůči délce výdrže, kvalita bílého plastu je velmi dobrá. Pokud mně to vydrželo bez údržby a výměny takovou dobu, pak pro některé je to otázka roků...

Na foto vidíte opotřebení ozubení a to i vůči novému dílu. Zdokumentoval jsem i balíček s novými díly pro ilustraci a orientaci. Celá výměna netrvala déle jak 20 minut.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport