Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: opotřebení ozubení na podvozku Tamiya TT-01

Hlavní foto

Mnozí čtenáři tohoto portálu a i kolegové ví, že s podvozkem Tamiya TT-01E jezdím více jak rok a půl. A nejezdím občas, ale v podstatě jsem na drahách a závodech pořád.

Auto až na alu kardan a nyní olejové tlumiče mám v základu. My se dnes podíváme na výdrž převodového ústrojí tohoto podvozku po takto dlouhé době provozu.

Dne 20.8.2010 se poprvé ozval ze zadní nápravy při akceleraci neblahý zvuk v podobě typického přeskočení zubů. Na řadu přišel šroubovák a demontáž zadního diferenciálu a jeho ozubení. Včetně "ozubené hrušky" přes kterou se přenáší síla z kardanu.

Jak jsem si správně myslel, ozubená hruška byla již velmi opotřebována. Ozubení na diferenciálu bylo ještě v pořádku. A tak bylo potřeba tuto část vyměnit. MPM s.r.o. v Brně díl skladem bohužel nemělo, ale firma Reichard mě opět překvapila. Podvozky TT-01 prodávají a tím pádem vedou i základní náhradní díly. Jeden na mě čekal a to v hodnotě 165 Kč. Za tuto cenu jsem pořídil kompletně nové ozubené ústrojí modelu tedy:

- těla planetových diferenciálů, obě ozubené hrušky, základní převodové kolo 61Z, pojistný plastový kroužek a hnací ozubení diferenciálů. Tímto balíčkem jsem po roce a půl repasoval to nejvíce namáhané. Přirozeně jsem vyměnil i předek, který byl přece jen v lepším stavu.

Když uvážím hodnotu opravy vůči délce výdrže, kvalita bílého plastu je velmi dobrá. Pokud mně to vydrželo bez údržby a výměny takovou dobu, pak pro některé je to otázka roků...

Na foto vidíte opotřebení ozubení a to i vůči novému dílu. Zdokumentoval jsem i balíček s novými díly pro ilustraci a orientaci. Celá výměna netrvala déle jak 20 minut.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport