Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Třetí závod seriálu CZECH CUP

Masters.cz
Kolín 21. listopadu 2004


Třetí závod seriálu CZECH CUP vytvořil nový rekord seriálu a to v počtu účastníků. Poprvé se závodu zúčastnilo více jak šedesát jezdců i když ve čtyřech kategoriích. Nejvíce jich bylo, jak je to už zvykem, v kategorii Standard. 39 jezdců je opravdu hodně a mnoho i velice slušných jezdců vědělo, že A finále je tentokrát v nedohlednu. Druhý šok pro mne byl počet jezdců, kteří se přihlásili dodatečně pro kategorii MICRO. Takže dobře, když jezdci nemají čas se přihlásit, já nemám čas na předělávání skupin. A byla tady rarita těchto závodů. V jedné skupině jelo díky možnosti přidělení čipů dohromady 18 jezdců. Ať se o finále A poperou. Dalo se to jet !!! Malé modely se bezproblémově vypořádaly s místem, jediný problém měli silnější jezdci s předjížděním pomalejších jezdců. Ale desítka pro finále A byla jistá snad od začátku. V kategorii TRUCK bylo 9 modelů, také tady by bylo možné při větším množství jezdců použít řešení s přidělením čipů. Prestižní kategorie MASTERS se zúčastnilo celkem 18 jezdců včetně těch nejlepších, vedených 19 jezdcem na světě, slovenským profíkem Martinem Hudým. Pro tyto jezdce to byla příprava na nastávající závod sezóny Grand Prix Praha 2004. Opět se jely tři kvalifikační jízdy a všichni potom tři finálové jízdy. Takže nejdříve ke kvalifikacím.

1:18 TRUCK - ve startovním poli devíti jezdců jsem v duchu přidělil punc největšího favorita stálému účastníku této kategorie Zdeňku Hamákovi. Bylo proto pro mne velké překvapení, když nováčci v této kategorii Víťa Hola a junior Jiří Janoušek se dokázali každou jízdou zlepšovat a nakonec skončili před Zdeňkem. Také čtvrté místo juniora Káji Novotného bylo částečným překvapením. Tento jeden z nejmladších jezdců však jezdí kvalifikace podstatně lépe než samotné finále. Třeba to bude tentokrát lepší.

1 : 18 MICRO - opravdu to fungovalo, na dráze bylo najednou 18 modelů a všichni chtěli vítězit. Někdy z toho byla pěkná mela. Ovšem byli to opět jezdci, kteří dokázali udělat z tohoto závodu problém. Ne v počtu jezdců, ale v tom zapamatovat si jaký mám měřící čip. Když se to stane ve skupině s 8 jezdci, je to nepříjemný, ale když se stalo, že ve druhé jízdě jsem měl najednou 2 x sedmičku a 2x čtyřku, tak jsem málem resignoval. Stálo to 15 minut a nepřiměřeně namáhaný nervový systém. Do čela startovního pole se ve druhé jízdě dostal Bedřich Semian a již podruhé si vyjel pozici TQ. Martin Šťastný a Láďa Šulc jsou v tétot kategorii profíci, takže žádné velké překvapení.

STANDARD - souboj o druhé a třetí místo, protože Aleš Pelikán neudělá chybu a to je v této kategorii rozhodující. V kategorii, kde jsou předepsány jednotné kotvy 17 závitů se lze spolehnout, že rychlost mají jezdci skoro stejnou, alespoň první tři až čtyři minuty. Potom začínají hrát roly také baterky a ty jsou dalším rozhodujícím činitelem. Tomáš Svoboda mi dá určitě za pravdu. Zrovna jemu ke konci bylo vždy velice úzko a jen stěží odolával dalším jezdcům. Petr Grof si vydobyl už svoje jméno a tak třetí místo na startovním roštu pro finále už žádné velké překvapení není. Tentokrát se dostal do A finále i Petr Martínek a opět vynikajícím způsobem jezdící pražský junior Jirka Jarolímek. Nechal za sebou nejenom tátu, ale i takové borce jako je svitavský Martin Zvára, nebo junior Ondřej Hubálek. Jak je tato kategorie vyrovnaná dokazuje následující tabulka 10 nejlepších pro finálové jízdy, jenom Aleš se dostal do 24 kola. Ostatní jezdci měli 23 kol a podívejte se v jakých minimálních rozdílech jezdili jezdci na druhém až sedmém místě.

1. Aleš Pelikán24 kol5:09,71není co dodávat, je to pan jezdec
2. Tomáš Svoboda2302,49s těmi baterkami je to tak trochu zázrak
3. Petr Grof2302,55výborný výkon a minimální ztráta na Tomáše
4. Jakub Opa jun.2303,96opět dokázal , že patří v této kategorii ke špičce
5. Jiří Tlustý2304,795jezdil v klidu, Standa je daleko, uvidíme ve finále
6. Martin Šťastný2304,798skoro by se dalo říci, že jezdil Jirkovi na kastli
7. Standa Němeček2304,81další jezdec v jedné vteřině, jen počkej Jirko
8. Michal Stehno2309,64přišel, v klidu jezdil a v klidu postoupil
9. Petr Martínek2310,83překvapení tohoto závodu, dlouho jsem neviděl
10. Jiří Jarolímek2312,18jezdí někdy velice ostře, ale už po třetí v Ačku

MASTERS - všichni čekali, jak dopadne souboj o TQ v této prestižní kategorii. Všichni čekali souboj Michala Boka s Martinem Hudým, ale kde se vzal, tu se vzal v neskutečné formě jezdící Michal Němeček. Jestli takhle pojede za týden v Brandýse.... Opět velice ostré souboje vedené ve velké rychlosti, někdy nelze opravdu posoudit zda jezdec se dopustí přestupku vědomě, nebo kontakt vyplyne ze situace při předjíždění a podobně. Ve druhé jízdě se rozhodovalo o předních pozicích a pouze tři jezdci se dokázali zlepšit ještě ve třetí jízdě. Mladému Jirkovi Márovi opět finále A uteklo o chlup, ale jeho přítomnost, stejně jako ostatních juniorů v B finále, udělala z tohoto finále dlouho nevídaný souboj juniorů.

1. Michal Němeček25 kol5:00,4011,54má formu jako z praku, jezdí rychle a bez chyb
2. Martin Hudy2501,2511,54testovali s Michalem B. v pátek do večera
3. Michal Bok2503,1111,52byl nejrychlejší, ale občas chybička
4. Vašek Strupek2506,0411,66jel skoro na doraz, vysoké poklice vadily
5. Jura Hudý2510,7311,94když je na tribuně, používám klapky na uši
6. Zdeněk Hamák2511,9811,79vzrůstá z něj pan jezdec a pozor, chytrej
7. Martin Kořínek2511,2211,93další do party s 25 koly, jezdil výborně
8. Erik Muff2403,0611,74příbramský rychlík, nedá nikomu nic zadarmo
9. Tomáš Miler2405,5812,14jezdil tentokrát bez větších chyb
10. Roman Kořínek2410,5812,52jeden z nejslušnějších jezdců

F I N Á L O V É V Ý S L E D K Y

1 : 18 TRUCK - oba novicové této kategorie si vyměnili pozice z kvalifikace. Čím dál tím lépe jezdící junior Jiří Janoušek ve třech jízdách vyhrál a vždy najel o kolo více než celkově druhý Víťa Hola. Ani na dalším místě se neuskutečnilo žádné překvapení, třetí skončil Zdeněk Hamák sen. a pouze v první finálovce přepustil třetí místo junioru Kájovi Novotnýmu. Tensi bude muset na pohár ještě chvilku počkat, ale pokud bude takhle jezdit, nedá na sebe dlouho čekat. Další pořadí je uvedeno v celkových výsledcích.

1 : 18 MICRO - B. finále - celkem osm jezdců a jeden favorit, který spíše předpokládal účast ve finále A. Lukáš Gombík vyhrál bez problémů první dvě jízdy a potom se už jenom díval. O druhé místo svedli velký souboj , stejně jako v Praze Jaroslav Otta s Kájou Novotným. Nakonec rozhodovala teprve třetí jízda, kterou při neúčasti již vítězného Gombíka vyhrál Jaroslav Otta. Další pořadí je uvedeno v celkových výsledcích.

1 : 18 MICRO - A. finále - jako vždy se očekával souboj mezi Martinem Šťastným a zbytkem jezdeckého pole a jako vždy se nekonal. Martin je opravdu v této kategorii nepřekonatelný, je rychlý, přesný a bez chyb. Tentokrát se mu nejvíce přiblížil kladenský Vladimír Šulc, který dokázal v rozhodující třetí jízdě porazit výborného juniora Jakuba Opu. Čtvrtý skončil "duchovní otec" tohoto podvozku, slovenský jezdec Juraj Hudý, který dokázal třetí finálovou jízdu vyhrát. Pátý skončil překvapivě Roman Jandera, dokázal porazit v této kategorii podstatně zkušenější jezdce. Ostatní pořadí je opět v celkových výsledcích.

STANDARD - D. finále - v této finálové skupině jeli i zkušení jezdci , kterým zrovna tento závod třeba nevyšel, spolu s nováčky. Bylo se na co dívat, souboje byly velmi dramatické. Zcela bez problémů dokázal vyhrát zkušený jezdec Čestimír Dobrava, který vždy najel minimálně o kolo více než další finalisté. Na druhém místě skončil Jiří Kučera, třetí potom jeden z nováčků junior Pavel Schiller.

STANDARD - C. finále - také v tomto finále jezdili v čele zkušenější jezdci a nedali vlastně nikomu dalšímu šanci. Vyhrál s přehledem ostříleného matadora příbramský fešák Lukáš Třešňák, který vyhrál všechny tři finálové jízdy. Mimochodem leckterá přítomná dívka i paní záviděla Lukášovi jeho účes i vlasy. Patřila mezi ně i moje manželka. Kdyby to bylo na ženských, Lukáš vyhrál A finále v Modified. I další dva jezdci předčili zkušeností zbytek pole. V přímém souboji o druhé místo rozhodla třetí finálovka a ta se vyvedla lépe celkově druhému Janu Petrovi. Třetí skončil pražský off-road specialista Pavel Kryll.

STANDARD - B. finále - tady se to již známými jménami jenom hemžilo, nedal se určit jistý favorit. Výborně zajel ale ostřílený Ivo Gombík , který dokázal první dvě jízdy vyhrát, i když v první finálové jízdě mu šlapal na paty jeho syn Lukáš, který dokázal dojet se ztrátou jedné vteřiny druhý. Na druhém místě skončil další z ostřílených jezdců Stanislav Marko , který v souboji s Lukášem o druhou příčku se vyhecoval a třetí finále vyhrál. Takže třetí místo skončilo nakonec pro Lukáše Gombíka. Finálové jízdy se určitě nepovedly mnoha dalším jezdcům, určitě z výsledku nebyl spokojen Martin Zvára a ani junior Ondřej Hubálek se netvářil zrovna vesele. Třeba si kluci vylepší náladu na GP Praha 2004. Martin určitě se mnou v sobotu na rautu.

STANDARD - A. finále - protože všechny závody sleduji opravdu poctivě, mohu zodpovědně říci, že A.finále Standard předčilo tentokrát ve stylu i v čistotě jízdy áčko v kategorii Masters. Nejen vítězný Aleš Pelikán, který první dvě jízdy vyhrál, ale i jezdci na dalších místech předváděli naprosto dokonalé výkony. Všichni si vysloužili velký potlesk přihlížejících jezdců. O druhé místo byl však sveden velký souboj a rozhodl ho pro sebe Petr Grof, jeden z talentů, který v poslední jízdě při nepřítomnosti Aleše dokázal vyhrát. Třetí skončil překvapivě Martin Šťastný, který také v přímém souboji dokázal porazit dalšího špičkového jezdce v této kategorii, mistra ČR z asfaltu, Tomáše Svobodu. Ten se sice do začátku páté minuty dokáže držet i Aleše, ale potom jeho baterky již odmítají spolupráci. Na pátém místě skončil populární "doktor" Standa Němeček a měl z toho stejnou radost, jako kdyby vyhrál. Dokázal pojet Jirku Tlustého a to je jeho prvořadý úkol. Jiří Tlustý měl určitě zkažený celý týden a sliboval Standovi tvrdou odplatu na GP Praha, uvidíme. Junior Jakub Opa je výborný jezdec, ale tentokrát skončil v poli poražených. Poslední tři jezdci se snažili, odjeli výborný závod a určitě nezklamali. Dojeli v pořadí Petr Martínek, junior Jiří Jarolímek a Michal Stehno.

MASTERS - B. FINÁLE - juniorké finále v pravém slova smyslu. Všichni jezdci jsou junioři a tak se rozhodovalo o postavení na "bedně". Ještě před poslední finálovou jízdou nebylo rozhodnuto. Tři jezdci mohli vyhrát. Jelo se velice ostře, ale v rámci pravidel. I pomalejší jezdci uvolňovali způsobně dráhu, jezdci z A. finále se měli dívat !!! Nakonec se radoval pražský Jiří Mára, který v poslední jízdě vyhrál. Na druhém místě skončil svitavský Martin Zvára, který skončil třikrát na druhém místě. Teprve třetí skončil Martin Tlustý, který sice vyhrál hned první finále, ale potom v přemíře snahy dělal dosti velké chyby. Až bude jezdit klidněji a více hlavou, bude jednoznačně patřit k velkým favoritům. Na čtvrtém místě skončil neustále se lepšící Jiří Janoušek. Je velice dravý, jeden z jezdců, kteří dosti často dostanou Stop and Go, ale pokrok je vidět velký. Ale ani jezdci na dalších místech neudělali tomuto finále žádnou ostudu. Skončili v pořadí Jakub Plechač, Jan Honek a Domonik Šulc..

MASTERS - F I N Á L E A. - když jsem psal minule, že to bylo hustý, tak musím konstatovat, že se situace nezměnila. Opravdu je asi velice obtížné reagovat ve velké rychlosti , při desíti jezdcích a při relativně úzké dráze na situace , které nasávají. Navíc dráha se šikanou po startu nedala jezdcům moc šancí. Stačilo přibrzdit a další jezdci už dílo dokonali. Tentokrát se v tomto velice "dařilo" Juraji Hudymu, ale ani ostatní jezdci si s ním nic nezadali. Určitě by bylo dobré, kdyby naši jezdci se přišli minimálně podívat na závody GP Praha do Brandýsa nad Labem. Tam to z hlediska čistoty jízdy bude o něčem jiném. Michal Němeček se představil v oslnivé formě a nedal všem ostatním žádnou šanci. Vždy dokázal z první pozice na startu vytěžit maximum, dostatečně rychlý je a ještě jezdil bez chyb. Gratuluji. Hned po první finálové jízdě byl odvelen domu Michal Bok, tak se jezdilo v devíti, ale výsledek byl stejný. Lítající auta, ne zrovna slušné výrazy na tribuně, nervozita a chyby. Těm se tentokrát nevyhnul ani celkově druhý jezdec a velký favorit Martin Hudý. Svedl dosti velký souboj s celkově třetím Erikem Muffem, který zajel opravdu výborný závod. Na čtvrté pozici dojel domácí borec Martin Kořínek, který mohl skončit ještě lépe, ale ze sedmé pozice na startu se toho moc udělat nedá. Minimální bodové rozdíly mezi ostatními jezdci dokladují i mimořádnou vyrovnanost tohoto závodu. Páté místo si vyjel hradecký rychlík Zdeněk Hamák, kterému se nejvíce povedla závěrečná jízda, kde skončil na 4.místě. Závod se určitě nepovedl Vaškovi Strupkovi, také on měl ze šesté pozice dosti nesnadnou úlohu. Jestliže se dokáže ale dostat do čela závodu, neměl by udělat v zápětí dvě vlastní chyby, které ho zase dostanou do vařícího se středu závodního pole. Na sedmém místě skončil liberecký Tomáš Miler a osmý asi největší smolař závodu Roman Kořínek. Tento velice čistě jezdící jezdec dostává opravdu zabrat, ve třetí finálové jízdě ho sundal ze druhé pozice Martin Hudy dosti necitlivým způsobem. Na deváté pozici skončil Jura Hudy, rozdá a přijme toho opravdu hodně. V zápalu boje by snad dokázal soupeře uškrtit, tři minuty po závodě je zase úplně jiný člověk, usmívá se a omlouvá se za případné jím způsobené problémy.


V Ý S L E D K Y - 3. CZECH CUP - KOLÍN 21. 11. 2004

1 : 18 TRUCK
1. Jiří JANOUŠEK jun./1/ + 1 + 1 = 215 kol5:04,59
2. Vítězslav HOLA/2/ + 2 + 1 = 31408,67
3. Zdeněk HAMÁK sen./4/ + 3 + 3 = 61409,31
4. Kája NOVOTNÝ jun.3 + /7/ + 4 = 71416,09
5. Jaroslav REZEK5 + 4 + /5/ = 91300,85
6. Jaroslav ŘEŠÁTKO7 + 5 + /7/ = 121311,31
7. Jan KRYLL jun.6 + /8/+ 6 = 121318,24
8. Michal JANOUŠEK jun./9/ + 6 + 8 = 14700,73
9. Vít PLECHAČ jun.8 + N + N = Neh.104:21,26

1 : 18 MICRO
1. Martin SŤASTNÝ1 + 1 + /8/ = 219 kol5: 07,89
2. Vladimír ŠULC2 + /3/ + 2 = 41916,96
3. Jakub OPA jun./3/ + 2 + 3 = 51913,09
4. Juraj HUDÝ5 + /6/ + 1 = 61800,53
5. Roman JANDERA/9/ + 4 + 4 = 81805,55
6. Ivo GOMBÍK4 + /8/ + 5 = 91815,23
7. Jakub PLECHAČ jun/8/ + 7 + 6 = 131820,34
8. Bedřich SEMIAN6 + /9/ + 7 = 131702,77
9. Adam DUBÁK/10/+ 5+ 9 = 141808,25
10. Petr BENEŠ7 + /10/+10= 171610,32
11. Lukáš GOMBÍK
12. Jaroslav OTTA
13. Kája NOVOTNÝ jun
14. Tomáš HRUBÝ
15. Jan HONEK jun
16. Petr UHÝREK
17. Felix UHÝREK jun

STANDARD
1. Aleš PELIKÁN1 + 1 + N = 2245:12,81
2. Petr GROF2 + /2/ + 1 = 42301,84
3. Martin ŠŤASTNÝ/7/ + 3 + 3 = 62306,33
4. Tomáš SVOBODA/5/ + 5 + 2 = 72305,76
5. Standa NĚMEČEK/6/ + 4 + 4 = 82308,45
6. Jiří TLUSTÝ3 + /9/ + 6 = 92306,04
7. Jakub OPA jun.4 + 5 + /6/ = 92307,17
8. Petr MARTÍNEK/8/ + 7 + 7 = 142204,43
9. Jiří JAROLÍMEK jun.9 +/10/+ 8 = 172211,06
10. Michal STEHNO/10/ + 8 + 9 = 172211,45
11. Ivo GOMBÍK27. Jiří ROČŇÁK
12. Stanislav MARKO28. Václav SEVERYN
13. Lukáš GOMBÍK29. Josef UKROPEC
14. Jiří JAROLÍMEK30. Ondřej PICEK
15. Roman JANDERA31. Čestimír DOUBRAVA
16. Adam DUBÁK32. Jiří KUČERA
17. Ondřej HUBÁLEK jun.33. Pavel SCHILLER jun.
18. Roman OPA34. Petr CULEK
19. Vladimír ŠULC35. Radek TŘEŠŇÁK
20. Martin ZVÁRA36. Pavel ŠLECHTA
21. Lukáš TŘEŠŇÁK37. Kája NOVOTNÝ jun
22. Jan PETR38. Jaroslav REZEK
23. Pavel KRYLL
24. Vojtěch ELIÁŠ
25. Josef BÁRTA
26. Karel GRIESSL

MASTERS
1. Michal NĚMEČEK1 + 1 + /1/ = 2255:01,9411,50
2. Martin HUDÝ3 + /3/ +2 = 5255:09,7811,41
3. Erik MUFF4 + 2 + /9/ = 6245:03,8111,77
4. Martin KOŘÍNEK/9/ + 4 + 3 = 7255:11,8911,85
5. Zdeněk HAMÁK5 + /5/ + 4 = 9245:02,8011,73
6. Vašek STRUPEK6 + /7/ + 6 = 12245:07,9811,67
7. Tomáš Miler/10/+8 + 5 = 13245:09,8511,93
8. Roman KOŘÍNEK/8/ + 6 + 8 = 14245:12,5111,96
9. Juraj HUDÝ7 + /9/+ 7 = 14235:00,2511,89
10. Michal BOK2 + N + N = N255:07,4111,68
11. Jiří MÁRA jun.Zároveň i jako tabulka juniorů - MASTERS
12. Martin ZVÁRA jun.
13. Martin TLUSTÝ jun.
14. Jiří JANOUŠEK jun.
15. Jakub PLECHAČ jun.
16. Jan HONEK jun.
17. Dominik ŠULC jun.

Výsledky zpracoval : Václav Strupek


Masters.cz
Masters.cz
censored Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz
Masters.cz

Foto: Roman Kořínek a Václav Strupek

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport