Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Tým Masters je připraven na 10 hodin TT-01

Hlavní foto

Přípravy na nedělní závod modelů Tamiya TT-01 aneb "Dix Heures le Austerlitz" vrcholí u mnoha týmů. Ani tým Masters nenechal nic náhodě a vše je v tuto chvíli připraveno. Nyní se pojďme podívat pod pokličku a prozradíme vám, jak je náš tým připraven.

Jezdci - tým tvoří 5 členů ve složení Igor Vlahovič, Marek Pilát, Radek Skopal, Oldřich Nekuža, Pavel Hrbáček. Jako náhradník je k dispozici Martin Herzán. Možná bude vytvořen ještě jeden tým. V tom případě by jeli v týmu Masters první čtyři jmenovaní.

Model - je připraven podvozek Tamiya TT-01E v základu. Jediný vyměněný díl je kardan, který je nyní duralový. Na modelu jsou původní díly včetně ložisek. Jsou zajištěny podvozky pro náhradní díly. I když se nepředpokládá závažná výměna.

Motor - je nainstalován nový motor Johnson, který byl nyní otestován. Je dobře připravený. Převodový poměr je zvolen 58/24. Motor i bez pasivního chladiče příliš netopí a dá se na něm udržet chvíli prst. Dojezd na LiPo o kapacitě 4000 mAh cca 25 minut čistého času. Tým bude mít k dispozici náhradní motory.

Baterie - budeme mít k dispozici cca 5 LiPo baterií o kapacitách 4000, 5000 a 5400 mAh. Ke každé z baterií bude solo nabíječ včetně balanceru.

Obutí - tým má k dispozici 4 sady pneumatik značek Corally STCC, Sorex, Xenon a pneu Tamiya Super Radial pro případ vody (kryt proti vodě ok). Použité jsou širší unašeče a model je stabilní a poslušný.

Regulátor otáček - v modelu je instalován regulátor Tamiya 102 BK. K dispozici budou náhradní regulace 101 BK, Nosram Hawk Power Reverse.

RC souprava - budeme používat soupravu Spektrum DX 3R s micro přijímačem Spektrum. Náhradní přijímač i RC souprava DX 3S jsou zajištěny.

Karoserie - nakonec se pojede Honda NSX v provedení, jaké vidíte na foto. Karoserie je nízká s velkým přítlačným křídlem. Nechybí detaily jako zpětná zrcátka či stěrač. Jízdní vlastnosti jsou velmi dobré.

Nářadí - klíče, šroubky, pájka apod. jsou samozřejmostí.

Úlohy jsou předběžně přiděleny. Jeden bude řídit, a v momentě střídání bude nástupce již připraven na tribuně a dva budou měnit baterie. Poslední člen týmu bude vždy kontrolovat pozici modelu na trati - tedy nasazovač. Kdo bude měnit baterie, bude se zároveň starat i nabíjení LiPo článků.

Další drobnosti budou ještě doladěny. Ale 90% je již připraveno. Toto vše bylo laděno na dráze Globus. Nyní 5.8.2010 bude vše odzkoušeno na trati ve Slavkově.

Snad jsme naše soupeře trochu navnadili a inspirovali. V neděli RC sportu zdar !!!

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport