Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Tým Masters je připraven na 10 hodin TT-01

Hlavní foto

Přípravy na nedělní závod modelů Tamiya TT-01 aneb "Dix Heures le Austerlitz" vrcholí u mnoha týmů. Ani tým Masters nenechal nic náhodě a vše je v tuto chvíli připraveno. Nyní se pojďme podívat pod pokličku a prozradíme vám, jak je náš tým připraven.

Jezdci - tým tvoří 5 členů ve složení Igor Vlahovič, Marek Pilát, Radek Skopal, Oldřich Nekuža, Pavel Hrbáček. Jako náhradník je k dispozici Martin Herzán. Možná bude vytvořen ještě jeden tým. V tom případě by jeli v týmu Masters první čtyři jmenovaní.

Model - je připraven podvozek Tamiya TT-01E v základu. Jediný vyměněný díl je kardan, který je nyní duralový. Na modelu jsou původní díly včetně ložisek. Jsou zajištěny podvozky pro náhradní díly. I když se nepředpokládá závažná výměna.

Motor - je nainstalován nový motor Johnson, který byl nyní otestován. Je dobře připravený. Převodový poměr je zvolen 58/24. Motor i bez pasivního chladiče příliš netopí a dá se na něm udržet chvíli prst. Dojezd na LiPo o kapacitě 4000 mAh cca 25 minut čistého času. Tým bude mít k dispozici náhradní motory.

Baterie - budeme mít k dispozici cca 5 LiPo baterií o kapacitách 4000, 5000 a 5400 mAh. Ke každé z baterií bude solo nabíječ včetně balanceru.

Obutí - tým má k dispozici 4 sady pneumatik značek Corally STCC, Sorex, Xenon a pneu Tamiya Super Radial pro případ vody (kryt proti vodě ok). Použité jsou širší unašeče a model je stabilní a poslušný.

Regulátor otáček - v modelu je instalován regulátor Tamiya 102 BK. K dispozici budou náhradní regulace 101 BK, Nosram Hawk Power Reverse.

RC souprava - budeme používat soupravu Spektrum DX 3R s micro přijímačem Spektrum. Náhradní přijímač i RC souprava DX 3S jsou zajištěny.

Karoserie - nakonec se pojede Honda NSX v provedení, jaké vidíte na foto. Karoserie je nízká s velkým přítlačným křídlem. Nechybí detaily jako zpětná zrcátka či stěrač. Jízdní vlastnosti jsou velmi dobré.

Nářadí - klíče, šroubky, pájka apod. jsou samozřejmostí.

Úlohy jsou předběžně přiděleny. Jeden bude řídit, a v momentě střídání bude nástupce již připraven na tribuně a dva budou měnit baterie. Poslední člen týmu bude vždy kontrolovat pozici modelu na trati - tedy nasazovač. Kdo bude měnit baterie, bude se zároveň starat i nabíjení LiPo článků.

Další drobnosti budou ještě doladěny. Ale 90% je již připraveno. Toto vše bylo laděno na dráze Globus. Nyní 5.8.2010 bude vše odzkoušeno na trati ve Slavkově.

Snad jsme naše soupeře trochu navnadili a inspirovali. V neděli RC sportu zdar !!!

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport