Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Raptor TC18 - první ostrý test

Hlavní foto

Dne 3.12.2009 proběhl první test podvozku Raptor TC18 v domečku Brno - Vinohrady. Sešli se zde kolegové Radek Skopal, já, Miloslav Streichsbier. Oba borci jeli rekreačně své modely Xray M18 PRO. Já provedl ostrou jízdu s modelem Raptor.

V první fázi se mi auto vypnulo po krátkém přidání. Pouze při plynulé jízdě se to nedělo. A tak začala kontrola kabelů, nastavení regulátoru Novak Mongoose. Nic... Nakonec došlo ke kontrole pastorku. A zde jsem konečně objevil problém. Pastorek ALS má kapánek delší červík, který mi nepatrně drhnul o kompozitový držák a regulátor pocítil odpor a ihned vypnul přívod energie do motoru. Červík samozřejmě za tu krátkou chvíli vyhloubil "naznačil svoji dráhu". A tak jsem si prvně půjčil jiný od kolegy (Kyosho) a vše bylo již OK. S přihlédnutím na to, že jsem 1100ku LiPo chvíli jel před tím, vydržel jsem jezdit 6 minut čistého času. Neměl jsem nastaveno vypínání na regulátoru.

Druhá fáze spočívala ve zbroušení červíku v pastorku ALS, aby nedrhnul. Na regulátoru jsem nyní nastavil ochranu LiPo článku a šel na další jízdu. I druhá baterie chvíli již jela. Vydržela však pouze necelé 4 minuty ostré jízdy stylem plyn/brzda. Pak regulátor odstavil.

Ani jednu baterii díky problému na začátku zmiňovaném jsem neměl 100% nabitou před jízdou. A tím jistotu v časovém intervalu. Skutečnost ukáže až sobotní závod.

Auto se jinak chovalo na širokých kolech medium poslušně a na závodě mne čeká pouze nastavení řízení. Bude tam jiný povrch koberce. Zde jsem jel kola přední neotupená. Jak jsem jel můžete shlédnout na záznamu níže.

Radek mezi tím kroužil s pohodovým motorem 3000 ot/V a kolega ladil novou karoserii Lola BPA na svůj podvozek. A mimo jiné se postaral o natočení jízdy.

Obrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport