Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Raptor TC18 - první ostrý test

Hlavní foto

Dne 3.12.2009 proběhl první test podvozku Raptor TC18 v domečku Brno - Vinohrady. Sešli se zde kolegové Radek Skopal, já, Miloslav Streichsbier. Oba borci jeli rekreačně své modely Xray M18 PRO. Já provedl ostrou jízdu s modelem Raptor.

V první fázi se mi auto vypnulo po krátkém přidání. Pouze při plynulé jízdě se to nedělo. A tak začala kontrola kabelů, nastavení regulátoru Novak Mongoose. Nic... Nakonec došlo ke kontrole pastorku. A zde jsem konečně objevil problém. Pastorek ALS má kapánek delší červík, který mi nepatrně drhnul o kompozitový držák a regulátor pocítil odpor a ihned vypnul přívod energie do motoru. Červík samozřejmě za tu krátkou chvíli vyhloubil "naznačil svoji dráhu". A tak jsem si prvně půjčil jiný od kolegy (Kyosho) a vše bylo již OK. S přihlédnutím na to, že jsem 1100ku LiPo chvíli jel před tím, vydržel jsem jezdit 6 minut čistého času. Neměl jsem nastaveno vypínání na regulátoru.

Druhá fáze spočívala ve zbroušení červíku v pastorku ALS, aby nedrhnul. Na regulátoru jsem nyní nastavil ochranu LiPo článku a šel na další jízdu. I druhá baterie chvíli již jela. Vydržela však pouze necelé 4 minuty ostré jízdy stylem plyn/brzda. Pak regulátor odstavil.

Ani jednu baterii díky problému na začátku zmiňovaném jsem neměl 100% nabitou před jízdou. A tím jistotu v časovém intervalu. Skutečnost ukáže až sobotní závod.

Auto se jinak chovalo na širokých kolech medium poslušně a na závodě mne čeká pouze nastavení řízení. Bude tam jiný povrch koberce. Zde jsem jel kola přední neotupená. Jak jsem jel můžete shlédnout na záznamu níže.

Radek mezi tím kroužil s pohodovým motorem 3000 ot/V a kolega ladil novou karoserii Lola BPA na svůj podvozek. A mimo jiné se postaral o natočení jízdy.

Obrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport