Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: test pastorku ALS Racing v modelu

Hlavní foto

Jako jeden z prvních mám k dispozici pastorky od firmy ALS Racing v modulu 0,6 a to o počtu zubů 19, 20 a 21. Pastorky jsou vyrobeny z tvrzené mosazi a je potřeba otestovat jejich reálnou výdrž.

Používal jsem jeden rok pastorky ze stejného materiálu v modelu Xray M18 PRO a po této době již bylo znát jemné opotřebení. V modelu jsem měl většinou jeden pastorek o počtu zubů 17 a pak i 21. Jezdil jsem s nimi v otevřeném podvozku (bez zakrytování převodů) a to jak na koberci, tak i na asfaltu.

Nyní začala firma ALS produkovat pastorky i pro modely 1/10, konkrétně v modulu 0,6. Tento typ je určený pro podvozky Tamiya TT-01 (jak starý typ, tak i E), Tamiya TL-01 a staré typy TA02, TA03. Nelze je použít u TA04, TRF, Xray a těch, které mají jiný modul zubů.

Proto jsem po letní sezóně rozdělal převodovou skříň mého modelu TT a vyměnil původní ocelový pastorek 19T za nový ALS o stejném počtu zubů. Celou výměnu jsem nafotil a popsal ve foto reportu i s popisem. Výměna byla rychlá a bylo potřeba povolit jen 6 šroubků na šasi.

Nechal jsem pastorek na promazaném hnacím kole 61T. Nyní budu model opět často používat: závody na koberci, zimní jízdy u Globusu a na sněhu. A po půl roce potom převodovou skříň opět rozdělám a zkontroluji, jaký bude stav opotřebení. Beru v úvahu zakrytování převodu a namazání.

Na fotkách pak vidíte všechny tři typy pastorků z produkce Tamiya (hliník a je nový), Carson (ocel a stav po půl roce denního užití) a nakonec nový ALS (mosaz), určený k testu výdrže.

Hliníkový pastorek Tamiya jsem vůbec do modelu nedal, protože z doby podvozku Tamiya TA03 jsem tento typ měnil dosti často a majitelé těchto typů mi dají za pravdu, že po nějaké době se začne z převodů ozývat podivný zvuk. A tak jsem ihned použil ocel.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport