Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: test pastorku ALS Racing v modelu

Hlavní foto

Jako jeden z prvních mám k dispozici pastorky od firmy ALS Racing v modulu 0,6 a to o počtu zubů 19, 20 a 21. Pastorky jsou vyrobeny z tvrzené mosazi a je potřeba otestovat jejich reálnou výdrž.

Používal jsem jeden rok pastorky ze stejného materiálu v modelu Xray M18 PRO a po této době již bylo znát jemné opotřebení. V modelu jsem měl většinou jeden pastorek o počtu zubů 17 a pak i 21. Jezdil jsem s nimi v otevřeném podvozku (bez zakrytování převodů) a to jak na koberci, tak i na asfaltu.

Nyní začala firma ALS produkovat pastorky i pro modely 1/10, konkrétně v modulu 0,6. Tento typ je určený pro podvozky Tamiya TT-01 (jak starý typ, tak i E), Tamiya TL-01 a staré typy TA02, TA03. Nelze je použít u TA04, TRF, Xray a těch, které mají jiný modul zubů.

Proto jsem po letní sezóně rozdělal převodovou skříň mého modelu TT a vyměnil původní ocelový pastorek 19T za nový ALS o stejném počtu zubů. Celou výměnu jsem nafotil a popsal ve foto reportu i s popisem. Výměna byla rychlá a bylo potřeba povolit jen 6 šroubků na šasi.

Nechal jsem pastorek na promazaném hnacím kole 61T. Nyní budu model opět často používat: závody na koberci, zimní jízdy u Globusu a na sněhu. A po půl roce potom převodovou skříň opět rozdělám a zkontroluji, jaký bude stav opotřebení. Beru v úvahu zakrytování převodu a namazání.

Na fotkách pak vidíte všechny tři typy pastorků z produkce Tamiya (hliník a je nový), Carson (ocel a stav po půl roce denního užití) a nakonec nový ALS (mosaz), určený k testu výdrže.

Hliníkový pastorek Tamiya jsem vůbec do modelu nedal, protože z doby podvozku Tamiya TA03 jsem tento typ měnil dosti často a majitelé těchto typů mi dají za pravdu, že po nějaké době se začne z převodů ozývat podivný zvuk. A tak jsem ihned použil ocel.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport