Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Stavba XRAY M18 PRO

Hlavní foto

Po zvážení všech okolností, zvyku a i současné finanční stránky jsem se rozhodl zůstat v kategorii micro. A protože model koupený na začátku tohoto roku měl už dosti za sebou a vůlí bylo na mnoha místech dostatek, rozhodl jsem se pro koupi modelu nového. Samozřejmě opět XRAY M18 PRO.

Stavbu znám dokonale z předcházejících dvou Proček (ano toto je už moje třetí) a tak návod jsem měl jen pro případ mezery v paměti. Ta se však při práci nedostavila. Připomeneme si nyní, jak stavba modelu XRAY M18 PRO probíhala potřetí...

Karbonové díly: jak spodní, tak i horní plato jsem úplně na začátku práce oblepil sekundovým lepidlem pro delší živostnost.

Difereniály: jsou kuličkové a složené od výroby. Ale já je rozdělal, znova promazal (včetně axiálního ložiska) a pak opět dal dohromady. Nastavení svornosti proběhne až na dráze samotné. Osadil jsem je kuličkovými ložisky, které jsem také promazal.

Bloky diferenciálů: hotové diferenciály jsem usadil do bloků. Jsou shodné pro předek i zadek, jen se použije jiný unašeč ke kardanu. Bez pohonného kola vpředu a s ním vzadu. Vše musí do sebe řádně zapadat, aby nebyly vůle při otáčení. Na bloky diferenciálů jsem přichytil ramena nejprve spodní a pak teprve horní.

Poloosy: nebyl problém je rychle smontovat a uhned jsem je umístil do modelu. Z původního modelu jsem si nechal ALU domečky a ALU unašeče kol. Ostatní jsem dal nové.

Bloky řízení: do ALU domků jsem umístil ložiska, která jsem opět promazal.

Poté jsem jak vpředu tak i vzadu vše zkompletoval - tedy domečky, poloosy, ramena atd.

Pro nastavení sbíhavosti jsem použil pevné spojovačky. Jediné, co jsem nastavil, byla tyč řízení.

Nainstaloval jsem přední pěnový nárazník a ihned poté jsem mohl model osadit pružinami, které jsou třecí a dá se nastavovat sklon pružení.

V podstatě byl již model kompletní a nyní jsem umístil do modelu elektroniku stejným způsobem, jako to bylo u předchůdců. Takže servo HITEC HS 82 MG, systém Novak Mongoose s motorem 10,5, micro přijímač Spektrum, AMB čip.

Baterie také zůstaly beze změny - tedy RAY GOLD 1100 mAh 33C.

Nastavil jsem světlou výšku modelu a po zapojení RC soupravy Spektrum DX3R jsem poprvé projel nový model po pokoji. Nestačil jsem se divit, jak stroj jel potichu a kultivovaně. Žádné vůle, ihned kola v záběru. Na to jsem nebyl zvyklý.

Podrobněji máte postup na fotkách níže tak, jak jsem postupoval. Pro začátečníky je toto ukázka jak na to. Ale návod je velmi podrobný a jasný. Žádné obavy.

V další fázi budu tvořit karoserii Mazda 6, která je součástí stavebnice, abych měl s čím jet závod. V sobotu 12.9.2009 model poprvé otestuji na závodě Xray Challenge Morava. Uvidím, zda se investice do nového modelu vyplatila. Pevně věřím, že ano.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport