Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Stavba XRAY M18 PRO

Hlavní foto

Po zvážení všech okolností, zvyku a i současné finanční stránky jsem se rozhodl zůstat v kategorii micro. A protože model koupený na začátku tohoto roku měl už dosti za sebou a vůlí bylo na mnoha místech dostatek, rozhodl jsem se pro koupi modelu nového. Samozřejmě opět XRAY M18 PRO.

Stavbu znám dokonale z předcházejících dvou Proček (ano toto je už moje třetí) a tak návod jsem měl jen pro případ mezery v paměti. Ta se však při práci nedostavila. Připomeneme si nyní, jak stavba modelu XRAY M18 PRO probíhala potřetí...

Karbonové díly: jak spodní, tak i horní plato jsem úplně na začátku práce oblepil sekundovým lepidlem pro delší živostnost.

Difereniály: jsou kuličkové a složené od výroby. Ale já je rozdělal, znova promazal (včetně axiálního ložiska) a pak opět dal dohromady. Nastavení svornosti proběhne až na dráze samotné. Osadil jsem je kuličkovými ložisky, které jsem také promazal.

Bloky diferenciálů: hotové diferenciály jsem usadil do bloků. Jsou shodné pro předek i zadek, jen se použije jiný unašeč ke kardanu. Bez pohonného kola vpředu a s ním vzadu. Vše musí do sebe řádně zapadat, aby nebyly vůle při otáčení. Na bloky diferenciálů jsem přichytil ramena nejprve spodní a pak teprve horní.

Poloosy: nebyl problém je rychle smontovat a uhned jsem je umístil do modelu. Z původního modelu jsem si nechal ALU domečky a ALU unašeče kol. Ostatní jsem dal nové.

Bloky řízení: do ALU domků jsem umístil ložiska, která jsem opět promazal.

Poté jsem jak vpředu tak i vzadu vše zkompletoval - tedy domečky, poloosy, ramena atd.

Pro nastavení sbíhavosti jsem použil pevné spojovačky. Jediné, co jsem nastavil, byla tyč řízení.

Nainstaloval jsem přední pěnový nárazník a ihned poté jsem mohl model osadit pružinami, které jsou třecí a dá se nastavovat sklon pružení.

V podstatě byl již model kompletní a nyní jsem umístil do modelu elektroniku stejným způsobem, jako to bylo u předchůdců. Takže servo HITEC HS 82 MG, systém Novak Mongoose s motorem 10,5, micro přijímač Spektrum, AMB čip.

Baterie také zůstaly beze změny - tedy RAY GOLD 1100 mAh 33C.

Nastavil jsem světlou výšku modelu a po zapojení RC soupravy Spektrum DX3R jsem poprvé projel nový model po pokoji. Nestačil jsem se divit, jak stroj jel potichu a kultivovaně. Žádné vůle, ihned kola v záběru. Na to jsem nebyl zvyklý.

Podrobněji máte postup na fotkách níže tak, jak jsem postupoval. Pro začátečníky je toto ukázka jak na to. Ale návod je velmi podrobný a jasný. Žádné obavy.

V další fázi budu tvořit karoserii Mazda 6, která je součástí stavebnice, abych měl s čím jet závod. V sobotu 12.9.2009 model poprvé otestuji na závodě Xray Challenge Morava. Uvidím, zda se investice do nového modelu vyplatila. Pevně věřím, že ano.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport