Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: ASSO 12R5 - úprava kabeláže - díl 2

Hlavní foto

V tomto příspěvku se vrátím k instalaci elektroniky do modelu ASSO 12R5 1/12. V předešlém díle jsem narychlo nainstaloval pohonný systém, abych zkusil jeho funkčnost a uživatelské programování. Ale zmínil jsem se také, že dojde ještě k úpravě. Navíc mne kontaktoval dovozce tohoto podvozku a poradil mi, jak správně do modelu upravit kabeláž a to pro správnou funkčnost celého šasi.

Takže nyní k vlastní provedené úpravě:

Komponenty zůstaly na stejných pozicích. Regulátor Vortex jsem otočil o 90 stupňů tak, aby kabely směřovaly ke středu podvozku. Vypínač jsem umístil na jeho levou stranu a je dobře přístupný. Pohodlně se dostanu i k tlačítku SET. Fázové kabely jsem nemusel zkracovat. Pouze jsem je od motoru stočil pod horní plato klece motoru a potom vedl středem podvozku (těsně vedle centrálního tlumiče). Kabely se nikde nedotýkají, takže je zajiště volný pohyb nápravy jak do stran, tak i nahoru a dolů. Senzorový kabel jsem taktéž stočil ihned kolem pláště motoru a potom vedl společně s fázovými kabely přímo kolem středu podvozku. Nakonec jsem všechnu elelktroniku vedoucí kolem tlumiče stáhl stahovací páskou.

Tenké kabely od serva a regulátoru jsem obtočil kolem senzorového a kondenzátor jsem umístil na přijímač.

Po nasazení karoserie nikde nic nepřekáží, a pod kabinou je místo pro silové kabely od baterie. Samotné baterie jdou zasouvat do šasi pohodlně.

Takto upravená elektronika a kabeláž by měla již být v pořádku a hodně se blíží tomu způsobu, který používají současní jezdci této kategorie. Vaše osobní zkušenosti samozřejmě přivítám, jelikož jsem v této kategorii nováčkem.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport