Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: ASSO 12R5 - úprava kabeláže - díl 2

Hlavní foto

V tomto příspěvku se vrátím k instalaci elektroniky do modelu ASSO 12R5 1/12. V předešlém díle jsem narychlo nainstaloval pohonný systém, abych zkusil jeho funkčnost a uživatelské programování. Ale zmínil jsem se také, že dojde ještě k úpravě. Navíc mne kontaktoval dovozce tohoto podvozku a poradil mi, jak správně do modelu upravit kabeláž a to pro správnou funkčnost celého šasi.

Takže nyní k vlastní provedené úpravě:

Komponenty zůstaly na stejných pozicích. Regulátor Vortex jsem otočil o 90 stupňů tak, aby kabely směřovaly ke středu podvozku. Vypínač jsem umístil na jeho levou stranu a je dobře přístupný. Pohodlně se dostanu i k tlačítku SET. Fázové kabely jsem nemusel zkracovat. Pouze jsem je od motoru stočil pod horní plato klece motoru a potom vedl středem podvozku (těsně vedle centrálního tlumiče). Kabely se nikde nedotýkají, takže je zajiště volný pohyb nápravy jak do stran, tak i nahoru a dolů. Senzorový kabel jsem taktéž stočil ihned kolem pláště motoru a potom vedl společně s fázovými kabely přímo kolem středu podvozku. Nakonec jsem všechnu elelktroniku vedoucí kolem tlumiče stáhl stahovací páskou.

Tenké kabely od serva a regulátoru jsem obtočil kolem senzorového a kondenzátor jsem umístil na přijímač.

Po nasazení karoserie nikde nic nepřekáží, a pod kabinou je místo pro silové kabely od baterie. Samotné baterie jdou zasouvat do šasi pohodlně.

Takto upravená elektronika a kabeláž by měla již být v pořádku a hodně se blíží tomu způsobu, který používají současní jezdci této kategorie. Vaše osobní zkušenosti samozřejmě přivítám, jelikož jsem v této kategorii nováčkem.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport