Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Arta Garaiya - Japan Super GT

Hlavní foto

"Autobacs Racing Team Aguri v roce 2007 znovu vstoupil s jejich modifikovanou verzí ASL Garaiya v třídě GT300 opět do závodu. A to do seriálu Japan Super série GT u příležitosti 10. výročí ARTA Racing. S veterán řidiči Morio Nitta a Shinichi Takagi tým ukazoval, že si zasloužil 1. místo ve třetím kole série na okruhu Fuji Speedway. Na konec sezóny držel solidní čtvrté místo v celkovém pořadí."

Dle reálu má tento závodní stroj velmi zajmavého tvaru jiné zbarvení, než jaké jsem navrhl já osobně. Ovšem bílá barva je mi blízká a vyniknou na ní detaily. Proto po Lamborghini Gellardo je i tento supersport takto zpracován.

Lexanová karoserie je z produkce fy Tamiya v měřítku 1/10 a šíři 190 mm. Tato boudička je určena pro podvozky TB03, TA05. Na štítku nenajdete informaci o možnosti použít ji na šasi TT-01. Ale mně se podařilo ji na tento podvozek umístit. Kromě mírně zvýšeného předního spoileru je vše v pořádku.

V balení najdete mohutné zadní křídlo, zpětná zrcátka. Dále pak krycí nálepky na okna a přední paraboly (ano i zde jsou paraboly, avšak lesanové). Samolepky jsou předřezány, jak jsme u většiny karoserií Tamiya zvyklí. Gumové kroužky, oboustranná samolepka a závlačky samozřejmostí.

Pokud budete tuto karoserii dělat dle reálu, musíte pak lakovat jak spoiler, tak i zrcátka do barvy vozu. Základní plast je totiž bílý. V mém případě jsem tohoto kroku byl ušetřen a ladí to. Originál vám přináším ve fotogalerii pro srovnání také.

Zajímavostí u tohoto GTčka je nejen jeho tvar. I pozice zpětných zrcátek je u každého jiná. Odlišuje se tak od ostatních závodních strojů dokonale.

I když mám rád ráfky pestřejšího tvaru, nyní jsem ponechal závodní kola Sorex. Nevypadá to až tak špatně. A opět to ladí s celkovým designem vozu.

Tento stroj pojede na posledním závodě Speed Passion ve Slavkově u Brna v kategorii Hobby, kde si pravděpodobně přijede taktéž pro první místo v závodní sezóně 2010.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport