Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Arta Garaiya - Japan Super GT

Hlavní foto

"Autobacs Racing Team Aguri v roce 2007 znovu vstoupil s jejich modifikovanou verzí ASL Garaiya v třídě GT300 opět do závodu. A to do seriálu Japan Super série GT u příležitosti 10. výročí ARTA Racing. S veterán řidiči Morio Nitta a Shinichi Takagi tým ukazoval, že si zasloužil 1. místo ve třetím kole série na okruhu Fuji Speedway. Na konec sezóny držel solidní čtvrté místo v celkovém pořadí."

Dle reálu má tento závodní stroj velmi zajmavého tvaru jiné zbarvení, než jaké jsem navrhl já osobně. Ovšem bílá barva je mi blízká a vyniknou na ní detaily. Proto po Lamborghini Gellardo je i tento supersport takto zpracován.

Lexanová karoserie je z produkce fy Tamiya v měřítku 1/10 a šíři 190 mm. Tato boudička je určena pro podvozky TB03, TA05. Na štítku nenajdete informaci o možnosti použít ji na šasi TT-01. Ale mně se podařilo ji na tento podvozek umístit. Kromě mírně zvýšeného předního spoileru je vše v pořádku.

V balení najdete mohutné zadní křídlo, zpětná zrcátka. Dále pak krycí nálepky na okna a přední paraboly (ano i zde jsou paraboly, avšak lesanové). Samolepky jsou předřezány, jak jsme u většiny karoserií Tamiya zvyklí. Gumové kroužky, oboustranná samolepka a závlačky samozřejmostí.

Pokud budete tuto karoserii dělat dle reálu, musíte pak lakovat jak spoiler, tak i zrcátka do barvy vozu. Základní plast je totiž bílý. V mém případě jsem tohoto kroku byl ušetřen a ladí to. Originál vám přináším ve fotogalerii pro srovnání také.

Zajímavostí u tohoto GTčka je nejen jeho tvar. I pozice zpětných zrcátek je u každého jiná. Odlišuje se tak od ostatních závodních strojů dokonale.

I když mám rád ráfky pestřejšího tvaru, nyní jsem ponechal závodní kola Sorex. Nevypadá to až tak špatně. A opět to ladí s celkovým designem vozu.

Tento stroj pojede na posledním závodě Speed Passion ve Slavkově u Brna v kategorii Hobby, kde si pravděpodobně přijede taktéž pro první místo v závodní sezóně 2010.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport