Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Mazda 6 1/18 - pozor na zadní blatníky

Hlavní foto

Koupil jsem od kolegy karoserii Mazda 6 v měřítku 1/18 (výrobce Nanda Racing), chtěl jsem si připravit karoserii ve stejné barvě (tedy červené metalíze), jako mám BMW Z4. A opět v civilní verzi. Tedy bez reklam, ale s průhledným přítlačným křídlem.

Vždy kupuji karoserii tak, že je potřeba ji vystříhnout a to včetně blatníků. Jak již dříve bylo napsáno, blatník vyřezavám až po usazení karoserie na podvozek. Zde již bylo vše hotovo. A nyní pozor !!!

Je několik výrobců Mazda karoserií. Když koupíte stavebnici Xray M18 PRO, je tam typ Mazda 6 a blatníky jsou naznačeny. Ale pokud je vytvarujete dle náčrtu, zadní kola nebudou uprostřed, ale více vpředu. A vy musíte blatník prodloužit a zvětšit. Potom je originál od Protoform, kde to vše sedí přesně i dle továrního vyznačení - tedy i zadní část. Nanda dodává karoserií type M. A tu jsem pořídil nyní já. A i zde jsem měl zadní kola mimo blaník - více vpřed. A tak i zde jsem musel naznačit a prodloužit délku. Z toho důvodu, pokud jsi nejste 100% jistí, nejprve usaďte boudu na podvozek a po kontrole teprve pokračujte. Nicméně to nevypadá až tak hrozně. Mechová kola mají dost prostoru a nebudou drhnout.

Lakování už bylo v pořádku. Nejprve červená a potom finish stříbrnou. Světla přední i zadní doznaly změn tak, jako přední maska. Žádné reklamy. Přítlačné křídlo zůstalo čiré.

Takže jsem vás chtěl upozornit a znova připomenout, že je dobré se držet pořekadla: "Dvakrát měř a jednou řež"...

Níže vidíte jak kolo nesedělo před úpravou v zadním blatníku. Je tam naznačen obrys a pak vidíte finální verzi Mazdy 6 Touring.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport