Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Mazda 6 1/18 - pozor na zadní blatníky

Hlavní foto

Koupil jsem od kolegy karoserii Mazda 6 v měřítku 1/18 (výrobce Nanda Racing), chtěl jsem si připravit karoserii ve stejné barvě (tedy červené metalíze), jako mám BMW Z4. A opět v civilní verzi. Tedy bez reklam, ale s průhledným přítlačným křídlem.

Vždy kupuji karoserii tak, že je potřeba ji vystříhnout a to včetně blatníků. Jak již dříve bylo napsáno, blatník vyřezavám až po usazení karoserie na podvozek. Zde již bylo vše hotovo. A nyní pozor !!!

Je několik výrobců Mazda karoserií. Když koupíte stavebnici Xray M18 PRO, je tam typ Mazda 6 a blatníky jsou naznačeny. Ale pokud je vytvarujete dle náčrtu, zadní kola nebudou uprostřed, ale více vpředu. A vy musíte blatník prodloužit a zvětšit. Potom je originál od Protoform, kde to vše sedí přesně i dle továrního vyznačení - tedy i zadní část. Nanda dodává karoserií type M. A tu jsem pořídil nyní já. A i zde jsem měl zadní kola mimo blaník - více vpřed. A tak i zde jsem musel naznačit a prodloužit délku. Z toho důvodu, pokud jsi nejste 100% jistí, nejprve usaďte boudu na podvozek a po kontrole teprve pokračujte. Nicméně to nevypadá až tak hrozně. Mechová kola mají dost prostoru a nebudou drhnout.

Lakování už bylo v pořádku. Nejprve červená a potom finish stříbrnou. Světla přední i zadní doznaly změn tak, jako přední maska. Žádné reklamy. Přítlačné křídlo zůstalo čiré.

Takže jsem vás chtěl upozornit a znova připomenout, že je dobré se držet pořekadla: "Dvakrát měř a jednou řež"...

Níže vidíte jak kolo nesedělo před úpravou v zadním blatníku. Je tam naznačen obrys a pak vidíte finální verzi Mazdy 6 Touring.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport