Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: karoserie RASK vs 5ti článek NiMh

Hlavní foto

Když jsem pořídil od Radka Skopala jeho novou karoserii "RASK", ihned jsem ji zkusil napasovat na můj podvozek Xray M18 PRO. Zadařilo se a potom došlo k nalakování karoserie. Podrobnosti ohledně tohoto postupu najdete ZDE .

S LiPo baterií jsem již karoserii otestoval u Globusu. Sice s motorem 180 a převodem 43/19, ale o to více jsem si vychutnal pohodovou jízdu a to ještě s kolegou Martinem Skorupskim. Abych si mohl tuto karoserii dopřát, musel jsem vše upravit tak, aby bylo vše pod úrovní horního plata. Pravda, větrák v zadní části šasi nevadí. I při vyšší rychlosti měl model grip a dobré jízdní vlastnosti. Ale nechtěl jsem karoserii hned poškodit a tak jsem se krotil. Jak funguje se dozvím až na ostrém závodě Xray Challenge Morava v Prostějově. Ale jsem přesvědčen, že to bude OK.

Ale napadlo mne otestovat karoserii i na závodě Určice Cup a to hned 12.7.2009. Ale nemohl jsem použít sestavený 5ti článek tak, jak jsem jej měl nyní - tedy čtyři články hned vedle regulátoru Novak a pátý článek byl umístěn nad karbonovým držákem baterie. Pro karoserie TC (Mazda, Stratus apod.) bylo toto sestavení v pořádku. 5 článků vedle sebe nemám šanci dát, pokud jsem chtěl zachovat rozložení jako s LiPo bateriemi.

Pro použití Radkovi karoserie jsem musel zapojit mozkové RC buňky a vymyslet jiné umístění mého 5tého článku NiMh GP 1100 mAh.

Nad úrovní horního plata může být pouze větrák, nic více. A tak jsem ponechal čtyři články na straně s regulátorem jako dříve a jeden článek jsem umístil vedle motoru 180. Je tam místa přesně pro jeho velikost. Ale šlo o to, aby se článek při jízdě nehýbal, byl v klidové poloze. Toho jsem dosáhl tak, že jsem přesně vyměřil délku spojovacího kabelu mezi články přes horní plato a také délku kabelu od samostaného článku k regulátoru. Vše jsem musel vyměřit přesně na míru.

Po usazení 5ti článku do modelu je nyní vše zajištěno proti pohybu a vypadnutí. Váha je také celkem slušně rozložena. Po této úpravě jsem bez problémů na podvozek opět nasadil karoserii RASK a již mi nic nebrání jí zítra otestovat v této sestavě na Určické dráze.

Touto úpravou, kterou jsem provedl, se tedy otevřela možnost použít tuto karoserii vs 5ti článek NiMh v kombinaci s motorem 180 - tedy závody s předepsaným 5ti článkem a motorem 180. S motorem Mongoose je toto zatím nevyzkoušeno, ale bude to již problém.

Takže z toho celého plyne, že majitelé podvozků XRAY M18 PRO a klasiky M18 mohou tuto karoserii zakoupit a použít ji v obou případech - jak s LiPo články a i s 5ti článkem a to v podobném rozložení komponentů jako má nyní já.

Vše máte ne fotkách níže a myslím si, že to nepotřebuje komentář. Výsledek testu v Určicích bude samozřejmě zveřejněn, pokud mi umožní nadjezd použití této karoserie vzhledem k jeho stoupání. Všechny DTM karoserie mají přece jen kratší příď a tak nevzniká problém. Radkova karoserie má přece jen delší předek. Ale již brzy se vše potvrdí a otestuje.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport