Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Porsche GT3 RS 1/5 - lakování

Hlavní foto

Ještě než se podíváme na podvozek FG podrobněji a to včetně instalace elektroniky, seznámím vás s karoserií a doplňky.

Karoserie v měřítku 1/5 se dodává již s vystřiženými blatníky a ochrannou folií. Dále potom najdete u karoserie sadu samolepek, které jsou již předřezané. Součástí je i přítlačné křídlo včetně šroubků k přichycení. Zajímavostí je, že přední kapota karoserie je dodávána zvláště. A to z důvodu, že většina kolizí jde na předek vozu a pak vyměníte pouze přední nárazník a není potřeba měnit celou karoserii.

Když jsem uvažoval o barevném provedení, v úvahu přicházel airbrush a nebo vlastní práce. Rozhodl jsem se pro druhou variantu. Navíc jsem příznivcem jednoduchého designu, na kterém vyniknou případné reklamy. Rozhodl jsem se pro černou barvu v kombinaci s bílou perletí.

Potom jsem řešil množství sprejů, které budou potřeba pro realizaci. Koupil jsem raději 2 kusy černé barvy. Bílou a metalízu jsem měl již k dispozici.

Začal jsem standartně zalepením oken papírovou lepící páskou, protože v sadě samolepek jsem záslepky oken nenalezl. Ale není to problém zalepit je papírovou páskou a oříznout nožíkem. Potom jsem navrhl pruhy jak na kapotě tak i na boku vozu. Došlo k důkladnému odmastění povrchu a začal jsem lakovat černou barvou.

Běžne lakuji karoserie na balkoně, ale v tomto případě jsem se pomalu nevlezl s objemnou karoserií na náš poměnší balkon a tak jsem navštívil sklepní prostory. Zde jsem chtěl držet karoserii v ruce a druhou lakovat. Ale zvolil jsem pro začátek způsob ten, že jsem opřel karoserii o dveře a začal s první vrstvou. Potom jsem opakoval postup několikráte.

Stačil mi jeden celý sprej RC Color na celou plochu. Pravda, proti světlu jsem ještě viděl nedostatky a tak jsem použil i druhý na dodělání. Ale minimálně. Pouze korekce. Potom jsem odmastil místa pro pruhy a začal stříkat metalízu a na závěr jsem vše zakončil bílou barvou.

Křídlo jsem se rozhodl nastříkat opět bílou barvou vzhledem ke kontrastu. Opět krycí folie k dispozici.

Potěchou pro mě bylo strhnutí ochranné folie. Potom jsem spatřil krásně lesklou karoserii PORSCHE. Nastal čas na doplňky.

Kraje pruhů jsem vylepšil decentními stříbrnými pruhy.

Nyní stačilo model polepit obtisky a reklamou. Jak jsem se zmínil dříve - obtisky jsou předřezané kromě nápisů. Jinak rámy oken, světla, výfuky atd - nic není potřeba stříhat. Obtisky jako takové jsou velmi kvalitní. Dobře se s nimi pracovalo a hlavně dobře drží na odmaštěném povrchu. Jsou navíc i pružné, takže je možné je tvarovat. Já některé odlepil a znova nalepil několikráte, než jsem trefil přesnou pozici. A pořád dobrá přilnavost. A to i na oblých místech. Jsou i dosti tlusté, takže by mohly vydržet i nějakou tu kolizi s ostatními. Rámy oken včetně imitace tmavých skel vypadaly hezky. Ale vzhledem k tomu, že budu vyřezávat okna pro chlazení motoru, vyřízl jsem ihned "samolepková skla" a nechal okna čirá.

Přítlačné křídlo je tedy bílé - jak vidíte na fotkách. Stačilo použít reklamy FG a nápisy GT3 RS a výsledek celé práce vidíte níže. Pravděpodobně bude karoserie ještě opatřena stěrači, klikami dveří a zpětnými zrcátky. Jak dlouho vydrží tyto doplňky na modelu v čase závodu bude také zajímavý test. V další části se dostanu k šasi samotnému. A nebude to dlouho trvat...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
smartwear.sk
Víťa Černík fotograf
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport