Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Porsche GT3 RS 1/5 - lakování

Hlavní foto

Ještě než se podíváme na podvozek FG podrobněji a to včetně instalace elektroniky, seznámím vás s karoserií a doplňky.

Karoserie v měřítku 1/5 se dodává již s vystřiženými blatníky a ochrannou folií. Dále potom najdete u karoserie sadu samolepek, které jsou již předřezané. Součástí je i přítlačné křídlo včetně šroubků k přichycení. Zajímavostí je, že přední kapota karoserie je dodávána zvláště. A to z důvodu, že většina kolizí jde na předek vozu a pak vyměníte pouze přední nárazník a není potřeba měnit celou karoserii.

Když jsem uvažoval o barevném provedení, v úvahu přicházel airbrush a nebo vlastní práce. Rozhodl jsem se pro druhou variantu. Navíc jsem příznivcem jednoduchého designu, na kterém vyniknou případné reklamy. Rozhodl jsem se pro černou barvu v kombinaci s bílou perletí.

Potom jsem řešil množství sprejů, které budou potřeba pro realizaci. Koupil jsem raději 2 kusy černé barvy. Bílou a metalízu jsem měl již k dispozici.

Začal jsem standartně zalepením oken papírovou lepící páskou, protože v sadě samolepek jsem záslepky oken nenalezl. Ale není to problém zalepit je papírovou páskou a oříznout nožíkem. Potom jsem navrhl pruhy jak na kapotě tak i na boku vozu. Došlo k důkladnému odmastění povrchu a začal jsem lakovat černou barvou.

Běžne lakuji karoserie na balkoně, ale v tomto případě jsem se pomalu nevlezl s objemnou karoserií na náš poměnší balkon a tak jsem navštívil sklepní prostory. Zde jsem chtěl držet karoserii v ruce a druhou lakovat. Ale zvolil jsem pro začátek způsob ten, že jsem opřel karoserii o dveře a začal s první vrstvou. Potom jsem opakoval postup několikráte.

Stačil mi jeden celý sprej RC Color na celou plochu. Pravda, proti světlu jsem ještě viděl nedostatky a tak jsem použil i druhý na dodělání. Ale minimálně. Pouze korekce. Potom jsem odmastil místa pro pruhy a začal stříkat metalízu a na závěr jsem vše zakončil bílou barvou.

Křídlo jsem se rozhodl nastříkat opět bílou barvou vzhledem ke kontrastu. Opět krycí folie k dispozici.

Potěchou pro mě bylo strhnutí ochranné folie. Potom jsem spatřil krásně lesklou karoserii PORSCHE. Nastal čas na doplňky.

Kraje pruhů jsem vylepšil decentními stříbrnými pruhy.

Nyní stačilo model polepit obtisky a reklamou. Jak jsem se zmínil dříve - obtisky jsou předřezané kromě nápisů. Jinak rámy oken, světla, výfuky atd - nic není potřeba stříhat. Obtisky jako takové jsou velmi kvalitní. Dobře se s nimi pracovalo a hlavně dobře drží na odmaštěném povrchu. Jsou navíc i pružné, takže je možné je tvarovat. Já některé odlepil a znova nalepil několikráte, než jsem trefil přesnou pozici. A pořád dobrá přilnavost. A to i na oblých místech. Jsou i dosti tlusté, takže by mohly vydržet i nějakou tu kolizi s ostatními. Rámy oken včetně imitace tmavých skel vypadaly hezky. Ale vzhledem k tomu, že budu vyřezávat okna pro chlazení motoru, vyřízl jsem ihned "samolepková skla" a nechal okna čirá.

Přítlačné křídlo je tedy bílé - jak vidíte na fotkách. Stačilo použít reklamy FG a nápisy GT3 RS a výsledek celé práce vidíte níže. Pravděpodobně bude karoserie ještě opatřena stěrači, klikami dveří a zpětnými zrcátky. Jak dlouho vydrží tyto doplňky na modelu v čase závodu bude také zajímavý test. V další části se dostanu k šasi samotnému. A nebude to dlouho trvat...

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport