Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: jak nastříkat karoserii z lexanu - opakování

Hlavní foto

Opakování je matka moudrosti a tak pro ty, co se chystají poprvé tvořit karoserii pro svůj model, je tu rychlé připomenutí, jak na to.

První krok - vystřihneme karoserii dle obvodu a naznačení. Blatníky zatím necháme být, protože pokud je vystřihnete dle naznačení hned, nemusí vám potom kola přesně pasovat do výřezů a vypadá to špatně.

Druhý krok - karoserii usadíme přesně na šasi a naznačíme otvory pro sloupky. Potom vyvrtáme příslušná místa vrtačkou nebo nejlépe vykružovacím nástrojem na karoserie. Potom umístíme karoserii na model a teprve v této fázi zkontrolujeme, jak nám sedí blatníky. Popřípadě upravíme. Poté teprve naostro vyřízneme.

Třetí krok - nyní si pohrajete s designem. Já si vymyslel pruhy s jednoduchým designem. Zvolíte si barevné kombinace a po odmastění povrchu (odmašťovač na brzdy, technický líh atp. jar pokud možno ne), zalepíte okna, zamaskujete místa s jinou barvou a můžete začít s barvením karoserie.

Čtvrtý krok - nejprve stříkáte tmavší barvy a potom teprve světlé. Reflexní je potřeba pro zvýraznění podstříknout bílou barvou. V mém případě jsem stříkal červenou a teprve potom stříbrnou metalízu. Barvy na lexan schnou rychle, ale nechejte je chvíli zavadnout.

Pátý krok - nezapomeňte po práci sundat ochrannou folii z vnější části karoserie. Poté již nic nebrání nalepit světla a další dekorační samolepky a výsledek vidíte níže.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport