Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: jak nastříkat karoserii z lexanu - opakování

Hlavní foto

Opakování je matka moudrosti a tak pro ty, co se chystají poprvé tvořit karoserii pro svůj model, je tu rychlé připomenutí, jak na to.

První krok - vystřihneme karoserii dle obvodu a naznačení. Blatníky zatím necháme být, protože pokud je vystřihnete dle naznačení hned, nemusí vám potom kola přesně pasovat do výřezů a vypadá to špatně.

Druhý krok - karoserii usadíme přesně na šasi a naznačíme otvory pro sloupky. Potom vyvrtáme příslušná místa vrtačkou nebo nejlépe vykružovacím nástrojem na karoserie. Potom umístíme karoserii na model a teprve v této fázi zkontrolujeme, jak nám sedí blatníky. Popřípadě upravíme. Poté teprve naostro vyřízneme.

Třetí krok - nyní si pohrajete s designem. Já si vymyslel pruhy s jednoduchým designem. Zvolíte si barevné kombinace a po odmastění povrchu (odmašťovač na brzdy, technický líh atp. jar pokud možno ne), zalepíte okna, zamaskujete místa s jinou barvou a můžete začít s barvením karoserie.

Čtvrtý krok - nejprve stříkáte tmavší barvy a potom teprve světlé. Reflexní je potřeba pro zvýraznění podstříknout bílou barvou. V mém případě jsem stříkal červenou a teprve potom stříbrnou metalízu. Barvy na lexan schnou rychle, ale nechejte je chvíli zavadnout.

Pátý krok - nezapomeňte po práci sundat ochrannou folii z vnější části karoserie. Poté již nic nebrání nalepit světla a další dekorační samolepky a výsledek vidíte níže.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport