Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
Promodels.cz

TECH: Regulace Robitronic Speedstar 8,5

Hlavní foto

V dnešním článku si představíme regulaci od firmy Robitronic. S komponenty této značky jste se na tomto portálu mohli již seznámit v podobě střídavých motorů 17,5 a 21,5 závitu. Nyní jsem pořídil od dodavatele této značky firmy Lestr Models celý kombo set a to regulátor Speedstar 8,5, programovací kartu k regulaci a motor 17,5 závitu stejné značky.

Seznámení s regulátorem proběhne ve třech fázích a to:

1. Dnes se podíváme na technickou specifikaci regulace a programovací karty

2. celý systém bude instalován do modelu Tamiya TT-01E a vznikne druhá část o nastavování a prací s regulací a kartou

3. proběhnou ostré testy na sobotním závodě Xray Challenge v Holešově v kategorii Stock Standard. Zde zkusím výkonové parametry a lehkost chodu

Pojďme k první části:

Regulátor se dodává v papírové kartonové krabici a na regulátor vidíte. Na obalu si ihned dočtete základní technické informace. Programovací karta je balena v plastovém obalu. K obojemu jsem od prodejce ihned dostal český návod.

Po vybalení regulace jsem uviděl kabely. Ty k motoru jsou dostatečně dlouhé a budu je zkracovat dle potřeby přímo v modelu. Regulace je osazena konektorem Tamiya (k baterii) a kabely jsou zde celkem krátké. Mě čeká výměna konektorů a určitě prodloužení současné délky. Ale u regulace této cenové kategorie je to dle mého názoru v pořádku.

Regulátor se připojuje k programovací kartě pomocí konektoru, který vede do přijímače. Pak pomocí této jednotky můžete pohodlně programovat všechny dostupné funkce a nemusíte to provádět pomocí regulátoru samotného. Regulátor je osazen pasivním chladičem.

Já zakoupil regulaci typu 8,5 - tedy je určen pro motory střídavé do počtu 8,5 závitu. Ale má navíc jednu výhodu - umí i stejnosměrné motory do 7. závitů. Což mnohé současné regulace již nepodporují. To je pro mne konkrétně plusem.

Parametry jsou následující:

Rozměry - 40 x 41x 28,7 mm. Není nejmenší, ale do modelu 1/10, 1/12 se vejde v pohodě

Váha bez kabelů - 43g

Vnitřní odpor - 0,005 ohmů (střídavé motory), 0,0008 ohmů (stejnosměrné motory)

Proud maximální - 260A

BEC - 5,0V / 3,0A

Motory omezení - střídavé do 8,5T (senzorové i bez), stejnosměrné do 7T

U regulátoru lze vypnout zpátečku.

V další části budete seznámeni s instalací regulátoru do modelu a ukáži vám prakticky jeho programování (19 parametrů). Je možno nastavit i vypínání pro ochranu vašich LiPo článků.

Informace o cenách najdete na výše uvedeném linku. Ceny jsou dle mého názoru velmi příznivé a pro hobby účely je tato sestava jistou možností.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
Lestr Models
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
RC Models
ALS racing

RC Technika

Kopecký RC shop
Mz-Racing RC modely

Domanský

ASTRA s.r.o.
rc-auta.eu
1/8 onroad - možnost startu
Krátké zprávy

02.06.2012 - Pro zájemce kategorie 1/8 onroad: při závodě 2.6.2012 MČR IC 1/10 v Brně Bosonohy bude možno startovat v kategorii 1/8 onroad. Zároveň tak proběhne průzkum, zda by byl o tuto kategorii dostatečný zájem. Po dohodě s promotérem byla do 2.6.2012 umístěna v pravém reklamním sloupci obrazová upoutávka.
- Igor Vlahovič -


17.05.2012 - Již brzy bude na tomto portálu představen model Traxxas XO-1. Prozatím pouze bez ostrého testu. Ale i tak půjde o zajímavý článek a video.
- Igor Vlahovič -


15.05.2012 - V sobotu 19.května pořádá RC klub Čelákovice závod modelů pětin z poháru Open GP 1:5. Jde o vřazený závod, který se započítává do letního poháru. Elektronické přihlášení je možné na našich stránkách RC Čelákovice. Přihlásit se také můžete přímo ZDE. Všichni jste srdečně zváni.
- Miloslav Pfeffer -


14.05.2012 - Statistika přístupů portálu Masters.cz o závodním víkendu ASTRA NITRO CROSS 2012: sobota kvalifikace 722 unikátnách přístupů, neděle finálové jízdy pak 880 unikátních přístupů.
- Igor Vlahovič -


11.05.2012 - Přípravy na víkendový online report ze závodu Astra Nitro Cross 2012 vrcholí. Připravuje se scénář natáčení, focení. Kromě toho se připravuje hudební podklad pro všechna videa. Ta se zřejmě ponesou na vlnách poslechové light house music. V sobotu v 9 hodin online report začíná.
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >

Reichard modelsport