Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: LRP X12 Stock Spec

Hlavní foto

Se střídavým motorem LRP X12 17,5T jste se mohli seznámit při testech v modelu Tamiya TT-01E dne 5.2.2011 na závodě Xray Holešov. Podrobnosti najdete v případě potřeby v menu vlevo v oddíle "REGULÁTORY" pod názvem "Shrnutí testů střídavých systémů". Pojďme se podívat na motor samotný trochu podrobněji.

Motor se dodává v papírové krabičce včetně samolepek a polohovacích plastových vložek pro časování motoru. Manuál je taktéž součástí. Senzorový kabel není přítomen a je potřeba ho pořídit zvláště.

Motor se dá kompletně rozebírat a tedy i udržovat - můžete čistit senzory, měnit kuličková ložiska a připadně i rotor. Vše se dělá pomocí povolení třech šroubků u zadního čela. V plastovém víčku (drží na jednom šroubku)je usazena plastová vložka pro manuální časování motoru. Můžete tak časovat motor na -10, 0 a +10°. K dispozici máte tři plastové vožky pro danou polohu.

Při letování kabelů od regulátoru je potřeba dávat pozor na správnost zapojení fází, které jsou označeny písmeny A,B a C a i kabely jsou barevně rozlišeny.

Motor je střídavý a samozřejmě senzorový.

Jeho technické parametry jsou:

Vstupní napětí: 3,7 - 7,4V

RPM: 15.840 při napětí 7,4V

Specifické RPM, otáčky na volt (kV): 2.200

Výkon: 183W

Účinnost: 93%

Magnet: Sintered (X12 StocSPec 12.45mm)

Z testů mně vyšel tento motor jako výkonější varianta motoru o počtu závitů 17,5. Větší výkon byl však vyvážen vyšší spotřebou a teplotou motoru. Nyní mám nastaveno časování na 0°.

Motor velice dobře spolupracuje s jakýmkoliv střídavým regulátorem senzorovým. Testováno bylo na Robitronic Speedstar 8.5. Kompatibilita je tedy zajištěna. Pouze při volbě regulátoru musíme dávat pozor na omezení počtu závitů na dané regulaci. Tedy příklad: pro tento motor 17,5T je potřeba regulace, která zvládne motory 17.5T závitů a méně (15.5, 13.5 atd.). Raději mějte vždy určitou rezervu, aby regulace nepracovala na mezních hranicích.

Tento motor byla dodán přímo na závodě firmou KOPECKÝ SHOP a byl ihned uveden do provozu.

 

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport