Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: uchycení motoru 3000 kv v modelu

Hlavní foto

Zde je pár informací pro budoucí uživatele střídavých motorů 3000 ot./V (červený elox) ohledně jeho uchycení. Dále pak něco málo kolem fázových kabelů motoru.

Když jsem upevnil motor do držáku, který mi na míru vyrobil Radek Skopal, nastal malý problém. A to v podobě cukání při rozjezdu. Přitom fáze byly zapojeny v pořádku a směr otáčení byl také OK.

Celý problém byl v tom, že jsem použil pro ucyhcení motoru originální imbusové šroubky, které jsem měl ještě z komba Tekin. A šroubek při dotažení zasahoval do vinutí motoru, zkratoval jej a tím pádem nemohl jet. Štěstí bylo, že to vinutí přežilo.

Radek Skopal doporučil šroubky 2,5 x 4 mm. Já je neměl a tak jsem použil kratší šroubky a 3 podložky. Pak bylo vše již v pořádku. Motor šlape jako hodinky.

Protože je Xray držák motoru jiný, je potřeba dávat při prvním upevnění a rozjetí modelu dávat pozor a přidat plyn pomalu a postupně. Aby jste předešli případnému zničení motoru.

Vše vidíte na fotkách níže. Motor jsem upevnil do modelu Raptor TC. Bez problémů. Motor je malých rozměrů a nepřesahuje ven z plata.

Při testech dne 4.2.2010 jsem otestoval motor s převodem 36/18. A s kolegy to byl velmi, velmi vyrovnaný souboj. Radek měl převod v Xray M18 PRO 36/21 a Ladislav Mlčák také. Teplota motoru v modelu Raptor byla sice vyšší než u kolegů. Ale byla v normálu a stačil mi jen pasivní chladič. Narozdíl od motoru 180 si 3000ka poradila s modelem hravě a odpor řemínků se projevil ve spotřebě energie z LiPo článku Ray Gold 1100 mAh 33C. Jezdil jsem cca 15 minut čistého času.

Další důležitou informací je fakt, že motor je opatřen tenčími kabely fází. A tak se snažte je často nepřelamovat a udržovat je v jedné pozici (týká se to zejména modelu Raptor TC). Jinak hrozí jejich přerušení.

Tak to by bylo asi vše, co jsme zatím zjistili v průběhu používání tohoto střídavého motorku. O případných dalších zjištěních vás budeme neprodleně informovat.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport