Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: uchycení motoru 3000 kv v modelu

Hlavní foto

Zde je pár informací pro budoucí uživatele střídavých motorů 3000 ot./V (červený elox) ohledně jeho uchycení. Dále pak něco málo kolem fázových kabelů motoru.

Když jsem upevnil motor do držáku, který mi na míru vyrobil Radek Skopal, nastal malý problém. A to v podobě cukání při rozjezdu. Přitom fáze byly zapojeny v pořádku a směr otáčení byl také OK.

Celý problém byl v tom, že jsem použil pro ucyhcení motoru originální imbusové šroubky, které jsem měl ještě z komba Tekin. A šroubek při dotažení zasahoval do vinutí motoru, zkratoval jej a tím pádem nemohl jet. Štěstí bylo, že to vinutí přežilo.

Radek Skopal doporučil šroubky 2,5 x 4 mm. Já je neměl a tak jsem použil kratší šroubky a 3 podložky. Pak bylo vše již v pořádku. Motor šlape jako hodinky.

Protože je Xray držák motoru jiný, je potřeba dávat při prvním upevnění a rozjetí modelu dávat pozor a přidat plyn pomalu a postupně. Aby jste předešli případnému zničení motoru.

Vše vidíte na fotkách níže. Motor jsem upevnil do modelu Raptor TC. Bez problémů. Motor je malých rozměrů a nepřesahuje ven z plata.

Při testech dne 4.2.2010 jsem otestoval motor s převodem 36/18. A s kolegy to byl velmi, velmi vyrovnaný souboj. Radek měl převod v Xray M18 PRO 36/21 a Ladislav Mlčák také. Teplota motoru v modelu Raptor byla sice vyšší než u kolegů. Ale byla v normálu a stačil mi jen pasivní chladič. Narozdíl od motoru 180 si 3000ka poradila s modelem hravě a odpor řemínků se projevil ve spotřebě energie z LiPo článku Ray Gold 1100 mAh 33C. Jezdil jsem cca 15 minut čistého času.

Další důležitou informací je fakt, že motor je opatřen tenčími kabely fází. A tak se snažte je často nepřelamovat a udržovat je v jedné pozici (týká se to zejména modelu Raptor TC). Jinak hrozí jejich přerušení.

Tak to by bylo asi vše, co jsme zatím zjistili v průběhu používání tohoto střídavého motorku. O případných dalších zjištěních vás budeme neprodleně informovat.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport