Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

TECH: Oprava motoru Mamba

Hlavní foto

Na posledním závodu Xray Challenge Morava mně začal systém Mamba s motorem 8000 kV snižovat výkon a při první finálové jízdě jsem se nedokázal rozjet. Čímž pro mne závod skončil.

Proto jsem se rozhodl provést opravu systému. Díky Radkovi Skopalovi, který mi zapůjčil náhradní motor, jsem zjistil, že porucha je v motoru a ne v regulátoru. Při bližším ohledání jsem zjistil, že jedna fáze má u víka motoru nalomené dráty. Z tohoto jsem usoudil, že bude potřeba rozdělat motor, i když je v podstatě nerozebiratelný.

Rozdělání motoru proběhlo tak, že se mi dobře mířenou ranou do osky motoru ze strany nasazení pastorku podařilo zadní víčko vyrazit. Měl jsem štěstí, že nalisovaná část zadního víčka motoru nebyla zajištěna větším množstvím lepidla. Nyní jsem tedy byl v útrobách motoru.

V místě přerušení kabelu fáze jsem odstřihl původní kabel a napájel nový. Postup je zdokumentován níže. Po opravě jsem testoval opravený motor na dráze u Globusu s převodem 36/15 s LiPo 3S. Motor obstál v tomto zátěžovém testu a choval se velice dobře. Oprava se myslím povedla na 100%.

Omluvte prosím zhoršenou kvalitu fotek, ale bylo to narychlo foceno mobilním telefonem. Ale snad vám to pomůže v opravách vašich systémů.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >




©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport