Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

S novým regulátorem přišla dvě vítězství.

GM - SX12W
GM Racing SX12W

Před druhým závodem MČR 1 : 10 elekter ve Svitavách nám byl zapůjčen firmou Hobbyteam spol. s r. o. nový regulátor GM - SX12W PURPLE. Z důvodu nepřízně počasí jsme jej v tomto závodě nepoužili. Premiéra přišla až 28.8.2004 v Blansku na závodě Morava Cup. Nestačili jsme se divit. Zdeněk jednoznačně vyhrál všechny rozjížďky s náskokem 1 kola. I Pavel Magda se podivoval nad rychlostí auta a podezříval nás, zda nemáme v motoru jinou kotvu. Rád jsem ho přesvědčil o tom, že se mýlí. V tu chvíli mě napadlo, že ta změna múže být jen díky regulátoru, protože jsme jinou změnu neudělali (stejné baterky, motor i ruce). Ve finálových jízdách se sice opět objevily drobné chyby, které znamenaly ztrátu výhody první pozice. Během šestiminutové rychlé jízdy, se však Zdeněk opět propracoval na první místo. Nakonec celý závod vyhrál. Nechtěl jsem však dělat ukvapené závěry a proto jsem počkal na další závod do Prostějova. Tohoto závodu se zúčastnil Martin Kořínek se svým bratrem Romanem. Už rozjížďky naznačovaly, že by mohlo jít o zajímavý souboj těchto tří závodníků. Jediní tito závodníci v rozjížďkách najeli o kolo víc než ostatní. Já jsem byl spokojený, protože Zdenda stíhal s Martinem držet krok. Martin si však svojí profesorskou jízdou vybojoval první pozici na startu finále.

Finále už bylo záležitosti Martina a Zdeňka. Martin vyhrál první dvě finálové jízdy. Bohužel při druhé technické kontrole měl Martin lehké auto (během jízdy ztratil jedno závaží) a jízda mu byla škrtnuta. O všem tedy rozhodovala třetí jízda. V ní se Zdeněk hodně drze v zatáčce za pomocí pokliček dostal před Martina a svoji pozici udržel.

V tuto chvíli není rozhodující kdo vyhrál. K napsání řádků mě vede fakt, jak technika, která neustále postupuje dopředu, ovlivňuje výsledky. Bohužel to není jen o kvalitních baterkách, a motorech, ale i nový regulátor přinesl své ovoce. Starším matadorům nesděluji nic nového, ale nováčkům může pár řádků napovědět před nákupem nové techniky.

DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

01.11.2019 - Dovoluji si Vás pozvat na historicky první závod o putovní pohár Trialu Brno.Neděle 3 listopadu 9 00 Závod proběhne dle stávajících pravidel. Klasicky občerstvení jen vlastní, možnost uvařit kávu, čaj, grog. Nenechte si ujít jedinečnou možnost vyhrát Brněnský putovní pohár Trialu Brno. Bude potřeba píchat branky, tak přijďte trošku dříve.( kdo dřív přijde, ten dřív mele, čili dřív píchá.)
- Jiří Groch -


04.10.2019 - POZOR !!! Závod MJS Cup se s ohledem na počasí posunuje na neděli 6.10.2019 !!! Díky za pochopení.
- Marek Sova -


06.09.2019 - Pozor. Závod MJS Cup se přesouvá že soboty na neděli s ohledem na vývoj počasí.
- Igor Vlahovič -


18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport