Masters.cz :: RC modely aut :: RC auta, RC technika, Novinky, Tuning :: Fotogalerie, Vlastní poznatky
www.euautodily.cz

Video manuál 13 - stavba podvozku Tamiya TRF 416X

Hlavní foto

LAST UPDATE: 8.5.2010, 22:30, nové záznamy, finální dokončení podvozku

Dostala se mi do rukou stavebnice závodního speciálu Tamiya TRF416X. Tím se mi otevřela možnost nejen postavit tento podvozek ONLINE a udělat z celé stavby podrobný video manuál, ale také tento závodní speciál otestovat. A protože jsem dostal k dispozici i kombo Speed Passion (motor a regulátor), ve video manuálu vám ukáži i osazení modelu touto elektronikou. Na tomto portálu již byla reportáž o stavbě podvozku TRF od kolegy Jaroslava Valy. Ale tento report byl pouze v textu a foto. Já se vám budu snažit vše blíže přiblížit a vysvětlit.

Nebudu tedy popisovat postup v textu, ale vše se budu snažit názorně ukázat v několika přehledných dílech. Nebude chybět fotodokumentace. Každý záznam bude do 10. minut (omezení Youtube). Takže se můžete těšit na úvodní seznámení se stavebnicí, přípravou nářadí a potom díly na téma "příprava karbonových dílů", "montáž diferenciálů", "montáž ramen", "kompletace tlumičů" atd. Po dokončení celé stavby budou jednotlivé díly spojeny a vy si celý návod budete moci stáhnout k vašim potřebám.

Tento manuál report bude za posléze mimo hlavní stranu této stránky. Ale vy jej kdykoliv najdete menu na položce "Video manály". Takže se ke stavbě můžete kdykoliv vrátit. O nové části budete informováni v horní části článku formou "LAST UPDATE".

Mám zkušenosti se stavbou závodních karbonových podvozků, protože jsem postavil Tamiya TRF 414, Xray T2, Xray T2007. Tato montáž bude příjemným osvěžením této činnosti a o tyto okamžiky se s vámi podělit. Nezbývá než pomalu začít. Dnes, 4.5.2010 již dostanete k dispozici první část s názvem "Úvodní seznámení s šasi TRF 416X".

Na závěr těchto řádků a před započetím stavby je potřeba poděkovat firmě Bayer Modellsport, která uvedené zboží pro tyto účely poskytla.

Pozn: záznamy budu zveřejňovat bez prodlevy, tedy jakmile budou funkční. Kvalita se po čase určitě zlepší, protože se video ještě v tu dobu zpracovává.

PART 1: seznámení s obchodním balením a obsahem stavebnice

PART 2: příprava nářadí, úprava spodního a horního plata, montáž kuličkového diferenciálu, počáteční montáž bulkheadů

PART 3: dokončená montáž bulkheadů, přední pevná osa, instalace řemínků, montáž řízení

PART 4: montáž horního plata, poloos, zadních ramen a zadních domečků včetně horních spojovaček

PART 5: přední domečky včetně spojovaček a poloos, přední ramena, karbonové držáky tlumičů, stabilizátory náprav

PART 6: kompletace tlumičů, přední nárazník, sloupky karoserie, servo řízení

PART 7: instalace elektroniky, montáž kol, odzkoušení funkčnosti elektroniky, celkový závěr

Celý záznam stavby nonstop pro vás ke stažení ZDE.

Všechny záběry níže uvedené jsem pro vás spojil do záznamu. Tento soubor si můžete samozřejmě stáhnout ZDE. Podívat se na to je však možné ihned na videu níže.

Obrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galeriiObrázek v galerii
DJI drony a nejen to
Kontakt

E-mail a další potřebné informace jsou uvedeny v rubrice Editorial

Reklama
rc-auta.eu
Kopecký RC shop
YT kanál Igor Vlahovič
Krátké zprávy

18.05.2019 - 25.5.2019 proběhne po delší době prezentace RC modelů pro děti v obci Hvězdlice. Bližší info o přípravě modelů později. Snad bude přát počasí. A pak v neděli 26.5.2019 závod MR Cup v Brně a online report.
- Igor Vlahovič -


02.05.2019 - Do kalendáře závodů přidány termíny seriálu MJS Cup, který se jede v Brně Bosonohách
- Igor Vlahovič -


18.04.2019 - Termíny MČR LS onroad vloženy do kalendáře závodů
- Igor Vlahovič -


26.03.2019 - Tento víkend v sobotu opět Lestr Cup Praha offroad.
- Igor Vlahovič -


08.03.2019 - Do kalendáře závodů byly přidány letní termíny HIT
- Igor Vlahovič -


zobrazit starší > >
©   M A S T E R S . C Z   |   developed by: leonix s.r.o.

Reichard modelsport